Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele joi e sarbatoare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina06 pupam si noi si fata si pe tine
da de baiat nu zici o vorba?????????????
pai vrem sa stim ce face si fluturasulllllllll

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deliaaaa mie ciorba de peste nu-mi placeeeeee
e singura pe care nu o inghit din pacate
da pateul cum il faci??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

deliaaaa mie ciorba de peste nu-mi placeeeeee
e singura pe care nu o inghit din pacate
da pateul cum il faci??????????

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



fierb carnea ca pt supa cu morcov si telina si pe urma le pun la robot cu o linguritza de mustar si sarae si piper si unt
reteta e pe laura sava la pateu de fazan, dar merge si cu pui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Gata! Pitica a papat si s-a culcat!

Cami, dar cum... am scris si de Luca. Doarme... la pranz doarme cam 3 ore. In schimb noaptea are un somn agitat. Prin tot patul, cand cu capul intr-o parte, cand intr-alta. Cu picioarele pe pereti... Am luat la ei n camera un pat de mijloc mare, l-am lipit de perete si doarme acolo cu bunica. In patut nu mai avea loc, ca se lovea .
Ma tot gandesc cum sa fac cu operatiunea olita, ca sa scapam si de o cheltuiala cu un rand de pampers , dar si pt ca am citit ca atunci cand poate sa urce o scara de aceea de urcat in pod, inseamna ca e pregatit sa scape de scutec. Si Luca se catara pe scara ca o maimuta. A mai reparat taica-sau cate ceva pe la jgheaburi si se urca si el dupa tati. Sa fac infarct cand l-am vazut.

Djlaura, am citit si eu ca da dependenta. Noua ne-a dat doar un balsam atoderm. Ne daduse si pediatrul o crema cu cortizon, dar nu i-am dat ca am citit ca are multe efecte secundare. I-am mai dat cu apa termala si ii mai trece. Dar acum am terminat-o... Asteptam salariul, respectiv indemnizatia

delia, bun meniul. Mie imi place ciorba de peste . Si am niste ardei iute tocat marunt cu ceapa si marar la borcan. Pun in farfurie cate o lingurita si e bestiala... A! Si cu mujdei pffff . Pup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, niam niam ciorbica .... eu nu o fac din capete, sau daca pun nu le pun in farfurie sa se uite la mine...:). Luca e un smecher...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina06 ce scump e luca
asa doarme si antonia si petra
toata noaptea se foiesc
acu inca antonia s-a mai linistit
da petra e fenomen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Delia, asa e . Nici eu nu pun capetele in farfurie. Dar le pun la fiert, caca dau gust bun . papa si fetele? Luca e mort dupa peste. Dar de fapt, el mananca de toate, aici am avut noroc!

Cami, deci pe la 3 ani poate se mai repara si somnul lui Luca... eu ma gandesc ca la anul pe vremea asta sa incerc sa ii culc pe amandoi in pat... Luca va avea 2 ani jumate si Ilinca un an si vreo 4 luni... fac eu planul ca tiganul . Parca e dupa cum vreau eu

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am terminat si eu treaba si curatenia, buburuza a facut treaba cot la cot cu mine apoi a trantit un caca si apoi somn direct in prosop cand o stergeam, asa scumpa a fost

cami stai asa, nu ai inteles bine toateeee imi plac, cizmele sunt superbe, n-am zis? imi place tare mult si paltonasul, este foarte furmos dar eu mi-as fi luat alta culoare, na
cum sa nu-mi placa ?

strumphitza sa le porti sanatoasa, sunt foarte frumoase si sigur si traince. stii ce culoare mai imi placea la paltonas? caramiziul ala spre rosu, stii? am vazut unul mai demult, arata....

gestul tau este extraordinar, ma bucur ca exista oameni care au posibilitati si chiar fac ceva pentru semenii lor. ca multi sunt care au bani si conditie si nu fac nimic, se uita se sus.
atatea as vrea sa fac si eu dar.... banii... cand mai
vad si pe la tv cazuri si cazuri...n-au casa, n-au copiii posibilitatea sa mearga la scoala... am zis ca daca voi avea vreodata bani multi primul lucru asta voi face, voi ajuta cativa oameni nevoiasi care chiar nu au cu ce trai.

ailed si in afara de ardine, somon, nuci ce-ar mai fi? ca doar n-o sa manac numai din astea, nu? bine, as manca eu numai somon zilnic dar la ce pret are
ceaiuri sunt oare? stiu ca era buna si Omega 3 cu somon. o sa-mi zica doctorita cand merg.
bine, ea o sa spuna ca este bun rezultatul, ca este in parametrii normali, dar eu vreau sa iau masuri din timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 ce ma bucur ca ne-ai scris, chiar m-am gandit la tine zilele astea. de fapt, zilnic ma gandesc la voi toate.
ce grasulina este bebelina, brovoooo ma bucur asa mult ca papa titi, este cel mai bine pentru ea. sa va fie de bine crestinarea, abia astept sa vad poze. nu-ti fa griji cu Luca, cu vorbitul si olita, o sa vrea el ai sa vezi

noi mancam din capul de peste partea aia carnoasa dinspre 'urechi' la fiert le pun ca dau gust foarte bun. tata stie cel mai bine cum se mananca capul de peste

Mergi la inceput