Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na fetelor de urari

..moni si eu tot cu sanadoru' am tangente..ala de pe Decebal..doctora mea e dragu teodora..

mai devreme am sunat-o si mi-a dat acid folic,omega 3 si vit e forte si mai ales sa nu opresc sioforu':((..si bineinteles m-a chemat pt un test de secretie vaginala..ce spuneti..sa o fac?..cum bani nu prea sunt prefer sa-i tin pt analize si ecografii..

..pe 21 eco sa-l vedem pe bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Mada, iti dau bataita ! Lacat am "luptat " pentru bebe tau,nu-ti dau voie sa nu ai grija de el cum trebuie !
Daca eu luam acid folic si femibion, si facem si morfologia fetala din I trim ,acum eram in ingrijirea copilului !
Nu lasalavoia destinului ...uneori ai doar o singura sansa !
Bebe e norocos, va vetidescurca ... banii sa fie o mica grija

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

ai dreptate caresse ..dar daca spune ca este vrea 100lei pt un flecustet de secretie(eu analizele le fac la sanador)..mor..la lotus am dat 100lei secretie+papanicolau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

mada cum ti-au zis si fete ar trebuie sa faci ce zice doctora, daca ea considera ca e importanta secretia ..asa o fi....stiu ca e nasol cu banii si eu am dat 700 mil pe analize plus ca acum tot o sa mai dau pe la monitorizari si sa vedem ce tratament mio da.......in zilele astea toata lumea are probleme cu banii dar pentru anumite vise sau pentru sanatatea bebeiilor trebuie sa mergem inainte.
eu am luat o pauza un pic.....netul imi tot cade asa ca intru cand merge netu....
astia de la medlife mi-au dat azi mesaje cu ora programarii pt maine( ca sa nu uit)
acum am si eu o intrebare: eu maine dimineata merg la monitorizare si la pranz la secretie...afecteaza rezultatul de secretie daca la monitorizare imi pune si gel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mada, fa bre secretia aia...poti avea vreo infectie care sa iti faca zile amare in sarcina...asta ca sa nu zic mai multe. Nu am auzit vreun medic sa nu recomande...

Hai Flowerbee, bazaie putin pe aici cu rezultatul, hai bazzz-bazzz...


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Elena intr-adevar nu e bine sa faci secretie dupa echografie. Nu ai voie sa te speli sau sa faci orice altceva acolo inainte cu 48 de ore minim de secretie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

cum scriu si eu la semnatura?
ca tot caut si nu-mi dau seama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

mimi si eu mam gandit dar maine e ziua a 9 si trebuia sa incep in ziua a 10 dar doctorul nu e la spital sambata si ma chemat maine iar la medlife debea am gasit loc pt maine.
o sai zic maine dim doct. ca de la el plec la secretie si vedel el....ma gandeam ca poate si fara gel...( intradevar nu e prea placut dar asta e..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

da sa traiti...ascult de ce spune doctora..oricum e o super femeie..

am fost plimbata 1 an jumate de o doctora incompetenta..ca nu pot sa ii spun altfel..iar cand am fost la ea in 40 de minute mi-a pus diagnosticu..mi-a dat tratament..m-a programat la ecografie si mi-a raspuns la toate intrebarile..aproape ca ma plictisisem sa stau de vorba cu ea..cealalta doctora la care ma duceam dupa 10 minute ma dadea afara din cabinet..arunca un ochi pe analize si..atat.

..stiti cat costa o prelevare de secretie la sanador?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

MeAlex, bazz bazz, testul e negativ...Deja m-am obisnuit...dar asta este...
Probabil ca organismul meu nu este pregatit sa sustina o sarcina si de aceea nu se prinde. O sa merg la hematolog si endocrinolog si o sa vedem.
Merci mult

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput