Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Lparpala, sa vezi ca dupa ora oo nasti :)) adik pe 31 sau maine pana in ora oo seara...

Dorina, fortosul meu trage, rupe tot. Nu mai statea portita acolo demult.....am pregatit ceva tareee frumos pt ziua printesei mele dar din pacate a aparut ceva si am contramandat :(( si clovnul si tot. Asa ca o sa ii tinem un party simplu la gradi cu tort, bombiane, minipateute si suc iar dupa gradi continuam acasa cu familia, prietenii si vecinii :)) cadou i am luat un dinozaur mare, cu telecomanda , 3d dintr un material superrr....parca este adevarat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata,

Am inceput prost dimineata asta..plina de nervi!!!
Aseara am constatat ca lui David cu o sosetuta nu ii intra prea usor ghetele si am fost sa le schimb,sa intram si noi in randul lumii cu nr 21....Bunnn..dar ce ma fac ca urla si face ca trenul cand vreau sa il incalt????

Sunt tare trista si azi vreau sa merg acasa si sa il incalt asa urland si sa il las asa pana ce merge!!Nu stiu cum sa mai procedez cu el!!!!

Nu mai zic ca inca refuza mancarea nepasata ..si are dinti si masele ..nu-i bai!!!Vrea tot felul de porcarii,dar mancarea gatita pas..doar pasata!!!

Nu stiu cum sa mai procedez cu el!!La olita nici vorba,urla la fel cand il punem de zici ca il arde..iar soacra mea nu face nimic special sa il forteze sau sa il obisnuiasca!!!Numai eu tb sa fac asta...Ea nu il lasa sa planga vezi Doamne!!!!Iar eu in putinul timp care il am,trebuie sa intorc munti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!
Mi-a adormit pitica si eu jop pe forum. Roxy, ca tot vorbeai de dependente, si DC-ul creeaza dependenta :)

Delia si tie iti trebuie un shopping, sa iesi din butoi. Superbe sunt tinutele pe care le postezi pe fb. Cele de azi mai office au fost... yummm :)

Eu sunt in faza de negare. Nu vreau sa constientizez ca azi e ultima zi in care stau cu Dari in CIC. Cum de trece timpul asta asa de repede? Parca mai ieri cautam pe net cum se completeaza dosarul pt cic...

Acum cand citesc de Lidia, parca mi se pare si mai recent momentul nasterii Dariei. Lidia, eu cred ca nasti miercuri sau vineri. Zilele astea imi plac mie :) Deci ce nume alegeti? Ne apropiem de Sf Mihail si Gavril :)

Aseara Dari a dormit cu mamaia si de la 3 la 4 a sta treaza si intreba mereu de mine :(( Eu nu am auzit nimic. Mamaia a gestionat bine criza :)
Dupa 2 sapt de dormit cu mami, era de asteptat sa se intample asa.

trimit ca vad ca vrea sa se trezeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Lalely, vezi poate merge daca ii spui sa se incalte el. Eu ii tin Dariei ghetuta si ij zic sa impinga tare piciorul. Problema la noi este ca nu vrea sa pun eu mana deloc pe gheata. Si zice "Daia ipige" (daria impinge) si normal ca nu reuseste.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Lparpala, sa vezi ca dupa ora oo nasti :)) adik pe 31 sau maine pana in ora oo seara...

Pe 31 este bine. Am o zi mai libera :)). Nu as vrea sa fie joi sau vineri pentru ca am foarte foarte multe ore :(.
Cred totusi ca bebe s-a speriat de vremea de afara si mai sta un pic la caldurica, asteapta sa dea RADET-ul caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Lalely, vezi poate merge daca ii spui sa se incalte el. Eu ii tin Dariei ghetuta si ij zic sa impinga tare piciorul. Problema la noi este ca nu vrea sa pun eu mana deloc pe gheata. Si zice "Daia ipige" (daria impinge) si normal ca nu reuseste.






Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Am incercat,nicio sansa!!!!
Urla numai cand le vede,desi sunt sigura ca nu sunt incomode!!!
Trebuie sa il conving sa mearga cu ele sa poate intelege ca sunt ok!!!
Nici cu fes in cap nu vrea sa stea...are piticii lui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank multumim de urari
tare pofta mi-ai facut de bomboanele Raffaelo asa mult imi plac si mie. prietena mea a facut o data ca un tort, deci un Raffaelo mai mare


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Ziua buna mamici!

hai sa vezi si foto, sa-ti fie pofta si mai mare. Plus conopida snitel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
catank, da ce weekend aglomerat ai avut, acum vreo 2 nopti erai tare activa pe FB, iar fara somn ? pupici Ioanei, pe obrajorii aia rosii




Pup si eu micuta vrajitoare si pe mami ei. Din nou fara somn, soata a inceput serviciul si mai nou ese de noapte ff des. Dar astea 2 saptamani este de dimi si seara e acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy- ai pozele in picasa deja
ailed Gata, ai iesit din butoi, da?
irinucanu vreau sa fiu in pielea ta!Dar mergem inainte!

Eu am cumparat 6-7 pesti -salau- de la cineva care a fost in delta, i-am curatat, preparat ptr I si sot, restul la congelator ptr I. Apoi am faut o portie de snitele cu conopida. Sunt mai bune decat cu carne... In ou am pus smantana, 2 lingrui de faina, piper, busuioc si sare Apoi am tavalit buchetelele de conopida (inainte au fost oparite) in faina, apoi tusti in compozitia cu ou. Miam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da fetele , azi am bagat zahar la greu dimi si mi-am mai revenit..
da irinuk, asa e chiar imi e dor de o partida de fara maraieli, ochi dati peste cap sau "mami mai stam?" asa sa merg prin magazine pana ma dor picioarele...., bine si sa si am ce proba /cumpara, si gandeste-te ca mai ai un pic si ramai in cic din nou... cand vrei tu
catank, arata demential si bomboanele si I., iar conopida pane e placerea mea, dar numai eu pap... asa ca nu fac..
yasmy, dar dc ati contramandat? oricum o sa fie frumos.... ce tort si-a ales?
lalely toate mamele tb sa miste muntii din loc, din cand in cand... du-te si iai alte ghete... care sa-i placa.. poate nu-i plac

Mergi la inceput