FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna seara dragele mele...m-ati dat disparuta??
am avut un weekend aglomerat, insa f frumos...am mai adaugat un anisor la cei 26....si m-am cam petrecut ce-i drept....desi, e al doilea an consecutiv de ziua mea cand inca imi plange sufletul...anul trecut de ziua mea, am aflat ca nu pot avea copii cu outele mele,iar anul asta nu a fost sa fie cu noroc...
insa la anu...promit si ma rog la Dumenzeu ca ziua mea sa ma prinda cu un bebe in brate..sau in cel mai rau caz graviduta

Looana, sa creasca mare flacaul tau!!si sa mergeti repejor acasa!!!
amaliaro, ce face mama de gemenasi?!!!
apalina, ce frumusete e David!bravo lui ca e cumintel, asa si trebuie!!sa cresteti mari si sanatosi!!
fetele ce urmeaza sa nasca...nastere usora si sa fiti sanatosi cu totii!!
fumi, cum esti? bravo ca ai rezistat tentatiilor...imediat e 15!~!!!asteptam beta baban!~!!
tusferi, asteptam vesti noi de la eco!!
pupici tuturor!!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

am uitat sa ma scriu ceva f important...mi-au venit rezultatele la analizele ce le-am facut acu 3 saptamani....a fost prima tura de analize, eu le fac pe grupe...ca sa pot sa mai strang niste bani intre timp,
maine ma duc sa fac a doua tura...deci alte intepaturi
deci ma inscriu si eu in randul mutantelor cu mutatia MTHFR A1298C - genotip homozigot
care stiti ceva de asta, pls help....la recomandari scrie acid folic 5 mg/zi ...dr mi-a zis ca ar trebui si clexane...dupa ce termin toatele analizele le trimit prin amaliaro medicului nostru, si el imi va zice cred ca exact ce tre sa fac...
of doamne, de faceam analizele astea inainte
va pup pe toate!!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna seara fetelor,

Am ajuns acasa dar in aceeasi formula . Ieri trebuia sa facem ET-ul la ora 12, insa doc ne-a sunat la ora 8.30 sa ne spuna ca din pacate toti embrionii s-au oprit din evolutie, drept urmare nu avem ET. Am fost la clinica sa discutam, o explicatie clara nu am primit, nu ne-au putut spune care a fost problema. In fine, de platit nu am platit decat testul pt ADN fragmentation, urmand ca avansul de 1000 E sa ramana in contul unei noi incercari sau ii putem retrage in 3 luni.

Cam astea's vestile.
Va multumesc tuturor ca v-ati gandit la mine, insa noi ne vom retrage din cursa pt un timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

RUXANDRICA, imi pare nespus de rau pentru dezamagirea suferita.
Te vei ridica,asa cum am facut aproape toate de aici la un moment dat si vei merge inainte cu alte noi sperante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

WISH42, absent inseamna negativ in alta exprimare.Cere celor de la clinica un alt exemplar cu rezultatul analizelor, unde sa scrie negativ in loc de absent. Spune-le ca ai nevoie de rezultate in aceasta forma , pentru o interventie in strainatate.
Pupici !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna fetelor!
Ruxandrica imi pare deosebit de rau, inteleg ce simti si ca aveti nevoie de o pauza, dar nu renuntati la visul vostru!
Impreuna cu sotul tau ve-ti avea puterea de a merge inainte, de a decide ce este mai bine pentru voi!
Stiu ca este foarte greu sa te ridici de fiecare data, ca de multe ori in viata te intrebi de ce trebuie sa induri atat de mult...
Apalina ai o frumusete de mogaldeata!!!
Tusferi iubita daca acum deabia iti legi sireturile vei vedea cum va fi catre 7 luni!
Teli tu cum stai cu kilogramele?!?
Miracol iti urez din inima ca urmatoarea zi de nastere sa o faceti in familie mai numeroasa!
Noi suntem de 34 saptamani si o zi, totul bine pana acum.
Ieri am avut vizita pentru diabet gestational si mi-au mai adaugat alte 3 Ui de insulina pe zi, asa am ajuns la un total de 50 UI pe zi.
Sunt programata pentru primele zile de decembrie pentru cezariana, deci tot cam peste 3 saptamani, ca Irilac si Cocolina pufoasa.
Pe 21 am vizita cu anestezista si cred ca atunci imi va zice data exacta!
toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

neta...
ruxi imi pare nespus de rau pt dezamagirea ce o ai in suflet acum!...cine stie poate a fost mai bine asa, decat sa iti fi pui doi embironi si sa nu se fi prins ca nu sunt de calitate!
daca nu ai reusit de data asta,nu trebuie sa te descurajezi, trebuie sa mergeti mai departe!te pup

mama mia, peste vreo 3-4 saptamani facem noul inventar la bebelusi nascuti!Doamne ajuta sa fie bine toti si sa fie santosi si fericiti alaturi de mamicile lor eroine!!!va pup dragelor

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Ruxi, imi pare atat de rau . Stiu cate vise si sperante avem cand incepem si cand toate sunt spulberate e f greu. Incearca sa te montezi si poate la anul sa o iei de la capat, nu renunta. Poate DD a avut grija de voi, decat sa fi pus niste embrioni cu probleme care sa nu aiba nici o sansa poate ca e mai bine asa, sa amanati. Multa putere iti doresc

Apalina, chiar pe 12 nov m-am gandit la voi ca aveti deja 1 lunita...ce repede trece timpul. Ma bucur ca sunteti bine si mai veniti pe aici sa ne mai ziceti de voi

Miracol, deci asa...te-ai petrecut in wk fara noi....pai e frumos? N-ai dat tu acolo o felie de tort la soratele tale . La multi ani, sa fii sanatoasa, iubita si la anul sa-ti vezi visul implinit ....mai ales ca acum vad ca incep sa apara raspunsurile


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Wish, absent e negativ, deci e bine

Bichi...si eu tot la inceputul lui dec sunt programata, dar inca nu stiu exact data...sper ca buburuzul sa mai stea ca e cam agitat. Eu nu stiu sincer cum faceti voi fata la 2 duracel in burta cand vad cum e cu 1. Nu mai este mult si scapi si tu de insulina asta, te admir f mult pt ce faci si cata putere ai, eu cred ca eram picata rau de tot in situatiile astea


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Ruxi te iubita ia gandeste te ca poate DD te a scutit de o suferinta mai mare si poate asa trebuia sa fie sunt sigura ca veti trece peste suferinta asta si ca visul vostru va deveni realitate nu trebuie sa iti pierzi speranta si inncrederea in DD ia ti un timp pentru a iti linge ranile si revino in forta matusica va fi aici pentru tine oricand

Dragele mele ma bucur ca in curand va veti intalni comorile va pe toate toate

Miracol astept telefonil tau dupa masa

TOATA GASCA VESELA

Intru mai rar ca intru dupa telefon si seincarca pagina intr o ora

NU AM TELEFON SI INTERNET

amalia tsakoniati
5+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput