Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza dar ce ti s-a pus pata cu tatuatul buzelor? de ce vrei sa le tatuezi ca doar ai buze frumoase, am vazut in poze cum le vrei?
mie nu-mi place, sincer. nici buze, nici sprancene tatuate...se vede de la o posta ca este fals. si nici unghiile false nu-mi plac
eu zic sa te lasi asa ca esti frumoasaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mie imi plac!! credcaam mai spus, ca am vrut si eu cadou de ziua mea tatuatul sprancenelor...dar nu am apucat.
roxy, nu este neaparat sa para fals, se pot face finut, usor sesizabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


cu jucaria aceea, de acolo pleaca totul... sunt jucarii mult mai frumoase si constructive, nu imitatiile de farduri.



hai mai roxy, eu cred ca exagerezi. Atunci sa nu le cumparam nici craticioare si bucatarii...ca doar nu vrem sa stea toata viata la cratita, sa nu le luam nici papusi bebelusi ca sa nu faca copii prea devreme, sa nu le luam nici fustite scurte sa nu atraga priviri, sa nu asculte muzica, care s-ar dansa unduind soldurile, etc.
Eu cred ca e normal sa stie de toate si la fel de normal este sa-si doreasca sa faca ce vad la parinti. daca mama se fardeaza, vrea si ea, daca mama danseaza-danseaza si ea, etc

Bine, este doar parerea mea

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


hai mai madutza, de la varsta asta sa-i iei asa jucarie? bucatarie da, aia este ceva chiar fain, nu inseamna ca sta la cratita dar farduri, scuza-ma, n-are ce invata din ele decat cum sa devina o piti, vorba aia....
si eu ma machez dar nu am facut asta de la varsta frageda si nici nu erau tentatii pe atunci, adica jucarii. ca de la jucarie va dori sa incerce si realul.
o sa aiba timp de farduri si prostii din astea....nu inteleg de ce sa o initiez la varsta asta in asa ceva
dar cum am mai zis si mai sus, este parerea mea, fiecare ia ce doreste. acum nu ne suparam, nu?

edit: cu muzica, fustitele scurte...acum nu trebuie sa exageram
fardurile au fost intotdeauna un subiect aprins cand a fost vorba de copii.
multi parinti lasa la indemana copiilor absolut tot, ca doar si ei trebuie sa stie ei trebuie sa stie doar ce este pentru ei, ca doar sunt copii. cand vor fi adulti vor stii si chestii de adulti.

strumphitza na, ca ne-ai dat subiect de discutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi tu iti mai tatuezi sprancenele? mai vrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ce jucarii frumoase cu Hello Kitty sunt superbe. uite, astea jucarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, nu i-as lua acum farduri de jucarie ca nu ar sti ce sa faca cu ele, dar peste 2-3 ani, da, cred ca i-as lua.
Cred ca intre noi nu se mai pune problema de suparari, ca doar ne stim fiecare ce "pitici" avem. Suntem doar bune prietene care-si spun parerea si se sfatuiesc. Cel putin asta vreau sa cred

Cu tatuatul buzelor mi s-a pus pata de muulti ani. Am o colega care era mereu machiata impecabil, mai ales cu ruj Nu intelegeam cum manca, bea, fuma si rujul tot acolo statea Apoi am aflat ca are conturul tatuat, era exact nuanta buzelor si ea nu-si mai dadea decat cu glos sau strugurel si gata buzele erau ca si rujate.
Acum vreau doar sa gasesc un salon unde se face calumea, de incredere, curat, steril etc...sunt in cautari.

Tot asa mai stiu o tipa care are tatuate sprancenele, nu se vede nimic, doar ei ii este f usor sa si le curete singura...tb doar sa smulga firele care ies din "sablon" Cred ca sunt de fapt tatuate dungulite gen fire de par..nu te gandi ca e o linie de jur imprejurul sprancenelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

roxy, nu i-as lua acum farduri de jucarie ca nu ar sti ce sa faca cu ele, dar peste 2-3 ani, da, cred ca i-as lua.
Cred ca intre noi nu se mai pune problema de suparari, ca doar ne stim fiecare ce "pitici" avem. Suntem doar bune prietene care-si spun parerea si se sfatuiesc. Cel putin asta vreau sa cred


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



chiar, cat de bine am ajuns sa ne cunoastem. aproape ca stiu despre fiecare dintre voi ce gusturi si ce 'fite' aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


Cu tatuatul buzelor mi s-a pus pata de muulti ani. Am o colega care era mereu machiata impecabil, mai ales cu ruj Nu intelegeam cum manca, bea, fuma si rujul tot acolo statea Apoi am aflat ca are conturul tatuat, era exact nuanta buzelor si ea nu-si mai dadea decat cu glos sau strugurel si gata buzele erau ca si rujate.
Acum vreau doar sa gasesc un salon unde se face calumea, de incredere, curat, steril etc...sunt in cautari.

Tot asa mai stiu o tipa care are tatuate sprancenele, nu se vede nimic, doar ei ii este f usor sa si le curete singura...tb doar sa smulga firele care ies din "sablon" Cred ca sunt de fapt tatuate dungulite gen fire de par..nu te gandi ca e o linie de jur imprejurul sprancenelor.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


pai n-ai vazut si la tv unele 'vedete' ce sprancene tatutae au? de exemplu, Cristina Rus, exact cum ai zis, are o dunga de colo pana colo, ea a declarat ca si-a tatuat sprancenele. foarte urat se vedea.

da, trebuie gasit un salon foarte bun sa ti le faca bine. cu buzele....daca o sa te saturi si nu mai vrei tatuajul? daca le vrei cum erau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Ba da roxy mai vreau!! Dar momentan am alte prioritati financiare vreau in primavara sa imi iau o masinuta si daca as vrea altele acum si ar gasi sa comenteze "sefu',

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Anda unde la cresa mergeti? Tu ai inceput lucrul?

Mergi la inceput