Felicitari Mami_de2, Macarie, Iparpala! #44

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

iparty Ina e in Belgia.
Si noua ne-a zis moasa ca in unele spitale procedeaza asa, mai ales la a2a sau a3a nastere, te lasa sa-ti iei singura copilul. E un fel de recompensa pentru truda de a-l naste.
Ina si eu te rog cand ai timp sa ne povestesti cum a fost intlnirea cu Robert.


Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

MAMI doamne ajuta!!

MICA

embarazada de 36+

o minune de fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mica26

Mena...La multi ani si delfinasului tau! Sa ajunga la termen si sa fie sanatos!
Mara ipopicei....e criminal de frumoasa! Mamici de baietei..abonati-va la ea ca nora!!!
Mica 34+ cu o minune de



Multumim frumos!!!
IPOPICA eu o vreau ca nora. Cum facem?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 31+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Ina frumoasa intanlirea cu printesa taMa bucur ca sunteti bine si mergeti duminica acasa.Super faza cu strigatul de lupta

Loona ce bine ca esti mai linistita si ca ai incaput pe alte maini,sa speram ca are bebe rabdare pana miercuri.

Mica ma bucur ca te-ai mai linistit,trebuie sa iti pastrezi moralul sus ca gagalicea ce creste in tine trebuie sa fie linistita.

Bioana sa de-a Domnul sa stea printesa ta in burtica cat iti doresti tu

35+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Ipraty, eu locuiesc in Belgia si am nascut la Bruxelles. Nu stiu la Bucuresti cum e la spitale, si pe Robin l-am nascut tot aici si tot 4 zile m-au tinut in spital.

Ieri a venit si Robin la maternitate -are 2 ani si 7 luni. La inceput i s-a parut ciudat, am iesit direct si i-am intampinat, Riana era in brate la mama mea. Nici nu a vrut sa intrein rezerva intai. L-am lasat si am stat cu el cateva min la usa explicand ca a sosit bebe ce era in burtica si ca abia asteapta sa il vada si i-a adus cadouri. Pana la urma a intrat dar nu se uita deloc spre surioara lui. Apoi am deschis cadourile, el a avut 3 cadouri si a dat si el o papusica surioarei. A stat vreo ora cu mine in pat, am mancat impreuna mancarea mea de cina si chiar a intins o bucata de biscuit sa ii dam si lu' bebe. Azi cand l-a luat taica-su de la cresa si i-a zis ca mergem la mami el a zis ca " la mami si bebe" , a vrut sa o atinga si ma tot atentiona ca plange bebe si ca " bebe foame".
Sa vedem duminica cand mergem acasa cum va mai fii.

Am trimis 2 poze pe yahoo dar nu stiu daca au ajuns si nu le pot vedea pe ale Popicai ca nu am parola buna se pare :(((
Va tuc si sanatate tuturor!!!




Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 39 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

popiiiiiiiiiiiiiica, seamana mara a ta cu tine enorm
felicitari noilor mamici si bine ati venit bebelusilor

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Buna seara fetelor,

E ultima noastra seara in Maternitatea Regina Maria.De maine mergem acasa la noi.
Asadar suntem ok, incercam sa nu acomodam, laptic inca nu avem, doar niste colostru si avem si un pic de icter si in #537;eara asta pt o mai mare siguranta va sta la lampa foto.
Vreau sa va recomand Mat Reg Maria pentru tot, operatie, oameni , dotare...tot.Am fost foarte multumita si m-am simtit excelent in momente delicate pt noi femeile.

Cand pot mai intru si va mai scriu din aventurile noastre.

Ma simt cea mai fericita mamica de pe pamant.!!!!!!!!!!!

CAMITU 38+mamica de Ana Maria 5 ani

http://lmtm.lilypie.com/mNrTp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Popiculeee, ce frumusete ai si ce mamdra mai esti
Ina, o frumusete de fata ai si tu, Doamne nici nu-mi imaginam ca un copil atat de mic poate fi atat de frumos . eu pana acum aveam senzatia ca la inceput sunt uratei ca niste extraterestrii, dar chiar sunt superbi
Mica, ma bucur ca esti mai bine. Eu nu prea am cum sa renunt la femibion ca are metafolin care ma ajuta la o mutatie...asa ca, merg mai departe cu el. Bine ca nu mi se umfla f tare degetele.Eu iar m-am suparat pe asistenta, are ce furca cu mine, miercuri o sun pe dr sa o spun
Mamide2, cred ca e f bine cum te-ai gandit sa faci cu clexanul. Sa stii ca si eu il decalasem o data nu l-am mai facut seara la 9 ci dim la 6 dar apoi nu l-am mai facut la 9 ci l-am decalat treptat.... azi la 2 noaptea, maine la 12...apoi iar la 9.




MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Camitu, ma bucur ca sunteti bine amadoua. Cand ai timp poate ne pui niste poze cu domnisoara


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Aschiutza tu esti ok?

Va rog sa-mi trimita si mie cineva parola la mail.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 35+

Mergi la inceput