Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rob, nu e competitiva ca ei i se rupe sa fie undeva fata de altii, ea e ca n armata cand se apuca de ceva si nu i pasa decat de parerea ei. Pacat ca nu are acelasi traseu cu temele :D
Cum stai cu sanatatea ??? Esti mai bine ???

Kim, uite ca daca zici ca se merita, poate ajungem si noi la film



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

hellou

Eu astazi am avut o migrena cum n-am crezut ca poate exista. Ameteala, greturi, vazut negru in fata ochilor si... n-a trecut cu nurofen, cu cafea, cu ceai, pana nu m-am culcat cu TV ul latrand in capul meu n-a fost chip. Cred ca mi-a facut bine campania electorala, ca am adormit pe ea. Evident n-am fost la job, dar maine ma duc.

Frumoasa domnisoara de onoare si foarte frumoasa mamica ei sper ca v-ati distrat bine

Noi avem de citit Pinochio (cartea originala).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Kim multumim pentru recomandare,am cu ce sa o santajez pe mandra saptamana asta.....in timpul scolii nu avem nici o problema cu temele,dar in vacanta....bonus inca este sub influenta atmosferei de la nunta,toata ziua canta si recita declaratiile de dragoste pe care si le-au facut mirii...la un moment dat a dat-o mireasa cu parfumul ei,asa ca de duminica, din juma in juma de ora mai verifica daca miroase a mireasa...am avut mari probleme si la spalat,ca nu vrea sa se spele ca i se duce mirosul...si intr-adevar a fost serioasa ca deh nu-i asa usor sa fii domnisoara de onoare.....da' la restaurant s-a dezlantuitavea niste figuri pe ringul de dans...si nu lua pauza decat daca o amenintam ca plecam acasa
Robi da' cununia religioasa a fost la biserica Sf Nicolae din Copou,foarte frumoasa biserica si slujba la fel
Deci io de doua zile bantui librariile si bibliotecile,in cautare de Dumbrava minunata....cica nu se mai tipareste de 2 ani...culmea ironiei si io si gorodelul avem cartulia in bibliotecile personale de la Buzau si Campulung...si nici pe Arghezi nu l-am gasit prin librarii....
Andriesinsanatosire grabnica...
hai sa avem o zi faina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Editez ca am trimis mesajul de doua ori....meii da ce liniste prin zona,va pregatiti pentru ziua de maine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello, si eu pe aici, full de treaba dar si de englezi, asa ca mai usor cu net-ul :(
Cred ca trebuie sa mai strigam catalogul, e cam slaba activitatea prin zona

Daria, eu cred ca ai un super-copil, e frumoasa si destaeapta, sa vezi tu ce rezultate bune o sa aiba! Nepotica mea e exact la fel, pare a fi in lumea ei, sora mea se da cu capul de pereti ca nu stie ce va face cu ea, iar ea vine aparent fara nici un efort cu 10 pe inie la capacitate, acum asculta muzica non-stop si scrie pe blogul personal, dar anunta senina (in clasa a 10-a) ca va intra fara probleme la medicina (si chiar are super-rezultate la scoala ) si tot asa...

Lia, ce faceti, ati ajuns la exudat?

Andries, te simti mai bine astazi?

Eu am trimitere la cardiologie, vineri am programare, va anunt dupa daca imi fac testamentul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ilinca e plina de teme pt vacanta: 5 poezii de elena farago si 5 poezii de arghezi -prisaca, care apoi trebuiesc povestite in una-doo farze. la mate enorm, din auxiliar plus o fisa si in plus dumbrava minunata de citit. mi s-a facut lehamite mie da` ei drept urmare azi n-a avut chef de teme. altfel, sanatosi voinici ne gindim tot mai serios sa plecam din tara asta frumoasa doar in peisaje;))
lio, sanatate la voi
sper ca sunteti bine, abia de mai apuc sa citesc panourile publicitare pe la semafoare;)) ca de dc nu mai am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi
Carmen, enorm de mult :(
Noi teme-teme nu avem decat la lectura Ciubotelele ogarului de citit, iar din culegeri cei care au ales concursurile cate 4 pagini si atat.
Giulik a muncit mai cu zel si fara batut la icre , mai avea pe azi 2 pagini la mate.
De citit a inceput varianta lunga si gri de la Colt-Alb dar ... la pagina 50 a obosit si i-am zis ca daca nu ii place, sa o amane pe clasa a 5-a. Pana la urma nu tre` sa fie asta un chin.
I-am comandat dp net carti cu Magic Lili care sper sa fie pe placul ei :-)
Ieri am ajuns la dentist ca am vazut io ceva dubios si bine am vazut, doo cariute pe doo masele de lapte si le am rezolvat Dintii definitivi sunt ok, sigiliile intacte.
Am un stres enorm cu dintii ei, sa nu ajunga asa ca mine desi stiu ca materialul genetic joaca rolul cel mai important ... sa speram sa nu mi semene :-(



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Imi povesteau bibliotecarele si vanzatoarele de la librarii ca vin cupii in grup dupa Dumbrava:).....meii mie mi se pare greutza pentru varsta lor....Cristalina multam fain
Carmencita si unde vreti mama sa va duceti?....cui lasati mosia de la tzara??....mandra deja completeaza fise de lectura cu ce a citit ...cu date despre autor,am trait sentimente de bucurie/tristete...cuvinte frumoase, expresii magice,invatatura textului,proverbul care se potriveste
Dariasi io-s la fel in legatura cu dantura mandrei....in plus sigur va avea nevoie de aparat pentru un incisiv din fatza care a fugit de la locul lui pentru ca a avut spatiu langa el..acu la 4.30 ne intalnim la dintolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Astazi am fost mai bine, dar nu excelent. Cred ca de vina este supraoboseala.

Carmen, pai daca vrei sa-ti iei zborul, cam e momentul...

Rox te-am sunat azi, dar mi-a raspuns un copil? Ne vedem in Buc?

Eu cu aparatele dentare sunt deja de coma... Victor are 2, un disjunctor pe cerul gurii si braketi pe incisivi, ce-i drept i-a aliniat in timp record si acum si maxilarul pica perfect peste mandibula, strungareata nu mai este . Peste 2 saptamani dam jos disjunctorul si punem un arc transpalatinal (practic o sarma de aliaj) care sa mentina maxilarul asa larg si acoperitor si pe ala il purtam pana ies toti dintii. Cam complicat? Ce-am inteles eu este ca daca copilul are problema de lipsa spatiu trebuie actionat acum la 8 -9 ani, ca dupa 12 ani nu se mai poate trage de maxilar/mandibula pentru a crea spatiu (ma rog, se creaza 3, 4 mm simetric nu cine stie ce spatii enorme). Daca spatiul pt dintii noi e destul si daca partea de sus calca bine pe aia de jos se mai poate sta, un dinte mai stramb il indrepti si la 20 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andre, multa, multa sanatate la tine
Ma bucur ca mergeti spre foarte bine cu dintzocii, e intr adevar extrem de improtant sa fie facute lucrurile din timp si rezolvate

Eu azi am avut o surpriza placuta, la care in veci nu ma asteptam, aka fi`mea are inclinatie spre artele martiale :D Noah, artista ramane.
E adevarat ca merge cu mare drag si a declarat ca si in clasa a 3-a va merge ... drept urmare ma simt incoltita si tre` sa-i cumpar un fel de manusi de box :-))) :-)))



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput