Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

madutza_bra daria e inebunita dupa mousee(mickey),nini(minie) si seara are o mascota cu minie si o perna cu mickey si minie si ma pune sai pup de noaptea buna
mama ma nani nani nini, mouseeee pup cam asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Noi astazi am fost la un gratar la niste prieteni. Se ia toata lumea de mine ca nu mai nasc

In rest, toate bune si frumoase. Astazi am lenevit la maxim pentru ca este si maica-mea la noi si m-am rasfatat.


la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 40+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?
eu am facut un dus luuung si relaxant si buburuza se joaca cu tati, pe mine nu ma baga deloc in seama. ii face tati cort sub plapuma, ea se baga in cort sta acolo si canta, apoi ii tine plapuma cu picioarele si ea se urca ca pe deal, este asa comica, face o galagie dincolo

madutza nu-ti fa obicei sa dormi la pranz ca imediat incepi munca
ce scumpa este Cata, cum vorbeste ea

stefy ce ma bucur ca ne-ai scris dar cum de ne-ai scris? te asteptam de acum mai des, da? am vazut pe fb ca este o scumpa puiuta si o frumoasa

cami sa poarte sotul sanatos camasile. ia ca o sa ma uit si eu pe site-ul ala

djlaura voi ce faceti? nu ati iesit cu sania?

a fost o zi super la noi azi, asa cald....bine, cald la soare ca la umbra era frig ne-am plimbat toata ziua, maine mergem la ai mei sa luam masa cu ei ca n-am mai fost demult.

strumphitza o sa-ti zic reteta de pandispan, am tot uitat, imi aduceam aminte tot cand inchideam calculatorul chiara zi am facut unul mai avem 4 bucatele, atat

bb_yasmi chiar, de ce este suspect de astm? ce simptome are? un de la noi.

lidia bagajul lui bebe presupun ca este gata, nu? ca poate de aia nu vrea sa vina ca stiu ca ziceai ca nu era gata. hai ca maine-poimaine nasti sigur

mary nu mai dai pe la noi? ce mai faceti?

deea mai poti? sau te-a epuizat Anna iar?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy_s inca nu am iesit cu sania dar nici prea mult nu mai avem va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello girls!
Eu sunt cu buburuza mea, acum a adormit.
Socrul meu m-a dus in Buc. Cand a venit sa ma ia, Daria era plecata cu mamaia prin vecini si nu am reusit sa-i spun pa. In masina am dat cateva lacrimi, desi as fi vrut sa ma pot abtine, sa nu ma vada plangand. Saracul tataie, nu putea spune nimic.

Primele zile.la.serviciu au fost foarte ok. Nu am avut prea mult de lucru, ca abia mi-am instalat un calculator nou, telefon etc. Problema nu este serviciul, unde nimic nu-mi aduce aminte de Dari, ci acasa. Cand ajung in apartament si vad hainute, jucarii. In prima seara cand am facut dus, m-a luat un plans....ca era prima data cand am facut dus in casa mea fara sa stau cu urechile ciulite sa nu se trezesca bebe :( La fel cand am facut mancare.Mi-am pus la loc manerele de la dulapurile din bucatarie. Deschideam cate un sertar si mai gaseam diferite obiecte ale Dariei sau ascunse de ea. Foarte trist.

In prima dimineata cand m-am dus la serv, in masina am sunat-o pe soacra-mea si mi-a spus ca in seara in care am plecat, a dat drumul la un maimutoi care rade. Iar Daria i-a spus "nu, tist, mami", adica nu vrea sa rada ca e trista din cauza lui mami. a aruncat maimutoiul si a inceput sa planga. Va dati seama ca am ajuns plansa toata la serviciu.
Nu sunt trista ca am inceput serviciul, ca asta imi doream, ci ca a trecut perioada asta minunata din viata mea si ca nu imi vad in fiecare zi copilul. Si ca e posibil sa dispara si forumul din viata mea, locul in care am impartasit cele mai intime momente in ultimii 2 ani. Intr-o zi am mai intrat pe forum si citeam ca Mada spunea ca vrea sa mai stranga prin casa si sa doarma la praz cu Cata. M-am uitat in jurul meu: nicio jucarie pe jos, nicio hainuta. Si iar mi-au dat lacrimile.
Am stat doar 2 zile separate, timp in care Daria a avut momente cand a fost foarte tridta si a plans dupa mine.
Aseara am dormit cu ea si s-a trezit la 5 plangand. De fapt plangea in somn. Am aprins lumina si tot plangea si nu deschidea ochii. Dupa vreo 5 min s-a trezit si doar suspina.

Se vorbea pe aici de plansul in somn. Am retinut doar ca nu ttebuie treziti brusc. Mai era ceva?

Mai stiti pe cineva care si-a lasat copilul la bunici. Ciudat, dar pe vremea mea era o practica foarte obisnuita. Acum nu am auzit de niciun copil de varsta Dariei, lasat la bunici :(. Incep sa am "second thoughts"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, daca va spun ce a facut iubi....
vineri mi-a zis ca vine cu un prieten si cu nepoata lui in vizita, daii fa curat, fa mancare..... si cu cine m-am trezit la usa? cu ai lui........ nu-mi venea sa cred.... si el stia de mult , le rezervase si camera.....Asa ca azi am avut si pofta de papa si alt chef.......MAine pleaca....:(
Va multumesc mult pentru sustinere si pentru incurajari, roxy, ai dreptate cu cantaritul, azi am sarit, la cum ma manifestam e posibil sa fi trecut spre anorexie....sa fiu din ce in ce mai slaba, sa vad daca pot sa mananc mai putin, cum am luat 0,5 kg sa ma abtin.... cred ca tb sa ma trezesc....ca nu sunt nici model si tb sa am putere...
cami, mada, lidia, yasmy, strumph, roxy
irinuk, vreau sa zic ca nu era problema cu statul la bunici , pt ca mamele ne lasau de la 4 luni..., si obisnuintza era alta...eu am ramas memeorabila cu replica de duminica la pranz cand am intrebat-o pe mamaie:" auzi, astia numai pleaca acasa?", ti-am scris ceva pe fb, si ti-as sugera sa o suni pe Daria in timpul saptamanii , sa-i spui ca mami e la servici sa aduca bani si papa.., sa-i duci cadou cand vii la ea.... si daca vrei dezordine.... poti sa imprastii si tu jucarii prin casa...:) . Eu cred ca bunicii , daca pot sunt o optiune buna , decat un strain...,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

Am culcat copii si am intrat putin sa vad ce faceti, apoi ma bag si eu in pat. Azi vreau sa ma culc devreme..sa vedem daca reusesc...

lidia, sa-ti fie de bine gratarul si odihna. Eu cred ca maine nasti, asa ca sa-si aduca aminte prietenii ca te-au vazut chiar inainte de nastere

irina, of, cred ca e f greu, dar nu tb sa iei lucurrile chiar asa...a fost decizia voastra de a o lasa la bunici. Poate ar tb ca in loc sa va duceti voi acolo in week-end sa o aduceti pe ea acasa, ca sa nu uite ca asta e casa ei... Cat despre liniste si curatenie in casa, tb sa fi fericita, peste 1 an o poti lua pe Daria inapoi acasa si sa o duceti la gradi si gata curatenia Hai, fruntea sus! Nu esti nici prima, nici ultima mama care si-a lasat copilul la bunici. Tu singura spuneai ca asta e cea mai buna solutie pentru voi.
Acum, ca sa fiu sincera pana la capat, eu nu as putea sa-mi las copii la bunici, daca nu as avea alta solutie as alege o cresa/gradi poate chiar particulara, dar i-as tine cu noi. Dar asta e doar parerea mea, repet, alegerea a fost a voastra si sunt sigura ca v-ati gandit bine la asta. Oricum sentimenul asta de dor puternic va disparea in timp, pe masura ce te vei obisnui sa o vezi mai rar. Si tot in timp s-ar putea sa fi geloasa pe bunica Dariei, pentru ca ea va fi mai atasata de bunica decat de tine, ceea ce e normal sa se intample din moment ce pe ea o vede mult mai mult decat pe tine.
Mai cred ca acum e prea devreme sa vezi daca ai luat sau nu decizia corecta, tot in timp vei vedea daca Dariei ii e bine la bunici, iar voua va e bine singuri acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`Sara buna!

nu stiu ce mai caut online la ora asta, ar trebui sa doarma si patul sub mine, dar iaca, torc pe canapea ca o matza in fata semineului, ca tare-i frig afara si cica eu ma uit la un show la tv dar eu ma holbez in laptop

am facut la treaba azi sa nu-mi fie de deochi, sa imi iasa pe nas toata plimbareala din timpul saptamanii si cheltuitul banilor ...deci am facut salata beouf, banana cake, pandispan cu mere, piftelute , am copt 3 kile de gogoasi si 2 de vinete si pus la congelator pentru cand o incepe postul sa am ce sa ii fac papa domnului sot ...si la urma am mai si calcat 10 camasi, desi aveam in plan 20, dar nu m-am aventurat la mai multe, mai calc si sapt viitoare

Lidia, hai ca maine asteptam mesaj de la Ursulet sa ne anunte ca i s-a nasscut feceiorul de nume nu ne-ai mai spus la ce v-ati hotarat ?

Irinuca imi imaginez cat e de greu acum la inceput, dar sper a usor usor sa treaca tristetea asta

Mada, ai plecat la nani ? pai ce devreme vrei tu cand dormi si de pranz, mai poti sa adormi asa devreme ? adica la miezul noptii? scumpa tare Catalina cu arunca-ma si a mea e asa dulce cum vorbeste ea pe englezeste, s-o pap eu pe ea, ca zice Batman si Who de la DR. Who, dar mami sau ceva de genu, deloc

Cami, sa poarte cu placere sotul camasile tie nu ti-ai luat nimic?

Roxy, sa stii ca tot asteptand reteta de la tine am gasit o alta de la sora mea si nu stiu cum am facut, dar am uitat tava in cuptor cam mult si s-a uscat un pic dar cu atatea ce am trebaluit eu azi, se intelege si mi se iarta, ca-s si incepatoare in ale prajituritului

Ailed, ma bucur pentru supriza si ca te-ai mai relaxat la cat mai multe surprize iti doresc la Craciun mergeti in ro nu ?

laura, cat poarta la picior picea ta ?

Gata, ma duc la nani, ca mi-am facut de cap destul, dar nu stiu daca o sa si dorm prea devreme ca e weekendul cand se arunca multeee artificii si e tot o bombaneala pe afara de la atatea artficii cate arunca astia, bani aruncati de pomana ca oricum mare fas nu sunt, dar deh... poti sa faci ceva in gustul (prostia) unora ?

ahh..am ramas datoare cu poze cu tinutele ce mi le-am luat, poate maine sa caut sa fac poze sau sa dau linkuri... Ailed, esti curioasa ce culoare e paltonasul meu ? iti arat maine Mada tot maine caut sa iti dau ceva linkuri de inspiratie Roxy, nu vrei sa stii cat am dat eu pe palton ca am facut un mic infarct cand am vazut eticheta, dar mi-a placut prea tare sa nu mi-l cumpar la fel si cizmele, le ochisem de vreo 3-4 saptamani si atata am stat si m-am gandit daca sa mi le iau sau nu, ca pana la urma m-a trimis fortat Nick sa mi le iau, cred ca se saturase sarcu cat l-am batut la cap cu povestile mele, desi cizme noi nu aveam nevoie... anul trecut mi-am luat o pereche super buna si de calitate si anul asta in vara la reduceri o alta pereche, iar acum o alta, deh ....si mi-am dat comada si de poseta culoarea cizmelor, ca nu am gasit in magazine ...o astept sapt viitoare pe miercuri sau joi da, stiu...a innebunit lupu` dar nu stiu de ce, adica stiu, dar de cand am slabit parca mi-a venit chef de schimbat garderoba, ca si trebuie ca nu mai am nimic din cele vechi marimi de balene

fuggggg...ca poate s-or opri si astia din bubuitul artificiilor oricum pana la 11 e legal , dar abia e 10 acusi, deci inca o ora

Noapte buna !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

irinuca05 offff fi tare big hug de la noi
stateam si ma gandeam ca asta voi pati si eu de la anu ,dar va fi mai mare nush daca e mai bn su mai rau ca va fi mai mare

strumphitza la picior poarta cam 13,5- 14 cm interior la incaltari




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


Lidia, hai ca maine asteptam mesaj de la Ursulet sa ne anunte ca i s-a nasscut feceiorul de nume nu ne-ai mai spus la ce v-ati hotarat ?



Poate saptamana viitoare sau peste 2 saptamani. Lidia tocmai comenta acum 5 minute ca danseaza linistita si nu are nici un semn cum ca ar naste.

Mergi la inceput