Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ha ha Adriana, relaxare totala zici ca asa e la mine. Cand se joaca frumos impreuna e fain dar nu tine minunea prea mult.
Cat despre mine nu-s prea tare. O am pe mama la mine si tot ne e greu cateodata.
Dar de ce sa nu recunosc, acum e mai usor ca acum un an. Si asa imi place cum vorbeste Iulia, cat de bine se descurca cu multe.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna seara
Si mie mi-e greu uneori sa urmaresc FB, mai ales cand se scrie mult, mult.
Azi a inceput cresa si Raul. A cam plans, din ce a spus asistenta, a refuzat sa manance micul dejun, dar si-a mancat marul de la 10 si nu mai plangea deloc cand am ajuns eu la 10 dupa el. Speram sa fie bine, pana la urma. Cand l-am intrebat, a zis ca merge si maine.

Otilia.

Adriana, e asa greu cu 2?

Cristina
, al 2lea magazin e situat mai bine ca primul? Ce bine e sa ai un partener de viata intelegator si calm.

Stiti ce mai voiam sa intreb? Raul spune cand face pipi si kk, dar uneori daca e prins de joaca, zice in ultimul moment, cum s-a intamplat si azi afara, si s-a scapat un pic pe el, nu mult, dar sufiecient si nu am observat decat acasa, asa ca a stat un pic ud. Oare ce solutii as avea? Sa-i pun pampers din ala tip chilotel? Mi-e groaza sa-l mai las numai in chiloti, ca poate se mai intampla si ii ingheata puta...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula, bine ca a trecut si prima zi de cresa! Pfiu! Si cum il duci? o sapt pana la 10, sau cum faci trecerea la program lung? e la stat? nu e coleg cu Raisa?

Spatiul asta al 2-lea e mai bine situat, cu trafic mai mare, clar. Dar e mic mic mic, si fara depozit, nu pot sa vand si lenjerii, prosoape, incaltaminte, chiar numa haine, ca nu incap de toate. Dar imi e groaza de noi cheltuieli, rafturi, angajata, casa de marcat si toate cele. maine am zis ca ne hoataram, sa vada si vasi spatiul.

Am culcat zmeul, greu se mai lasa si asta... Ii place joaca, sa nu cumva sa rateze ceva... mai, mai.

Laurika, cum esti??? scrie-ne mai des, ca esti pe final de sarcina, sa stim ca esti bine!

Mycya, tu cum te simti? Citeam parca pe fb ca sti racita??? sanatate multa!

Gravidutelor, ia toate la control! Cum sunteti? cate sapt? ce nume pregatiti? Haideti la povesti!

Ce ma distrezi, Adriana. Zici ca e parfum cu unul.

Rodi, cum esti? am vazut ca a nascut nasa! Sa fie sanatoasa fetita, cuminte si iubita! Cum a fost? hai cu detalii!

Va pup, frumoaselor! O noapte linistita!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Chiar Laura, cand nasti? Sa nu te duci sa nasti sa nu ne spui, ok? Cum te simti?

Adriana, voi cum sunteti cu pampersul?

Cristina, important e sa intre lumea in magazin, restul el rezolvi tu...

La cresa , merge la 2 ore pana ne zice d-na de acolo ca e pregatit de 4 ore. Inca nu stiu daca il las si sa doarma acolo...

Ma pun la somn, noapte buna, va pup

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

La Multi Ani ! tuturor copiilor, mamicilor si taticilor ce poarta numele Sfintilor Mihail si Gavril si derivatele lor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

La Multi ANi pentru sarbatoritii de Mihail si Gavril! Noroc cu bona care a intrat pe usa si a zis: "Doamna, sa nu spalati azi!" ca altfel habar nu aveam...

paula, sunt momente grele uneori, mai ales cand le apuca pe amandoua cate ceva urgent in acelasi timp (de exemplu, cand ii dau papa Nataliei, atunci vrea si Rebe la kk) sau cand le apuca nervii in acelasi timp. O sa te descurci mai ales ca Raul o sa fie mai mare cand vine bb2.

Cu pish suntem mai bine, dar inca mai avem probleme. Trebuie sa o pun eu mereu, ca altfel da drumul in chiloti.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Chiar Laura, cand nasti? Sa nu te duci sa nasti sa nu ne spui, ok? Cum te simti?

Adriana, voi cum sunteti cu pampersul?

Cristina, important e sa intre lumea in magazin, restul el rezolvi tu...

La cresa , merge la 2 ore pana ne zice d-na de acolo ca e pregatit de 4 ore. Inca nu stiu daca il las si sa doarma acolo...

Ma pun la somn, noapte buna, va pup

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze



HEi, chiar vroiam sa va scriu:).pe 21 am programare.acum umblu cu analize, monitorizari, treburi pentru casa...sunt usor disperata fiindca nu siu ce e cu firma de la care luam banii pe prenatal/postnatal.are sigilii puse pe usi, toti zic ca si-au dat demisia, contabilele nu-s de gasit si intelesesem cale luase politia...iar eu nu stiu de unde si cum sa rezolv cu banii.si am de luat bani pe octombrie si probabil pana in anuarie...si se pare ca tre sa ma pun pe drumuri ca sa aflu de unde sa iau banii pe medicale :(.ma aseptam la insolventa sau faliment dar la asa ceva nu:(.
CRisti ma alearga ca pe hotii de cai, daca il intreb daca vrea bebe imi zice ca nu:)).ma apuca o usoara disperare cand ma gandesc cum o sa fie cu 2 agitati in casa, dar ma rog la DD sa ma descurc.O sa fac sieu ca Alice, desi nu o prea agreez pe soacra-mea, o sa o mai chem la ajutor,macar la inceput,pana ma obisnuiesc cu 2:).
Sunt tare curioasa de cum arata bebe Andrei (un nume l-am ales, mie mi-ar placea si Radu, dar acum depinde si de tac-su:))?Va tin la curent daca se intampla ceva.MA duc sa incerc sa culc zmeul si revin)

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

la multi ani si de la mine pt gabrieli/gabriele, mihai/mihaele. sa fiti sanatosi!

laura, deci mai ai putin. abia astept sa il vedem si noi pe andrei :) sper sa rezolvi cu banii ca e pacat sa ii pierzi. cristi se va adapta, n-are incotro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ai mei dorm si eu butonez, ca nu prea am chef sa fac nimic. dar trebuie sa ma ridic ca vreau sa fac un orez cu legume. bine ca v-am scris voua ca altfel uitam si n-aveam ce sa le dau astora sa manance :)))
duminica trebuie sa mergem la un botez si n-am nici un chef. mai ales ca nu cunosc nici copilul, nici parintii. boteaza o cunostinta de a noastra si ne-a invitat. mie mi se pare o porcarie, dar ma rog. marius vrea sa mergem.. preferam sa imi cumpar ceva de banii aia:)) (sunt nesimtita?)
am fugiiiit va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

La Multi Ani ! tuturor copiilor, mamicilor si taticilor ce poarta numele Sfintilor Mihail si Gavril si derivatele lor


Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara



LA multi ani si de la noi!!!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu

Mergi la inceput