Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy_s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 si Anastasia a avut iritatii pe fata si mi-a zis pediatra ca este o dermatita de contact. mi-a prescris ea o crema dar nu am luat-o, am dat-o cu laptic de-al meu si in vreo saptamana nu mai avea deloc incearca si tu. mulgi putin laptic apoi inmoi o discheta sau o compresa sterila in laptic si ii tamponezi fata. ar fi bine de cateva ori pe zi sa faci asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

djlaura ce face printesica ta blonduta?

merg sa tremin de spalat in bucatarie, mai am niste vase si sa sterg masa, cum este de sticla se vede tot pe ea, toata ziua numai urme de degetele si firmituri
ziceam ca azi sterg si geamurile

miki chefuiesti azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

anda te asteptam mai des de acum ma bucur ca s-a acomodat puiutul bine la gradi este mai bine sa fie mereu langa voi decat numai in weekend.

lidia si eu astept sa ne povestesti cum ai nascut, cum a fost, cat a durat, a fost mai usor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed ce reteta faina si usoara de pateu de pui ia ca o fac si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna!

Bine ai venit bebe BOGDAN ALEXANDRU, sa cresti mare si frumos!!! LIDIA presimteam ca ai sa nasti in jurul orei 11.
fetelor merg sa ma tund in sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello, la ceas de seara!

Voi incerca sa scriu o poveste a nasterii mai detaliata atunci cānd voi ajunge acasa. Cred ca de data asta se va numi "Bogdan cel lenes" deoarece cam asta a fost nota generala a nasterii. A durat mai mult decat la Diana si de data asta am facut si anestezia pe care la Ddiana am ratat-o. In principiu, domnisorul nu avea de gand sa iasa, dar avea deja 40 de saptamani si 5 zile, asa ca, dna. dr. a hotarat sa inducem travaliul. Zis si facut doar ca al meu col nu vroia sa se inmoaie de nici o culoare. Intr-un final a cedat (si la propriu :( si la figurat) si atunci totul a fost simplu: am impins de 2 ori si oracaici era afara. Nici nu mi-a venit sa cred.
Ca sa raspund la cat mai multe intrebari:
-am nascut la Filantropia;
-acum suntem amandoi bine;
-bebe sta cu mine in camera si suntem singuri chiar daca nu sunt la rezerva.

Si acum, sa imi laud putin sotul: mi-a facut cadou o tableta Galaxy Note de pe care va scriu aceste mesaje. In afara de asta, a fost un super tatic pentru Diana care nu prea intelege probabil de ce o vede pe mami doar atunci cand o duce tati la spital.
Astazi l-a vazut si Diana pe bebe si vroia sa pune patutul in care este pus .

Strumphi
plecaciuni pentru gestul fata de Laura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy_s e bn blondutza mea,face nebunele ....acum am venit de afara e un frig de mori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Lidia ma bucur ca sunteti bn! ce frumos cadou, vreau si eu!

LA MULTI ANI MIKY!!!
Fetelor m-am tuns frantuzeste, ceva gen cum s-a tuns Yasmi, doar in fata e mai lung in colturi!Am intrebat-o pe Anda daca e frumoasa mami si a spus un daaaaaaaaaaa lung! deci imi sta bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

MaryM85 SA ITI FIE DE BN TUNSULICUL

Mergi la inceput