Clubul "babelor" FIV-oase 68

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Doamneeee, ce zile...am citit pe fuga, da' n-am mai apucat sa si postez: buna seara, babutze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Oiao,si mie imi place de mor,
cred ca ma reprezinta in aceasta perioada cel putin are ochii albastri ca si mine



http://dcmf.daisypath.com/JdXUm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucea08 spune:

Buna fetelor,am si eu o intrebare trebuie sa fac stimulare cu puregon,am de luat de 900 ui am gasit de 300 ca de 900 nu se gaseste insa problema e ca nu are stilou asta se gaseste separat sau se vinde cu el?
multumesc o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

miky

Ari

daniela

Qiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

buna seara fetelor!Azi mi am facut beta si 157 yiua 10 de la transfer cu embri de z3!Sambata voi repeta beta sper sa fie ok!Fetelor eu inca sunt in istanbul) am facut fiv la ACIBADEM si nu mai am am no spa+oare ar fi vreo prob daca nu iau no spa
Aici nu au nimik cu subst de baza din no spa nu stiu ce sa fac, in ro vin cam peste 1 sap 10 zile+stiti cumva vreo fata care va veni ptr fiv la acibadem poate m ar ajuta cu no spa daca nu nu stiu ce sa fac
-tazfunel mia dat aspirina si clexane , dar din cate am intels nu trebuie luate ambele ce sa fac ms mult va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

MBK, felicitari!
Înca o reusita tayfuneasca!!!

Nu stiu ce sa iti sugerez pentru No Spa (poate ceva gen Uscosin supozitoare sau ai putea sa raresti pastilele sau intreaba-l pe doc), insa tu crezi ca Tayfun ti-ar recomanda ceva ce ti-ar dauna, si aici ma refer la Clexane + mini-aspirina?! Acestea au efecte diferite si e f bine sa le iei! Ce-i drept daca apare vreo sangerare, ceva, poti întrerupe aspenterul.
Te sfatuiesc sa discuti cu doctorul mai întâi de toate si abia mai apoi sa vezi daca iei de bun ce se scrie intr-o parte sau alta a unui forum , unde intr-adevar sa impartasesc experiente personale pe situatii si organisme diferite, insa noi nu avem studii/cazuri efectiv tratate in spate

Momentan, fii linistita si bucura-te de aceste momente frumoase!
Te pup!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutare
nucea mie pen-ul mi l-au imrumutat de la clinica, dar am inteles ca fetele au luat de la farmacie cand au cumparat si fiola.
daniela de acasa vad poza veche ... am avut vedenii la seervici ?!?
MBK felicitari ! si eu zic ca cel mai bine vorbesti cu dr. mai mult ca sigur ca au si acolo o varianta.
am uitat sa va zic, am fost la reumatolog cu rez de la RMN si ... m-a trimis la ortopedie. maine dim fac o lista de analize - o mare parte le-am mai facut, dar niciodata corelate, adica toate in acelasi timp. in plus mai am niste markeri ososi. culmea, i s-a parut suspect ceea ce eu am considerat cel mai putin important, microchisturile. hmmm .... niciodat asa nu ii desconsideri pe cei mici. a zis ca o depaseste problema, ne mai fiind domeniul ei, dar acele chisturi nu intelege de ce au aparut si in nici un caz nu trebuia sa fie in zona aia. oricum, pana acum nimic nu justifica durerea care asa cum apare si dispare. am vrut sa fac si DEXA, sa stiu o treaba, ca oricum nu am eu sanse de gravideala, dar a zis sa vedem mai intai ce zice ortopedul.
precum vedeti am insomnie, nu am inca nici o idee pt parastas si nici timp sa o mai pun in practica ... nu mai vorbesc de faptul ca stilul meu e gatit, atat cat e, nu e deloc traditional si nu cred ca cei carora le voi imparti (in mare parte pers in varsta) vor reusi sa identifice un hummus sau mai stiu eu ce "verzitura" cum zic colegii la mancarea mea sotul a propus sa cumpar ceva gatit de unde mancam la servici si stiu ca am supravietuit - de ex iahnia, care le iese excelent si e traditionala. ufff, nu stiu ce e cu mine, parca mi-a murit neuronul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, important e sa lamuresti problemele, mici sau mari. Tin pumnii!
Ce poti gati sau cumpara: iahnie cum zici si tu, orez cu ciuperci, varza calita, placinta cu mere/dovleac tot cumparata, legume si fructe.
Noi nu avem persoane cunoscute carora sa le impartim si atunci prefer sa fac pachete cu cat mai multe chestii cumparate ambalate, pe langa legume, fructe, chifla, cred ca e mult mai bine asa. Incercam sa impartim celor care par ca au nevoie, nu stiu daca reusim mereu, dar sper sa conteze intentia.

MBK, felicitari, sa fiti sanatosi si sa ajungeti cu bine la termen! Am citit si eu (la donate parca) de faptul ca PK si dr. Avram sunt atentia la asocierea Clexane-lui cu Aspenterul, am mai citit pe site-uri din afara, dar decizia o poti lua doar impreuna cu medicul.
Si eu cred ca gasesti un inlocuitor de Nospa, daca nu, intreaba daca poti lua magneziu, stiu ca are efect relaxant, asemanator cu al Nospa.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor, insomniace ...
miky ce sa fac m-am dus la banca si imi mai trebuie niste acte de pfa-ul sotului sa fim siguri ce ne incadram la suma maxima de 57 000...acum nah ne-am dus pe la vizionari si am avut mari dezamagiri...pana in seara asta, cand am vazut un ap dragut, in zona in care ne place , cu propietari fff draguti si cu un pret bun, insa blocul este destul de vechi...dar am zis ca maine le dam rsp pozitiv si mergem mai departe, acum sper ca banca sa nu ne faca probleme...offf am niste emotii de nici nu pot sa dorm...deja imi imaginez totul aranjat si parca prevad si un prichindel, nu stiu casa asta mi-a dat asa o liniste si m-am vazut mama acolo, ceea ce nu ma mai vad de mult timp...
MBK felicitari si sarcina usoaara cu bebici grasuni la final
qiao draga mea , ai grija cu oasele astea...mie mi-e groaza sa ma mai caut...dar e musai la sani, acum timp sa am ...as vrea si la gineco, insa luna asta chiar nu ajung ...
va poooop eu sper sa dorm , ca am maine o caruta de treaba si tre sa ajung si la banca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

MBK felicitari!

eu azi iar Z 1...acelasi sange rosu deschis/portocaliu.histeroscopie scrie pe mine la inceputul anului...asta e!

va pup.o zi usoara!

Mergi la inceput