Early booking 2013

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Ela, ne-am sucit, nu mai mergem in albena, pana la urma am gasit ceva super bun pt egipt (fara EB, dar platim un gen de rate pana in sept cand e plecarea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Ela, ne-am sucit, nu mai mergem in albena, pana la urma am gasit ceva super bun pt egipt (fara EB, dar platim un gen de rate pana in sept cand e plecarea).

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi


oana, ai curaj sa mergi in egipt in conditiile in care climatul politic actual e instabil ? daca pana plecati voi izbucneste pe bune un razboi civil sau va prinde chiar acolo si nu mai puteti pleca ? stiu, o sa ziceti ca violentele sunt in capitala, ca statiunile/resorturile sunt mai departe si oarecum izolate...insa eu, daca as fi in locul tau, nu as lua in calcul destinatia egipt, cel putin nu anul acesta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Nu ma gandesc asa...pana la urma si in bulgaria s-a intamplat cu autocarul cu evrei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

iar eu ma pregatesc sa bag un early booking la Eforie Nord pentru sfarsit de iunie. Au aparut ofertele pentru Litoral 2013

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Nu ma gandesc asa...pana la urma si in bulgaria s-a intamplat cu autocarul cu evrei..

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi


n-ar fi rau sa intrebati la agentie sau la asigurator (in cazul in care ati incheiat o asigurare de calatorie - recomand sa aveti si optiunea storno) ce se intampla in situatia in care nu veti mai putea pleca in egipt daca situatia de acolo scapa de sub control - va puteti recupera sau nu banii platiti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Nu ma gandesc asa...pana la urma si in bulgaria s-a intamplat cu autocarul cu evrei..




n-ar fi rau sa intrebati la agentie sau la asigurator (in cazul in care ati incheiat o asigurare de calatorie - recomand sa aveti si optiunea storno) ce se intampla in situatia in care nu veti mai putea pleca in egipt daca situatia de acolo scapa de sub control - va puteti recupera sau nu banii platiti ?

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)



din pacate asigurarea storno acopera doar accidente, boli etc.

din "fericire" am platit "doar" un avans de 30%, pe care evident il vom pierde.

Acu' ca m-ai speriat, am gasit un comunicat MAE, cam nelinistitor...dar nu mai platesc nimic pana cu 14 zile inainte de plecare (macar pana atunci vedem ce si cum se mai intampla pe acolo).

Edit: o sa-l pun pe al meu sa sune la agentie (ca-i mai amabil decat mine) sa vedem daca exista posibilitatea, in caz ca nu mai vrem sa mergem, sa optam pt alta destinatie (tot prin agentia lor).

P.S. de-aia nu-mi plac mie EB-urile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

M-am sucit, m-am invartit si am renuntat la Egipt (m-ai speriat, Corina ) si pana la urma am rezervat ferm la Albena, Laguna Garden 22 iunie-29 iunie 543 E, cu EB.

(mi-au dat avansul inapoi, mi-l dadeau oricum, dar l-am folost pt albena, tot prin agentia lor).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

M-am sucit, m-am invartit si am renuntat la Egipt (m-ai speriat, Corina ) si pana la urma am rezervat ferm la Albena, Laguna Garden 22 iunie-29 iunie 543 E, cu EB.

(mi-au dat avansul inapoi, mi-l dadeau oricum, dar l-am folost pt albena, tot prin agentia lor).


Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi


mai, eu nu am vrut sa te bag in sperieti sau sa va stric planurile de vacanta. mi-am dat seama cumva ca nu prea esti la curent cu situatia din egipt si am considerat ca ar fi bine sa-ti atrag un pic atentia.
dar la agentie, cand ai facut rezervarea pentru egipt, nu ti-au suflat nici-o vorba in legatura cu situatia din egipt ? or fi zis ca stii deja si ca vrei sa mergi acolo cu orice risc ? cam ciudat...
bine ca n-ati pierdut avansul si ati putut lua sejur in alta tara, tot prin agentia voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

M-am sucit, m-am invartit si am renuntat la Egipt (m-ai speriat, Corina ) si pana la urma am rezervat ferm la Albena, Laguna Garden 22 iunie-29 iunie 543 E, cu EB.

(mi-au dat avansul inapoi, mi-l dadeau oricum, dar l-am folost pt albena, tot prin agentia lor).





mai, eu nu am vrut sa te bag in sperieti sau sa va stric planurile de vacanta. mi-am dat seama cumva ca nu prea esti la curent cu situatia din egipt si am considerat ca ar fi bine sa-ti atrag un pic atentia.
dar la agentie, cand ai facut rezervarea pentru egipt, nu ti-au suflat nici-o vorba in legatura cu situatia din egipt ? or fi zis ca stii deja si ca vrei sa mergi acolo cu orice risc ? cam ciudat...
bine ca n-ati pierdut avansul si ati putut lua sejur in alta tara, tot prin agentia voastra.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Ba ai facut foarte bine, saru'mana, pana la urma mergem la low cost si lasam pt altadata egiptul.
Intr-adevar nu ne gandisem la riscuri, ei n-aveau niciun interes sa ne spuna, dar au fost oricum foarte draguti, n-au comentat deloc cand a fost vorba de avans, ba chiar ne dadeau repede banii, insa noi am optat sa mergem tot cu ei, ni s-au parut seriosi.

In concluzie, multumesc Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

iar eu ma pregatesc sa bag un early booking la Eforie Nord pentru sfarsit de iunie. Au aparut ofertele pentru Litoral 2013

Ingrid si Cristi 9 ani


Au aparut deja?Imi poti da si mie site-ul,te rog?Cred ca ai voie sa il dai ,nu?Sau se considera reclama?
Inca nu am folosit nici o companie de turism din Romania si de-aia intreb.

Mergi la inceput