FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

O saptamana frumoasa, doamnelor! ("pastila" de inceput de saptamana )

Patru lumanari ardeau incetisor, si daca ascultai cu atentie puteai chiar sa le auzi vorbind:
Prima a spus:
-Eu sunt Linistea. In ziua de astazi oamenii au uitat ca pot face parte din viata lor…
Flacara s-a micsorat din ce in ce mai mult si s-a stins.
Apoi a vorbit cea de a doua:
-Eu sunt Credinta. Oamenii spun ca pot sa traiasca foarte bine si fara mine, nu cred ca mai are vreun rost sa ard…
Cand a terminat de vorbit, si aceasta s-a stins.
-Eu sunt Iubirea, a spus cea de a treia. Nu mai am putere sa ard, oamenii ma dau la o parte ca pe un lucru fara valoare, ei uita sa-i iubeasca chiar si pe cei mai apropiati oameni din viata lor…
O adiere blanda care trecea pe langa ea a stins-o fara sa vrea.
Un copil a intrat in incaperea unde mai ardea o singura lumanare, si vazandu-le pe celelalte trei stinse, a inceput sa planga.
-Voi ar trebui sa fiti mereu aprinse…
Cea de a patra lumanare i-a soptit usor:
-Nu-ti fie frica, atat timp cat eu ard, le putem reaprinde pe celelalte. Eu sunt Speranta!
Cu ajutorul ei, copilul le-a reaprins si pe celelalte.

doamne luptatoare


mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Alilumi
Va doresc o saptamana minunata!
toate fetele

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna dimineata fetele
alilumi foarte frumos
eu am depus dosarul pentru FIV de la stat(mai am de atasat analiza de AMH) apoi il pot trimite mai departe
fetele care au dosarele aprobate la MedLife aveti ceva vesti bune?
va doresc o saptamana frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

Buna dimineata fetelor!! Vin sa deschid saptamna cu o veste excelenta rezultatul beta hcg 682,03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Buna dimineata tuturor!
Alilumi, multumim pentru speranta de luni dimineata
Fetele in focuri, sunt cu gandul la voi!

Am lipsit putin dar v-am citit in fiecare zi. Nu am vesti mari decat greturile zilnice de vreo luna. Greturi care nu inceteaza si nu sunt dimineata si nici seara. Sunt mereu! Nu am varsat decat de 2 ori pana acum. Cu toate astea, eu zic ca ma descurc destul de bine!
Am mai fost la "poza" si suntem bine toti, si eu si cei trei micutzi. Acum sunt in 10 saptamani si 2 zile.

Va pup cu drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

Alilumi multumim!
Liza79, EllaE, Crystyne:
Fetele de dupa ET: sunt alaturi de voi, burtici cu lipici!
O saptamana frumoasa dragi fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

Fetelor deschid saptamna cu o veste excelenta beta hcg 682,03, va doresc la toate care asteptati un beta cel putin cat al meu avand in vedere ca am transferat decat un embrion care a fost foarte lipicios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

marystrumf felicitaaaariiii !!!
ai inca sub 10 mesaje postate, din cauza asta mesajele tale apar mai tarziu, dupa ce trec de moderatori. mai scrie inca vreo 2 scurte ca sa scapi de perioada asta si sa te citim si pe tine in timp real.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

MaryStrumf Felicitari!
Ai vazut ce ti-am dorit in mesajul de ieri dimineata:
MaryStrumf iti tin pumnii sa vii cu beta mare luni – inceput de saptamana si schimbare frumoasa in viata ta - ce frumos ca s-a implinit
Sa fiti sanatosi si tu si bebe mic din burtic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

Va multumesc din suflet fetelor.
Va doresc si voua se vi se intample acaceasta minune. Nici nu imi vine sa cred avand in vedere ca acest FIv nu era programat.
Sa va povestesc putin, in luna octombrie am facut prima inseminare nereusita, in noiembrie vroiam sa o fac pe a doua, dar avand in vedere ca am ovulat numai pe partea dreapta (trompa infundata, hidrosalpinx)dr Albu mi-a propus fiv si asa am produs doar doua ovocite un embrionas si in final un
Va pup si mult succes si voua, va astept cu beta explozive.

Mergi la inceput