Early booking 2013

Early booking 2013 | Autor: oana_s

Link direct la acest mesaj

Stiti, au inceput reducerile pt vara 2013?

Daca da, unde, ca eu pe unde am vb au spus ca abia prin decembrie.

M-ar interesa Turcia, dar pe un buget mai "subtire" ca sa zic asa (aprox. 1200E 2 adulti+1 copil+1 infant cu avion si AI ). Am vreo sansa?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

nu prea. doar avionul te va costa 800-900 euro, cu tot cu taxele de aeroport. asta la preturile de anul acesta, cine stie ce va fi pana la anul. iar cazare si masa AI pe 300-400 euro nu gasesti sa fie de calitate, plus ca sunt putine hoteluri care sa-ti accepte in camera 2 adulti+un copil+un infant, fara sa platesti un supliment.
abia au aparut ofertele pentru revelion, cele pentru vara apar prin ianuarie, iar in februarie (cred) va fi targul de turism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Mda...asa ma cam gandeam si eu :(

Corina, acum ca te-am "prins" spune-mi despre duni, ca am vazut pe la alte subiecte ca ai fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Mda...asa ma cam gandeam si eu :(

Corina, acum ca te-am "prins" spune-mi despre duni, ca am vazut pe la alte subiecte ca ai fost.

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi


la duni am fost in 2010 si 2011, gasesti impresiile mele pe larg pe acel site de impresii turistice, stii tu, cel cu ...fost acolo.
in principiu a fost foarte ok, cu mici "carcoteli". tare lung mi se pare drumul cu masina pana acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Mda...asa ma cam gandeam si eu :(

Corina, acum ca te-am "prins" spune-mi despre duni, ca am vazut pe la alte subiecte ca ai fost.




la duni am fost in 2010 si 2011, gasesti impresiile mele pe larg pe acel site de impresii turistice, stii tu, cel cu ...fost acolo.
in principiu a fost foarte ok, cu mici "carcoteli". tare lung mi se pare drumul cu masina pana acolo...

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Am citit, insa imi scapa informatii importante:
1. cat te-a costat un sejur de 10 zile (aprox.)
2. daca stii politica lor vis-a-vis de copii, la mine e unul de 8 ani+1 de 1 an, oare e posibil sa ne cazam la camera dubla, sau trebuie suite?
3. cat de mult ati facut pe drum (efectiv cat, ca asa...la km pot sa calculez, dar ma intereseaza cat ati facut voi, cu opririle de pp, mancat, intins oasele etc.)
4. La cat se face check-in-ul?

Te intreb toate astea, pt ca am una bucatica de baiat mic si greu de dus cu masina :(.

Sar'na de orice informaii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

1. un sejur de 7 nopti (8 zile), pentru 2 adulti si un copil cu varsta de 4 ani, la marina beach, camera dubla standard cu park-view, ne-a costat anul trecut aprox 800 euro, cu early booking + discount de fidelitate, in pret sunt incluse si asigurarile, si taxa de statiune (am facut asigurare complexa, care include pe cea de sanatate si cea storno).
2. cu siguranta va trebui sa luati junior suite sau sa platiti pentru pat suplimentar in camera dubla standard.
3. am facut aprox 8 ore pe drum
4. la portile resortului am ajuns pe la ora 13, ne-au lasat sa intram, camerele nu erau gata, insa ne-au pus bratarile si am putut manca de pranz. in general iesirile se fac cu ora 12, intrarile cu ora 14. dar daca ai noroc, poti fi cazat mai rapid, daca sunt gata camerele.

noi am plecat dimineata foarte devreme, pe la ora 4:30-5:00, tocmai ca sa poata dormi fetita mea cat mai mult in prima parte a drumului, sa nu se plictiseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:



Multumesc mult ca ti-ai pierdut timpul cu mine.

Sa inteleg ca m-as incadra in buget...

Inca una si ma duc, cu ce agentie ati plecat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

rezervare.ro, de 4 ani imi cumpar sejururile de la ei, foarte seriosi. am comunicat cu agentia strict pe mailuri, plata am facut-o on-line, documentele mi le-au trimis prin posta. si pentru ca sunt client fidel, in fiecare an primesc un discount suplimentar, de fidelitate, care creste cu un procent de la un an la altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

rezervare.ro, de 4 ani imi cumpar sejururile de la ei, foarte seriosi. am comunicat cu agentia strict pe mailuri, plata am facut-o on-line, documentele mi le-au trimis prin posta. si pentru ca sunt client fidel, in fiecare an primesc un discount suplimentar, de fidelitate, care creste cu un procent de la un an la altul.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


ok, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Au inceput sa apara, dar sunt inca putine si nu prea ai de unde alege. Asteapta mai bine ianuarie, atunci incep sa apara multe.

La banii astia, Antalya sigur nu. Poate altele, Marmaris, Kusadasi...

Later edit: Corina, 8 ore din Ploiesti, adica 7 din Bucuresti ? Nu cred ca rezista fetita...voiam si noi Bulgaria anul viitor, cred ca ne marginim la Nisipuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

dana, am facut atat de mult pentru ca : am respectat viteza legala si restrictiile de viteza (in Bulgaria nu ai voie cu detector anti-radar), am intalnit si cateva portiuni de drum mai zgrunturoase, deci nu se putea merge cu viteza, ca iti clantaneau dintii in gura, cel mai mult ne-a intarziat portiunea de drum dintre Varna si Duni, acest drum merge paralel cu litoralul lor, insa zona este deluroasa, soseaua este cu serpentine, are o singura banda pe sens, pe km intregi este linie continua si nu poti depasi, erau si echipaje de politie pe drumul acesta "de coasta", plus aglomeratia aferenta, similara cumva drumului dintre statiunile de pe litoralul romanesc.
deci, se poate ajunge din bucuresti si mai rapid, daca nu respecti viteza legala si nu faci prea multe popasuri pe drum.

in 2010 si 2011 am folosit urmatoarele doua trasee pentru a ajunge la duni :
la dus am mers pe varianta Ruse - Razgrad - Targoviste - Omurtag - Kotel - Karnobat - Burgas - Sozopol - Duni, la intors Duni - Burgas - Varna - Ruse;

anul acesta am fost in sunny beach si am folosit o varianta de drum foarte ok, care a fost foarte libera (chiar pustie in anumite zone), asfaltul bun cu mici-mici exceptii, ne-a scutit de o buna bucata de drum de "coasta".
traseul ales a fost : Ploiesti - Bucuresti - Giurgiu - Ruse - Tsar Kaloyan - Razgrad - Shumen - Provadia - Bozvelysko - Barzitsa - Nova Shipka - Grozdyovo - Goren Chiflik - Pchelnic - Dolni Ciflik - Staro Oryahovo - Rudnik - Goritsa - Byala - Obzor - Sunny Beach. total 415 km, facuti la dus in 7 ore, la intors in 6 ore.
acest traseu poate fi folosit si pentru duni, practic continui drumul spre Burgas in loc sa virezi stanga spre Sunny Beach.

Mergi la inceput