Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Pupici de molipsire tuturor fetelor si sa aveti un capitol plin de vesti minunate

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Valicutza imi pare rau ca ai trecut prin asta,numai tu stii ce este in sufletul tau..dar daca medicii spun ca se poate atunci inseamna ca asa este.Iti doresc multa putere sa o iei de la capat si sa-ti implinesti visul ca noi toate de altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Neata fetelor! mai cu intarziere.

Vali acum ca stiti ce s-a intamplat sunt convinsa ca si dr va fii mult mai atent, si daca prin absurd s-ar mai pune problema de preeclampsie va fi depistata in timp util.
Cum mai scriam si in alte mesaje, optimismul nostru si gandurile bune contribuie mult la indeplinirea dorintelor noastre! Noi suntem aici sa te sustinem!

Caresse

Flowerbee ia-ti un sure check si tinem pumnii stransi sa vezi dublu!

Mrenescu that's the spirit fii curajoasa, si pozitiva! Dumnezeu are grija de voi si bb creste mare si sanatos!

Fetelor va multumesc mult de tot pentru informatii!!!

Emi esti o comoara!
Multumesc mult pentru implicare si sfaturi!

Noi am decis sa mergem pe mana doctorului in privinta inseminarii daca ea va spune asta, motivul: pentru ca nu este sigura ca acele chisturi sunt endometriozice, si pentru ca ea crede ca avem sanse de reusita astfel la endometrul pe care il am, fara nici o stimulare, nici un tratament.
Stimularea ar creste si chisturile.

In astfel de situatie, e dificil sa fii sigur ca decizia luata este cea mai buna.
Sunt convinsa ca laparo ar fi mai sigur!
Cred ca intr-un fel sper sa nu mai ajung la laparo.

M-am gandit si ca dr nu este genul care sa puna pacientii sa faca anumite interventii ca sa le i-a mai multi bani.
Ne-a spus sa ne facem analizele unde ne este mai bine din pct de vedere financiar, nu ne-a obligat sa le facem la ei, cand m-am dus sa se uite pe analize nu mi-a luat banii ca pe o consultatie intreaga,ci mai putin.

Oricum maine va fi ziua decisiva, pana la urma daca nu ovulez alta solutie decat laparo nu am.
Insa voi ovula! :)

Sa imi tineti pumnii stransi, deja am emotii si ma rog din suflet la Doamne Doamne sa ne usureze putin acest proces, si sa reusim prin inseminare sa ne indeplinim visul!

Va cu drag pe toate!!!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot
Gena PAI - mutatia 675 - 4G homozigota
Endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Moni, daca ai incredere in doctorita si simti ca asa e mai bine, go for it . Daca e intr-adevar endometrioza, sarcina are o influenta pozitiva, o pune oarecum in repaus.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Moni, eu nu zic sa faci intai laparo si pe urma inseminare din cauza chisturilor ci din cauza ca poate endometrioza nu e singurul motiv pt care nu ramai natural. Poate sunt trompele infundate si-apoi toate inseminarile din lume sunt inutile fara laparo.
Si pe mine m-ar fi tentat sa fac inseminare dar sa cheltui aiurea in jur de 1500-2000 ron sau mai mult pe o inseminare care sa n-aiba rezultat si pe urma sa mai dau inca 1500 pe laparo mi s-a parut mult si am preferat sa merg pe laparo si sa raman natural. Acum nah... voi stiti... voi decideti. Eu eram 100% convinsa, inainte de histerosalpingografie ca trompele mele sunt ok si perfect permeabile si iata ca n-a fost asa. Adica erau permeabile pana in capat de tot, langa ovar. Tocmai acolo erau obturate deci n-aveam nici o sansa sa raman fara laparo ca ovulul nu putea ajunge in trompa si apoi in uter. Cat te costa inseminarea?

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Inseminarea este 800 lei, nu stiu sigur daca intra si recoltarea spermei, dar cred ca da, ca nu mai facem analiza ei, sotul face ce face si ne da sursa .

Ramane de vazut maine dimineata ce ne spune dr. La mine trompele sunt ok, ca am facut histerosalpingografia, am facut mai tot ce se putea face ca investigatii, iar problema a ramas a fi endometrioza resp chisturile cu aspect endometriozic.

Vedem!

Va tin la curent.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot
Gena PAI - mutatia 675 - 4G homozigota
Endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, girls !

Miky, La multi ani !! si mult noroc la ET ! Sa te pricopsesti cu macar 1 beib mic si dulce !!!

Valicutza sper sa reusiti sa depasiti cu bine momentul si sa priviti cu speranta catre viitor. Numai cu incredere veti reusi... ma rog, si cu

Moni, Madalina, iancuelena, lumymony, Georgia, Silvia, miha_23 : tinem pumnii, sa vina !!

Madalina, se vede si mama testului, poti sa-l faci si acum, cu pipi diluat. Daca astepti, sporesti tensiunea. A ta si-a noastra, ca deh, curiozitatea e stapana !

Mihaela, va citesc destul de des atunci cand doarme Iris, dar imi ia secole sa va scriu, ca e deranjata de pacanitul meu la taste, ce sa zic!! Iesi din butoi, ca trage umezeala acolo, avem asa o toamna frumoasa, profitati, faceti plimbari, relaxati-va si apoi niste hutza-hutza, ca doar nu barza aduce copiii!

flowerbee, da-le pe pustii de Barza, sunt cele mai inselatoare. Si nu mai citi teste dupa timpul regulamentar, ca e tare periculos.

Felicitari, flory_blanca, sa ai sarcina sanatoasa si usoara!!

Emilia, felicitari pentru fetita !! Sa fiti sanatoase, sa va intalniti cu bine la termen !

Alex-pisi, kiss kiss

Fetelor, hai, capul sus, nadragii jos si treceti la treaba, nu asteptati sarbatorile ca sa primiti || cado' (ce cado, frate, ca e direct munca titanica ), de sarbatori sa primiti haine, parfumuri (desi n-o sa va mai trebuiasca), bijuuri etc.


Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

moni bafta maine si sa dea DD sa ai un raspuns pozitiv.......
eu tot la munca, netul imi tot pica, am vb si cu doctorul vineri la 8.30 incep monitorizarea, o sa aflu atunci si la ce ora merg luni pt monitorizare
vineri pt noi e o zi mare si grea, la 8.30 monitorizare, pe urma la 11.20 spermatograma la medlife si 11.45 secretiile la medlife
sincer am emotii si sper sa iasa bune ca si restul
gata ...hai ca vam ametit cu analizele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Mai fetelor, voi stiti ca suntem iara "matusi"? Ia uite ce am gasit eu cotrobaind pe la odisei:

"Buna tuturor
Ipopica a nascut azi, 05.11.2012, la ora 09:16 , prin cezariana. Demoazela Mara Dalia are 2,6 kg, 47 cm si scor Apgar 9. Mamica Ipopica inca este la terapie intensiva, dar a apucat sa alapteze o data. Amandoua sunt bine.
Semnat
Jumatatoiu'

FELICITARI IPOPICA!!!!

Iar Dana0000 a intrat in 9 luni. Danuta, ne gandim la tine si asteptam sa ne dai vestea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

Buna tuturor, felicitari celor care au vazut II si bafta aspirantelor. Eu fac parte din ultima categorie si desi am o multime de intrebari vreau doar sa stiu Cum DUMNEZEULE MARE rezistati? Noi incercam de 3-4 luni si nimic. Dar nu trece zi sau poate ora sa nu ma gandesc. La doctor pot sa merg de la anu dupa ce trec cele 6 luni de incercari Nu sunt obisnuita sa am totul pe masa dar daca inainte imi era frica sa nu raman...acum ma gandesc ca mi-am facut griji degeaba... Stiu ca imi fac mult rau ca ma gandesc dar nu pot sa ma abtin. Imi vine sa urlu si nu pot.. imi vine sa plang chiar daca stiu ca alte persoane incearca un an, doi, .. patru chiar zece.. Ma tem si nu stiu de ce.. Cum sa ma deconectez de la stare asta? ..
Oricum trag aer in piept si ma gandesc la altceva dar revine gandul

Mergi la inceput