Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

cami, uite , m-am luat cu treaba , cu fetele.... sa-ti traiasca finutza , sa fie norocoasa si sanatoasa...!
mada , eu tb s a o scot pe Andra cand o iau pe Maria de la scoala, daca nu ploua sau nu e ceva furtuna.., azi nu le-am scos ca la noi da cu lapovitaa....

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


S-au intors colegii nostrii din Croatia luni si i-a prins ninsoarea pe autostrada dinspre Zadar spre Zagreb. Am vazut poze si un filmulet: brrrr.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 40+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

lidia si mie imi voma antonia de cum urcam la medic la spital
nu suporta
noi de aia cand suntem bolnavioare asteptam sa termine medicul garda si mergem la consult la el acasa
f rar la spital
asa ca ii va trece da sa mai creasca
stii ca se zice ca pe copii nascuti duminica dumnezeu ii iubeste mai mult ca e zi de sarbatoare
deci poate are dreptate delia
in orice zi ar fi eu iti urez sa nasti usor ca si mine a doua oara


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Diana nu a vomat la spital, ci in masina.
Nu stiam ce se zice de cei nascuti duminica. Diana este nascuta duminica.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 40+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

domne ploua la noi cu galeata de azi dimi si bate un vanttt brrrrrr

roxy_s nu avenm cum as stam la parinti mei sunt departe si al ai lui am incercat dar nu putem sunt alcolici si nu ne putem intelege



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lidia ce frumos ca diana e nascuta duminica
ce nume puneti lui bebe mic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

laura da cerere de locuinta sociala de la primarie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

cami_antonia avem dosar la locuite dar ca peste ttot dac nu ai pile sau banii nu te ajuta nimeni ,matusa mea a luat la anl ca a dat cui trebuia ce trebuia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

djlaura si daca va mutati la parintii tai? sotul tau nu-si poate gasi servici in alt oras daca ar fi?
asa-i cu pilele...tara de cacao...

cami ce fac fetitele tale? cum de esti tu pe net?

fetelor, sunt asa bucuroasaaaaa...Anastasia a facut primul caca la olita s-a cerut ea, arata pampersul dar n-a zis'caca' si am pus-o la olita repede si a si facut imediat apoi nu mai vroia s-o dau jos am si laudat-o, bineinteels, am aruncat impreuna caca la wc si am tras si apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy_s mama sta la tara si nu prea e posibilitate de naveta daca siar gasi in domeniul lui ospatar si plus ca nu am pus in tema mutatul la mama nush daca s-ar putea ca acolo sta si fratele cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lidia, luni si azi a fost rece... si autostrada trece prin munti.... si acolo ninge deja, aici cateodata bate vantul rau si se inchid autostrazile , atunci sa vezi distractie.....
roxy, felicitari, noi de abia suntem la stadiu de a facut , spune dupa....
cami, cum te mai simti? te mai doare?
laurica , stati in casuta daca e frig, stati la bloc?
fetele eu ma sperii de mine... n-am pofta de mancare, mananc ca atunci cand eram mica fortat, azi am mancat de dimi la 12 ca m-am gandit ca tb..... si acum la 6 de pranz/ seara dar parca eram pedepsita..., n-am nici putere, as sta in pat.... , imi cade parul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

lidia, luni si azi a fost rece... si autostrada trece prin munti.... si acolo ninge deja, aici cateodata bate vantul rau si se inchid autostrazile , atunci sa vezi distractie.....

Stie :). In 2007 ne-au prins zapada si vantul pe autostrada spre Zadar. Nu mi-am inchipuit ca o sa ajung sa merg pe autostrada cu 40 km/h si mergeam destul de tare, am facut chiar si o depasire :D. Dupa cativa zeci de km de inotat prin zapada ne-au deviat pe un fel de Transfagarasan al lor. Norocul nostru a fost ca masina era destul de joasa si desi batea vantul tare am reusit sa ramanem pe drum. Am trecut pe langa 2 rulote care nu au fost asa fericite erau rasturnate de vant cu rotile intr-o parte. A fost o aventura interesanta.

Mergi la inceput