Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Am ajuns si noi acasa dupa un drum luuuung de 7 ore (cu tot cu opriri de caca, pisu, mancare etc) Sunt cam obosita si simt ca ma paste o raceala.

Abia asteptam sa vina Cristi, are un eveniment si inca nu l-am vazut.

Fetele cu serialele, ce ne facem ca nu mai merge vplayul :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Jocul e cu dat cu zarul? L-am luat si eu....dar e in plastic inca



Pai si noi azi l-am dezplasticit, Nu e cu zar, e cu un soi de... ruleta, intrebuintarea e tot de zar. E un soi de nu te supara frate... dar fratele meu se cam supara

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetelor, mi-a iesit o treaba minunata. Multumesc. Fac poza si va impart si voua cate o foto. De pofta.

Am inteles de ce mascarponele asta trebuie sa fie "de calitate". Caci altfel e moale, "crema" e moale. Insa, preventiv i-am pus intaritor de frisca. Si a iesit BESTIALA. Taman buna. Nici prea prea, nici foarte foarte.

Numai ca, v-am spus ca suntem guri multe si am insistat sa fac tortul din 3 randuri de piscoturi si nu mi-a ajuns crema pt pe deasupra. Maine mai cumpar o cutie si fac crema pt deasupra.

A, apropo, m-a ajutat si baiatul meu. Nu se putea "nunta fara Scurta". Si ma tot zorea sa termin mai repede ca vin invitatii.

Multumesc tare mult pentru sfaturi, indicatii si sustineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Eu

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floricu, eu nu ma uit la poze, ca poftesc si n-are cine-mi face, chit ca nu-i mare scofala.
A inceput barbatu-meu lucrul la noua firma si cateva saptamani treb sa mearga deodata cu ofiterul de serviciu, adica la 6 sa fie acolo. Dimineata nu-l vedem, cand vine e cam ca unul trezit la 5 si care nu-i obisnuit cu asa ceva, astia micii se incapataneaza sa nu doarma, sau sa nu se suprapuna cu somnul, deci eu sunt la foc continuu. Ma tot gandesc la Ramona, ei cum i-o fi?
Azi am fost cu Laternele si i-am zis mamicii aluia mic ce-l necajeste pe fiu-meu, ce am eu pe suflet. Sper sa se schimbe ceva.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Floric as manca si eu din Tiramisu, dar de maine ma pun serios pe treaba si pana nu ajung la 60 de kile nu ma las. Chiar, nu-mi dati ceva sa citesc/privesc care sa ma motivationeze?La mine functioneaza. Ma uitam la Biggest Loser, dar l-am terminat.

Kea sper sa reusesti sa rezolvi problema si sa nu mai fie Keutu necajit. Si eu cand nu mai pot ma gandesc la Ramona. Trebuie sa fii tare puternic sa te descurci singur cu 2 copii mici. Noroc ca Stefan este un baietel tare cuminte.

Inca nu mi-a venit sotul :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

C nu are decat o alergie ne-a dat aerius si flonidan...
dodo varsat de vant a avut anul trecut la cresa.
la noi s-a produs o schimbare de plan: ieri dupa masa am plecat la oradea . am dormit la brasov si acum am plecat mai departe
tati conduce si canta cu C si eu am intrat sa verific mail si sa va scriu
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Haideti la cafea !

Kea, cred ca nu ti-e usor cu doi copii, fiecare cu programul lui de somn si joaca ; ce i-ai spus mamei baietelului si cum a reactionat mai ales?


Olga, sper ca nu te-ai pricopsit si tu cu raceala de la Deva ca pe Ada iar a intors-o , curg mucii si a inceput de aseara sa si tuseasca din nou , bine presupun si de ce, s-a tot vazut cu Andi care e mucios si el mereu
Na, trecem noi si peste acomodarea asta




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata

va dau o tema din metrou ca sa am ce citi la birou, la cafea.

Avem niste prieteni care au un baietel su 2 luni mai mica decat Vladimir. aseara am fost la ei si baietii s-au dus in camera copiilor (impreuna cu fratiorul de un an jumate,dar asta nube relevanta). si stateau cuminti,nu se auzea nicio bataie...nimic. bagam capul pe usa sa vedem ce fac copiii (nu au stat singuri mai mult de 2 minute)

baietii erau dezbracati in fundul gol si aveau o discutie pe care nu am prins-o. poate pare funny la prima vedere, dar mie nu prea mi s-a parut. le- am explicat calm ca nu e frumos, ca e rusine sa te dezbraci in fata altora, ca puta o scoti cand faci pipi si de dezbracat te dezbraci la dus.....am imbracat copiii, au promis ca nu mai fac ca altfel nu se mai joaca impreuna si am revenit la normalitate

peste vreo ora, iarasi usa inchisa, iarasi baietii in camera. noi dupa ei...aceeasi faza...in fundu' gol. de data asta am apelat la metoda promisa-ca nu se mai joaca impreuna si l-am imbracata pe vladimir...a inceput sa planga promitand ca nu mai face si ca ma asculta. nu am tipat la el, doar i-am spus ca mi- a promis prima data si nu s-a tinut de cuvant.

intrebare:e joaca sau tine sexualitate? se joaca sau se descopera? cum gestionam situatia ca sa le dam totusi libertate...ca daca ii certam si stiu ca nu e voie mai rau fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Eu

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

+1

Si eu

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 20
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput