Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

miki, vb unui prof''contra unei sume modeste'' iti inchiriez o bucatica...te astept!
O bucatica de pamant e ok, ...e mare lucru sa NU te intinzi mai mult decat poti duce, si atunci intervine inamicul nr 1 STRESUL.
Am dus multa munca de lamurire cu muntenii de aici...dehhh fiecare o stia pe-a lui, ...conflicte de generatii bla, bla...
Eu nu sunt contra, sunt pro ptr atat cat pot duce, sa iasa calitate si cantitate cu drag si voie buna.
strumphy-am obtinut de la bicla doar un voucher de 200 ron (in produse-accesorii) bun nu?Ei, fac ei cumva sa intre tot la ei banii in buzunar...au niste scoruri, dar le-am furat covorasul ptr bicla(sa nu ma deplasez cu ea prin casa)si un silicon special sa ung bicla pe la articulatii cand o fi nevoie
Maine pun coletul si joi am bicla, dar mai am de asteptat 72 de ore dupa sa vina un nene profi, de la ei, sa o instaleze. Poate in week, sau pe saptamana viitoare la inceput am plecat spre tine. Te priiiiiiinnnnnddddddddd! Asa ca, baga tare, vin din urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

miki, f frumoase activitatile de la gradi, imi plac mult

irina, cred ca miki are maare dreptate cu zambitul si transmisul unei stari de bine si incredere
In ceea ce priveste jocurile...eu zic un NU apasat. Cred asta este primul pas spre copilul vesnic asezat in fata calculatorului la jocuri, fara prieteni reali si lipsit de sport/aer curat. Eu nu i-as lua nici lui Cristi asa jocuri, cu atat mai putin Catalinei.Pe Cristi cel mai mult il lasam sa se joace vre-o 20-30 de min Angry Birds..si asta cam la 2 saptamani si atunci se freaca la ochi, apoi devine nervos, irascibil. Adica ii place adr se vede pe le ca nu-i face bine...dupa o alergatura prin parc sau in casa e muult mai bine
Eu te sfatuiesc sa nu-i cumperi jocuri de genul asta. Ai si un PM de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, tare imi place modul tau de gandire si de viata

delia, da gata curatenia si gata lista de cumparaturi . Nu mi-ai raspuna inca la o intrebare...de ce brocoli nu e leguma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

eu dau stingerea, eu dau trezirea?

poftiti la cafelutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, pup, era o reclama la bergenbier parca care zice a asa,.. si cum barbatului nu-i place brocoli , facea misto ca vezi si la tv zice ca brocoli nu e mancare....
catank, dar la sala mai te izbesti de mentalitati, ca de ex cand mi-a zis proful ca tb sa slabesc intai, si eu i-am zis... ca vreau doar tonus ca mai am un pic si trec la subponderali... el o tinea pe a lui... slabesti si pe urma faci muschi...
cami, roxy, strumph, deea, viss, laura, miki,irinuk netaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

desi sunt treaza de la 6 zici ca am ochii carpiti nu alta , nu stiu ce naiba iar m-am umflat si nici sarat nu am mancat iar tre` sa ma bag pe ceaiuri, numai bine ca de maine nu mai iau ac ca incepe postul si apoi am sa pot sa beau/mananc ce vreau io

Irinuka, voiam sa intru ieri sa iti spun dar nu am mai apucat , gasesti oferte mai bune pe ebay.co.uk sau www.argos.co.uk/static/Search/searchTerms/LEAPPAD.htm" target="_blank"> aici sau www.argos.co.uk/static/Search/searchTerms/VTECHINNOTAB.htm" target="_blank"> aici , ca vazusi eu niste pliante de la oferta de craciun si ma batea pe mine gandul sa iau unul de asta cadou pentru nepotica mea de 5 ani jumate pentru nici 2 ani , nu cred ca ar avea prea mare utilitate, sa spunem asa sau cum a spus Mada mai bine, mai degraba sa alerge pe afara decat sa stea cu ochii in asta, cu unul de 5 ani jumate te intelegi altfel fata de 2 dar ma mai gandesc daca iau sau nu, mai degraba ii cumpar ceva de imbracat/incaltat, ca tableta are tac su si o foloseste si se mai joaca si la laptop sau desktop, deci..... dar oricum decizia e a ta, daca vrei si rezi ca te pot ajuta cu ceva, da-mi de veste eu vin in tara pe 19 dec, deci inaintea mosului ca sa nu mai platesti transport

Mada, ai spus ca e gata curatenia, cu tot cu sters geamuri cu tot ? ce harnicuta esti eu aseara am avut iar fata la curatenie, asta dupa ce fusese si sambata, si mi-a calcat o gramada de camasi, dar am sa o chem pe la sfaritul lunii sa imi faca peste tot asa mai cu spor Tre` sa ii scriu lu` mosu sa imi aduca un nou aspirator ca asta e tare galagios de se aude toata strada plus ca e micut si se umple imediat, precum la noi e mochetata aproape toata casa mai scame , ai praf... si uite cum imi trebuie mie unu mai mare, mai profi ...acum ca e gata curatenia, poti sa visezi si mai frumos la Craciun

ailed, hai mai cum naiba sa mai slabesti, da ce vrei sa ajungi ca alea anorexize de le arata pe la tv ca au dat ortu domnu profesor ala sa isi cumpere ochelarri noi

catank, sa stapanesti sanatoasa bicicloanta ...la tine tre ` ssa astepti sa vina cineva sa ti-o instaleze, la mine a facut-o Nick ca a fost simplut, dupa cartea tehnica.. cu poze si explicatii, in vreo 2 ore era gata Ne spui si noua ce cultivati ? si ce fonduri europene ati accesat ? ca are si mama vreo 20 ha de pamant, poate ii fac si pe ei fermieri


Roxy, pe unde umbli ? lelea iar cred, te apucasi si tu de shopping de Craciun ?

yasmi, tare-ti mai place Fb ul acum si mai putin DC ul cine ar fi crezut

Andreea, cand ai raspunsul de la examen? parca tu dreptul ai absolvit nu ? imi pare rau ca nu i-a placut masinuta lui Rares, trimite-o piscoatei, ca ea e pasionata de masinute

restul fetelor care nu ati mai trecut de mult pe aici, poate dati si voi un semn, ca pe mine ma dor mainile cat am tot scris catalogul

ma duc sa imi mai fac o acfeluta si sa pap ceva si poate pun si de un ceai sa mai scot ceva apa, de zici ca am pompat-o cu ceva nu asa poate nu ar fi rau sa fac si un test sa vad cum stau cu liniutele, desi slabe sanse, 0.001%




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

fetele!!

strumf de ce spui asta??? pt ca sunt online pe FB?? am laptopul jos in bucatarie care este vesnic deschis. si implicit si FB....doar de asta!ca in rest nu il prea folosesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, cred ca domnul profesor e dus cu capul caci ala de data trecuta era mai normal, a zis, facem tonus nu facem muschi multi..., dar fiecare are ideea lui, e drept ca eu la burtica am ramas cu un mic sacut sa zic asa dupa ultima cezariana, dar e chestie din cauza taieturii ca se subtiase pielea mult si a trebuit sa traga cumva...si cred ca sunt si prea slaba si tot ma gandesc la ce ziceau mada si yasmy cu atarnatul pielii , In sfarsit bine ca proful de saptamana asta nu stia ce papasem eu in ziua aia cand m-am dus la sala , ca ma alerga pe bicicleta de ajungeam la Londra inaintea lui Catank( pui la ceaun cu cartofi prajiti cipsuri( putini) si salata de varza)
yasmy ce faci bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, ha-ha ce bine ar fi fost sa fie terminata curatenia, cred ca ai citit asa mai in graba Am facut "curat/ordine" doar in decoratiunile de Craciun si lista cu ce mai am nevoie. Ziceam ca de curatenia generala ma apuc in ultima sapt din noiembrie si sper sa prin niste zile caldute sa nu inghet cu geamurile deschise. Desi nu cred ca voi avea parte de asa ceva..daca au dreptate astia de la meteo, la sf lunii avem prima ninsoare

delia, te inteleg perfect cu saculetul La mine au scos cicatricea veche si deci au tras de piele sa o uneasca din nou...si arata de parca am un snur care ma strange acolo

..vai nu mai pot sta ma tipa fi-mea de-mi tiuie urechile ca vrea manacare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, la mine a doua ceza mi-a facut-o dl prof Marinescu de la cap la coada si vreau sa zic ca arata de parca doar m-as fi colorat cu carioca.... atat , ra intinsa, intinsa, acum mi-a zis dr ca era pielea ff subtire si n-a avut incotro.. si arata exact cum ai zis tu... am o pb cu fustele stramte ca se vede...

Mergi la inceput