Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

laurika, eu vb cu Maria la tel cam tot timpul, si inainte si dupa ce am nascut. ardea de nerabdare sa vina la spital, i-am trimis pe tel primele poze cu Isa , dar am amanat cat am putut contactul intre ea si pitica. o asistenta mi-a spus ca e mai bine in primele ore sa se evite contactul copiilor mici cu bb nou-nascut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!!

Acum imi dau si eu seama:AMR 10zile!!!DEci e de bine ca am contractii....la C nu am avut nici macar UNA...asa ca acum zic mersi sa se pregaeasca oragnismul.Nici eu nu vroiam sa-l aduca in spital, ca sa nu planga dupa mine.cred ca o sa-irog pe bunici sa vina sa stea cu el la noi acasa...desi si la ei se simte bine.sa inteleg ca la aldoilea copil e mai usor cu lapticul.
FEtele,va pe fiecare in parte cu drag!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Hello fetele!!!

Acum imi dau si eu seama:AMR 10zile!!!DEci e de bine ca am contractii....la C nu am avut nici macar UNA...asa ca acum zic mersi sa se pregaeasca oragnismul.Nici eu nu vroiam sa-l aduca in spital, ca sa nu planga dupa mine.cred ca o sa-irog pe bunici sa vina sa stea cu el la noi acasa...desi si la ei se simte bine.sa inteleg ca la aldoilea copil e mai usor cu lapticul.
FEtele,va pe fiecare in parte cu drag!!


da, laura, e mai usor la al doilea cu toate . eu cred ca la al treilea deja e perfect, doar ca n-o sa aflu niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Deci e de bine laaldoilea.eu ma gandesc ca si laprimul am fost cam relaxata,ca deh,va am pe voi..

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Azi dau cafeaua si un suc de porto. E ziua mamei mele :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


La Multi Ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

laurika, 10 zile! UAU! cum trece timpul asta! poate bebe vrea sa vina mai repede!

Ieri am fost la socrii, le-am dus-o pe Natalia sa o vada (ca nu au vazut-o niciodata - nu au venit nici macar la botez). A fost o zi oribila, desi trebuie sa recunosc ca s-au straduit sa iasa bine. Doar ca au pus pe gratar carne de porc si au prajit peste; am gasit niste rest de ciorba prin frigider de care Rebe nici nu s-a atins. In concluzie nu a mancat nimic. Pe Natalia am tinut-o doar in brate pentru ca era o mizerie groaznica plus cainii care misunau si se scuturau peste tot. Partea buna e ca am vazut pe Isha (iubita mea catea) care arata foarte bine; nici nu zici ca am parasit-o acum aproate 2 ani.

revin...



Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare
Alice, sa-ti traiasca multi ani mama!
Adriana, chiar imi era dor de soacra ta!! Macar s-au straduit, tb sa apreciezi... Ce ma bucur ca cateaua ta e bine!! Nu avea cancer? Si-a revenit?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Hello fetele!!!

Acum imi dau si eu seama:AMR 10zile!!!Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu


cat de putin mai este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

paula, are cancer de piele si de vreun an jumate si diabet . Ma speriase soacra-mea ca a inceput sa se linga si ciuguleasca in locul de unde i-am scos tumoarea acum 2 ani jumate. Doctorii mi-au spus ca atunci cand o sa reapara semne de tumoare nu mai are mult de trait. Doar ca am verificat-o si inca nu se simte nimic pe piele in zona respectiva (cand i-au scot tumoarea nu au reusit sa scoata toate aderentele). Avand in vedere ca totusi a inceput iar sa o deranjeze e clar ca boala avanseaza.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

va multumesc!
eu nu stiu povesti despre soacra adrianei.. ma bucur ca e bine catelusa.

Mergi la inceput