Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

La multi ani lui Marco si Matei, sa fie fericiti, norocosi si sanatosi!
D-nelor sa va traiasca baietii si sa va aduca numai bucurii!!!
Toanca cum mai e Matei? M-am tot gandit la voi ce patanie urata ati avut cu acel spital privat, of.
Noi suntem bine, dupa zilele petrecute de Craciun la Baile Felix, unde am avut norocul ca in pensiune sa fim doar noi cu prietenii nostri, am avut practic piscina doar ptr. noi, am trecut in noul an, acasa, f. dragut, tot asa cu niste prieteni, copiii s-au distrat f bine, noi la fel.
Silvia, am vazut ieri la top chef cat de complicata e bucataria frantuzeasca, marturisesc nu prea stiam mare lucru despre ce sa gateste in Franta, m-am gandit la tine, nu ti-e prea usor, sunt si fff. pretentiosi inteleg.
O sa incerc sa intru mai des...va doresc tuturor un an nou cat mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

dragelor!
ne-am intors si noi acasa de peste mari si tari.....sambata seara, asa ca la ora 12 i-am cantat un LMA lui Marco, cu o praji micuta in care am pus o lumanare si cu nelipsita sampanie alaturi.
Ieri am petrecut in familie, eram obositi de pe drum, casa intoarsa, asa ca n-am avut chef de party-uri si invitati.
Vom vedea cand si cum il sarbatorim.

pana una alta sa urez si eu un LMA spiridusilor care s-au serbat intre timp:
La multi ani Anastasia! Ralu sa va traiasca printesa si numai bucurii sa va aduca!
Mama ce petrecere a avut....super!!!!

La multi ani karatist frumos si istet, Sebi!
Cristina sa va traiasca feciorii si sa va aduca numai bucurii!


La multi ani frumosi si fericiti, Paul de mami Paula!

La multi ani David de Anasol!

La multi ani Matei!
Iuliana sa va traiasca blondinul si numai bucurii sa va aduca!

Unde si cum ati petrecut?

Lili tot la munte? sper ca va distrati si schiati mult si bine!!!
si masina noastra a fost full si la dus si la intors. cu cat ai spatiu mai mare cu atat o umplicu mai multe.
Miha ma bucur ca ati avut un Craciun frumos si relaxant.
multumesc de urari!
Maraki frumos ati petrecut si voi. faine cadouri a primit Angelo.

va pup si sper sa ne auzim mai des, acum ca se cam termina si cu vacantele si sarbatorile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Suntem in mijlocul petrecerilor:
Sebi-La multi ani!
Matei-La multi ani!
Marco--La multi ani!
si...musai
Giova-La multi ani!

Pe la noi se incepura astazi scolile. Abia asteptau, mai ales ca au cam ratat ultima sapt de scoala din cauza unei raceli naravase. Cine mai era ca Anastasia cu cadoul de la Mos purtat cu gratie la atata timp dupa ce l-au avut toti copii.
Miha- Misto de voi cu toata piscina la dispozitie. Si Alex a avut o aventura la piscina vineri. S-a dat cu o barcuta pe un tobogan cu valuri si s-a rasturnat. Singura pb a fost ca a raschetat cu obrazul si cu o ureche parapetul din platic. L-au pansat salvamarii de ziceai ca a fost pe front. Ditai chestia pt o zgaiba mica, dar cica asangerat totusi zdravan. In sf,.....aventuri.

Lili-sper ca ati alunecat bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

La Multi Ani dragi mamici!
Sa aveti un an plin de impliniri, sanatate si multe bucurii din partea spiridusilor!
La Multi Ani MARIO, MARCO, DAVID, PAUL, SEBI, ANASTASIA!
Noi suntem bine: am inceput munca, Matei inca se mai bucura de vacanta.
Craciunul l-am petrecut in familie, iar in 29 decembrie am plecat in Austria unde am stat pana pe 2 ianuarie.
A fost absolut sperb!!!!
Matei a fost mai mult decat incantat; nu prea l-am lasat noi sa faca cam tot ce a vrut pe partie ca ne era teama sa nu se loveasca. In statiunea unde am stat era o partie de sanius de 4 km. Am facut 16 coborari
A fost superb!
In rest, Slava Domnului, suntem bine, ceea ce va dorim si voua.
Maine mergem la dentist ca i-a cazut lui Matei singura plomba pe care o are la o masea si trebuie sa vorbim si cu medicul de familie sa vedem ce facem cu vaccinul de 7 ani.
Ma bucur sa citesc ca spiridusii sunt ok.
Petrecerea lui Matei la un loc de joaca va avea loc abia pe 27 ianuarie ca numai atunci am gasit loc liber.
L-am sarbatorit acasa cu parintii mei si nasii, tort, sampanie si a fost super ok
Sa aveti un an minunat!
Va pupam cu drag


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Fetelor am si eu o intrebare, faceti vaccinul anitrujeolic de 7 ani?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Tanti noi nu-l facem. si mai multe fete vad ca inclina spre a nu-l face.
Si la Marco in clasa sunt puttini cei care-l fac.
Eu la Edi nu i l-am mai facut si nici nu-l voi mai vaccina cu nimic.

Clara, blondina superba de Ana_M!

Mark smecheras de Anda!

si noi am inceput scoala, deocamdaa merge bine, desi inca nu si-a revenit dupa vacanta. dar incet, incet ne acomodam noi....doar ne astteapta 5 luni lungi de scoala.

Luni i-am dus la scoala briose si suc. am cop duminica vreo 60 bucati, pt prima data.
Dar sunt multumita ca au fost un adevarat succes! restul nu mai conteaza.

Si noi l-am sarbatori pe Marco cu nasii, finii. Nu stiu daca ii facem party, el vrea sa-i duc la film...vreo 4 copii. Doar ca nu apare niciun film misto pt ei.

Va si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

GIO si Tanti, eu vreau sa ii fac vaccinul de 7 ani, dar nu il gasesc nici sa dau cu tunul.
Noua medicul ne-a zis de Priorix Trivalent, insa nu reusesc sa il gasesc. Am sunat inclusiv la depozit si nu il au.
Am fost luni si i-am capsulat 4 masele lui Matei.
Sper sa fie cu folos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Iuliana pai lasa aunci sa il faca la scoala. am inteles ca in farmacii e doar pentaximul tetra sau nu stiu cum....combinatt cu anti-varicela.

Vineri nu face Marco scoala. au ceva consfauiri in clasa lor si numai primele 2 ore se fac. Dar d-na ne-a rugat daca avem cu cine-i lasa acasa, sa nu-i ducem. YUPPY!!!! nu ma mai trezesc la 6:45.
la gradi putem ajunge si mai tarziu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Toanca la noi il face la scoala, sincera sa fiu nici nu stiu ce vaccin ii face, pana acum le-am cuparat si eu
Mie un medic imunolog mi-a zis sa nu le mai fac niciun vaccin la copii, dar pana la urma am cedat la insistentele dr pediatru,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

GIO, pai la noi fiind scoala privata, nu se fac vaccinuri; sau cel putin pe noi nu ne-au anuntat despre asa ceva.
La 6:45 te trezesti?
Eu la 6:20; zici ca sunt impaiata dimineata; imi vine sa ma preling din picioare.
Da, in farmacii se gaseste numai Priorix Tetra si l-am intrebat pe medicul de familie si mi-a zis ca asta nu e ok.
Asa ca asteptam: daca in gasim, il facem, daca nu...habar n-am.
Abia astept sa vina weekendul sa pot si eu sa mai dorm ....sunt avida dupa somn
Tanti, parerile sunt foarte impartite in ceea ce priveste vaccinarea....
Am vazut ca pe baietii nostri iin cheama la fel


Mergi la inceput