Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Caresse, acu'am vazut ca scrisese Kmy "la multi ani" pentru sotul meu. Credeam ca tu ai vazut pe prima pagina.
Multumesc Kmy, !
Nu reusesc sa citesc chiar tot, mai mult intrebarile, nelamuririle si dilemele astea cu...testele...
Fetelor, nu vreti voi sa faceti beta?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

la multi ani Me Alex pt sotul tau

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Saru'mana! E al 2-lea nume la el, ca la tine! La multi ani!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Caresse, acu'am vazut ca scrisese Kmy "la multi ani" pentru sotul meu. Credeam ca tu ai vazut pe prima pagina.
Multumesc Kmy, !
Nu reusesc sa citesc chiar tot, mai mult intrebarile, nelamuririle si dilemele astea cu...testele...
Fetelor, nu vreti voi sa faceti beta?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)


MeAlex , sa stii, ca dupa ce am vazut la Kmy,m-am dus si m-am uitat pe listuta si m-am apucat de "cercetari "
Sa aveti o seara frumoasa !
Emi,tu ce cadouri ai primit ?

Dragele mele,maine sa va "vad" vesele si pregatite de

Va pe toate !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

multumesc
am primit o bluza de gravida, o geaca de iarna, o bratara de argint, un parfum si creme Avon.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Oho, ce prada bogata, Emilia! Sa le porti sanatoasa!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

MeAlex, nu am dereglari, am ovulatie, deci, ar trebui sa fie totul ok. Bolile autoimune pot da si infertilitate, probabil.
Dar nu ma mai stresez, nu mai fac nici un fel de test si nici nu mai numar nimic. Nici acum nu am calculat. Daca e sa fie, ok, daca nu, macar sa fiu sanatoasa. Nu am fost la Bhcg pt ca ar insemna o noua hemograma si multe emotii si pentru partea de trombocite...
Probabil ca asa vrea Dumnezeu.
Va Pup.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

La Multi Ani va spun si eu mai pe seara la toate sarbatoritele aspirante si gravidute.
Madalina felicitari, pana la urma simptomele tale au prevestiti ceva bun.
Maria ma gandesc la tine mereu
Eu azi cred ca sunt la ovulatie, de cateva ore ma doare ov drept destul de puternic. Durerea apare inainte, in timpul sau dupa ovulatie? sotul ajunge acasa peste 1 ora si atunci sa prestam deabia. Alt contact am avut acum 30 de ore, sper sa iasa ceva luna asta. Daca nu reusim dr ne-a propus IA de luna viitoare.
Multumesc de urari




2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ei, cum sa vrea Dumnezeu asta?
Daca toate fetele care fac tratament pentru a obtine o sarcina si a o duce cu bine la capat, daca fetele care fac fiv...deci, daca toate aceste fete ar zice asta, cati copii nu s-ar mai naste?
E posibil ca bolile autoimune sa duca la respingerea embrionului, dar se poate lucra si la asta.
De ce e musai sa faci si hemoleucograma? Bine...oricum, trebuie sa monitorizezi trombocitele, nu? Unii oameni trebuie sa faca tratament toata viata si vorba aia, tratamente serioase...si eu imi voi monitoriza toata viata trombofilia, pentru ca sunt niste riscuri uratele.
Si totusi: ai ciclu regulat, ovulezi...ceva nu e in regula. Daca corpul respinge embrionul, ar fi trebuit sa iti vina totusi.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

La multi ani Mihaelelor,Gabrielelor si sotilor vostrii!
Vreau sa va anunt ca in 05.11 a venit pe lume minune de IPopica si jumatatoi, pe nume Mara Dalia.
Am vazut ca in lista mai e Laura si Bettercy inainte mea si gata urmez,ce emotii am.
Eu va las multi pupici de molipsire,va doresc din suflet ca DD sa faca o minune si sa va aduca bebeii mult doriti! Si cum zicea Bob azi e o zi speciala, ma repet si zic ca Sf Gavriil a adus vestea nasterii lui Iisus Mariei si pe mine m-a ajutat sa raman insarcinata si ma va ajuta sa imi vad micutul sanatos!

Mergi la inceput