FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

buna, fetele!
tusferi mai avem 3s si cam tot atit (+-2 zile) mai au alina si irilac. bebeii tai cum cresc?

alina si irilac cum stau bebeii? mai au rabdare? dar voi?
pe mine au inceput sa ma doboare emotiile

ruxi bafta la lipiciosi

fumi nu am avut simptome pina la 10-12s cind au aparut ceva greturi si lipsa poftei de mincare. Mai devreme am avut ceva semne induse mai mult de autosugestie (usoare intepaturi in burtica si tzitzi sensibile, foarte emotiva:plingeam la filme sau muzica)
Abia dupa 6 luni a aparut oboseala, cresterea in greutate, dupa 8 luni cresterea tensiunii si umflarea:picioare, miini, fata.

stefana pentru mama ta numai bine, ca sa poti avea grija de tine si bebei.

amalia pe tine si bebei, transmite-i si Looanei pupici si o calda imbratisare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

vai ce putin mai aveti fetele!!!
nastere usoara si sa ne dati esti despre bebelusii vostri!!!
toata gasca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna dragelor,
Asa este nu mai e mult...a trecut atat de repede eu inca am senzatia ca mai e muuuult pana atunci dar cand ma uit pe calendar .
Coco, emotiile sunt in floare la mine, incerc sa nu ma gandesc si sa le stapanesc sa nu-l agit pe bebe dar cateodata ma simt si eu coplesita.
Fumi, nici eu n-am avut cine stie ce simptome...eram sensibila la mirosul de mancare nu-l suportam si spre seara o usoara greata. Pe la 12 sapt parca am avut 2-3 zile de rau si greata si vreo 2 ture de migrene de la tensiunea scazuta.
Amalia, tu cum mai esti? Ma bucur ca Looana e bine, transmite-i toate cele bune din partea noastra si o asteptam sa ne povesteasca experienta ei
Miracol , tot aglomerata la munca?
Stefana, multa sanatate mamei tale, sa decurga totul bine ca sa te poti linisti si tu
Tusferi, Teli, voi cum sunteti?
Bichiiii, vino la raport, cum esti?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Dragelor, cine are parola de la contul comun, sa ne-o trimita si noua cele care nu ne-am retras si inca mai bantuim pe aici, ca indata ajungem la pag 20 si trebuie sa vedem cum ne descurcam cu noul cap plus ca sunt modificari de facut pe prima pag



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna fetele,
si noi bantuim pe aici tot sperand sa apara beta lui Fumi mai devreme ca sa ne bucuram impreuna .Eu chiar nu stiu cum ai rezistat pana acuma sa nu o faci ca eu dupa 11 zile de la et cu embrioni de 3 zile deja o facusem .
Bafta maxima
Iri da , a trecut timpul ,mai aveti putin si va vedeti puii si sunteti cateva cu DPN-uri apropiate . Va las intai pe voi eu incerc sa-i mai tin pe ai mei la marsupiu pana dupa Revelion , sper sa-mi iasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Cocolino, Iri, ce putin mai aveti!!! Wow, m-au coplesit si pe mine emotiile gandindu-ma cum va fi cu 3s inainte de nastere... Eu cred ca o sa fiu de-a dreptul in panica
Eu am intalnire cu scumpisorii mei, vineri Doctorita a zis sa ne vedem o data pe luna, dar i-am zis sa nici nu se gandeasca, pt ca nu stau o luna fara sa stiu ce mai este prin burtica... Am inceput (cred) sa ii simt, dar foarte slab si rar, cand sunt linistita si focusata pe burtica (deci poate fi si autosugestie )...
Ma bucur acum de fiecare moment, pt ca din fericire nu imi mai este rau. Mai am dureri enervante de cap si palpitatii cam puternice seara, mi-e greu sa ma leg la sireturi (deja) obosesc repede, nu mai pot merge mult pe jos si ma pregatesc sa imi scot toate hainele din dulap, pt ca nu imi mai vine nimic si n-are rost sa tin locul ocupat degeaba. O sa le depozitez pe undeva, in speranta ca imi vor mai veni vreodata.
Fumi, eu n-am avut simptome pana la beta. Eu am facut pipitest cu vreo 3 zile inainte de deadline si a iesit pozitiv, palid, a doua zi am facut beta si am repetat-o si dupa 48h, cand ar fi fost termenul dat de clinica... Simptomele au aparut mai tarziu, cu varf si indesat.
Stefana, multa sanatate mamei tale!
Ma duc sa scot hainele.
Va pup!!!!


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Multumesc, fetele.
Chiar acum am venit de la spital, plecata de la ora 10.30. Operatia s-a terminat cu 30 min. in urma, conform medicului este totul in regula si a mers totul bine. Eu am fost terminata toata ziua, dar acum a trecut, merg la o baie fierbinte, sa imi revin.
Va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Felicitari Looanei pentru bebe frumos si sanatos.Multumim fetle pentru urarile de bine ,va dorim si voua toate cele bune ,si bebei asa cuminti ca David.Avem un pic probleme cu colicile ...in rest nu plange doar de foame ca e mare fomist.A implinit o luna deja si a ctresut la 4100 gr .Va pupacim

te astept minunea mea 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

apalina ce tare ma bucur ca ai intrat !!!
Sa va traiasca bebe David,sa fie sanatos si sa va bucurati de el !!!
Cum te simti?

Fetele am trimis Svetlanei rezultatul analizelor hiv,hep b si c si syphilis.
Pe rezultatul primit de la laborator scrie:
Ag HBS negative
Ag HCV absent

Svetlana ma intreaba daca absent inseamna negativ?
Ma gandesc ca maine sa sun la clinica pentru a putea oferi o explcatie medicala.

A patit cineva la fel?

ruxi esti proaspata mamicutza,asteptam vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Va pupa matusa nu am net si nici tel
Bebe Loana Florian sa nascut normal 4080 kg si 54cm e flacau mare si eu sunt topita dupa el am o poza cu el in care o priveste pe mami lui in ochi e cea mai frumoasa imagine

amalia tsakoniati
5+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput