Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza ce scumpa a fost Cata, a venit la voi in pat...trebuia s-o luati sa doarma cu voi. mai simt si ei nevoia sa stea lipiti de noi, sa doarma cu noi eu as fi luat-o
sa stii ca de catev zile nici Anastasia nu mai bea laptele ca inainte. seara este satula, ca mananca bine dar dimineata bea cam 150-200 ml si ajunsese chiar la 300. poate nu mai vrea din bibe, ar trebui sa-i pun in cana direct, inca n-am trecut la cana

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


roxy, ehee si de la biberon am renuntat de mult timp..il bagam in gurita si doar rodea la el, i-am pus in cana cu pai..era f incantata, apoi a inceput sa stranga cu dintii de pai..nu vedeai la ea in gurita..ziceai ca trage la greu din el, dar laptele nu scadea din cana . ii tot indreptam paiul ala, apoi am vzaut ce incantata e ca a invatat sa bea apa din pahar fara sa se mai ude si i-am dat si laptele din cana, din nou a mers o perioada, acum ia o gura si-mi da cana inapoi "nu-mi pace"

Multumesc de info legat de scurtarea timpului, chiar am sa caut ca ma intereseaza.
Sa sti ca usturoiul nu e contraindicat, e chiar f indicat, ajuta la imunitate. Daca ai mei copii ar manca, le-as da zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

eu le-am dat sa manance
si acu tre sa le dau lapticcul si la nani
da sa vedem cum va dormi antonia ca e plina de muciiiiiiiiii
si curg suvoaie
offffff
si petra abia se facuse bine si nu mai tusea si acum tuseste iar
o seara placuta

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



Ai incercat sa-i pui Olith Antoniei? E si pentru copilasi peste 2 ani. stiu ca nu e bun pe termen lung dar seara la culcare eu zic ca e de mare ajutor, desfunda f bine nasul si o lasa sa doarma linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mada da tu o vei da pe cata de la 2 ani la cresa? cu program de toata ziua?

yasmi sa va fie de bine cu cele cumparate

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



nu, vreau toamna viitoare s ao dau la gradi. Stiu ca e mai mica dar sper sa mi-o accepte. La cat de cooperanta este acum, am speranta ca va vb bine, sper sa scapam intr-un an de pampers (macar pe zi), iar ei ii place mult acolo intre copii. Plus ca avem prioritate daca este si Cristi la aceeasi gradi.
De la 2 ani pana la 2.5 ani va sta acasa cu mama sau soacra, vor face cu randul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

AM INCARCAT POZE CU MANDRETEA MEA SI CU NOAU MEA PASIUNE FAC BENTITE HAND MADE SI MAI SI VAND ....DOAR CA NU PREA AM CUI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, felciitari pentru pomisori, f frumos ca aveti loc pentru pomi fructiferi Pofta mare la placinte!

Eu am dus copii la mama, am mai stat cu ei pe acolo ceva timp. cand am plecat Cata a inceput sa planga. Daca tot a inceput sa vb evident ca tot intreaba "unde e mami?" fff clar, off. I-am spus ca plec si ca vin peste cateva zile sa o iau. S-a linistit din plans destul de repede dar tot suparat e...vrea numai la tataie in brate...am vb cu mama la 10 la tel si nici atunci nu adormise...statea pe pieptul lui tataie si se juca cu cheita d ela fermoarul lui...deci era rupta de oboseala dar nu vroia sa adorma E tare incapatanata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Lidia, tu nu ai nascut inca ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui djlaura01

AM INCARCAT POZE CU MANDRETEA MEA SI CU NOAU MEA PASIUNE FAC BENTITE HAND MADE SI MAI SI VAND ....DOAR CA NU PREA AM CUI

Ca parinte, poti sfatui, poti indruma, poti incerca sa corijezi, dar nu poti sa te lupti cu cel ce-ti este copil, care are personalitatea sa, puterea de a alege sa-si traiasca viata. Nu ai cum sa i te substitui. Nu ai cum sa-i schimbi deciziile, decat atunci cand isi deschide mintea si sufletul, cand accepta ajutorul oferit, altfel totul este o lupta cu morile de vant.

Bestiale pozele cand e pe olitza cu piciorul ridicat pe mobila Am vazut ca v-ati pregatit si pentru sanius este o fata f frumoasa care se face din ce in ce mai frumoasa.

Wow, dar ai pus poze nu gluma, n-am avut rabdare sa le vad pe toate, vezi sa fie micsorate ca sa mai avem si spatiu liber.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada asa vreau si eu
sa o dau pe petra la toamna la gradi unde e antonia
chiar daca e mai mica
mai ales ca e doar pana la ora 12
ca mie nu mi-ar dormi nici una acolo
cea mare pt ca adoarme f greu
mai ales fara mine
si cea mica pt ca nu doarme de felul ei
da macar voi sunteti avansate cu vorbitul
noi pauza ca si la antonia
offffffffffff
sper sa nu o apuce si pe ea 2 ani jumate pana isi va da drumul ca o iau pe aratura

i-am pus in nasuc antoniei in seara asta pivalone
si vad ca e f ok
caci aseara a tusit din cauza mucilor de m-a zapacit
draga de ea
astept sa vina vacanta sa ii pun mai multe poate scapa de ei
desi sigur ii ia iar apoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui djlaura01

AM INCARCAT POZE CU MANDRETEA MEA SI CU NOAU MEA PASIUNE FAC BENTITE HAND MADE SI MAI SI VAND ....DOAR CA NU PREA AM CUI



Bestiale pozele cand e pe olitza cu piciorul ridicat pe mobila Am vazut ca v-ati pregatit si pentru sanius este o fata f frumoasa care se face din ce in ce mai frumoasa.

Wow, dar ai pus poze nu gluma, n-am avut rabdare sa le vad pe toate, vezi sa fie micsorate ca sa mai avem si spatiu liber.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!




multumesc mult ...ai vazut si noua pasiune?? fac bentite ptr fete si clame


PS NU STIU DACA SUNT MICI POZELE SI NUSH SA LE MICSOREZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada sa o vezi pe antonia cum face toata ziua
din cauza ca stie ca plec de la gradi ssi o las acolo
sa vezi cum face cand plec de langa ea si prin casa
ma striga
si plange instantaneu
NU PLECA MAMIIIIIIIIIIIIIII
offffffff
si eu o iau in brate
ii zic ca suntem acasa
si ca o oibesc
si nu o parasesc etc
dar ea o tine tot asa
abia astept sa vina vacanta sa se mai linisteasca putin
sper totusi sa se invete ca altfel ne vom plange una alteia de mila din aprilie

Mergi la inceput