Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Hellloooo

Mada multumim pt noul capitol.

Lalely am facut un sirop 1 kg de zahar si apa. Apoi am pus gutuile 3 kg. le lasi la fiert pana ajunge la consistenta dorita.

Catank multumesc frumos. Cum apuc ma uit si eu la poZe.

Roxy, parul l am avut lung, pe spate.doar in fata era filat pana la gat.

Mai mult nu am retinut......
Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s



fetelor, nu mai dati alune copilasilor, sunt prea micuti pentru alune care sunt destul de grele si toxie pentru unii. stiu ca sunt bune dar de ce va grabiti? au atata timp sa manance de toate, de ce trebuie sa le bagam pe gat asa de mici?
ia intrebati pediatrii si sa vedeti ce va zic...ca dupa 3 ani se dau, pot dezvolta multe alergii pe viitor. na, acum fiecare cum crede, eu doar v-am zis ce mi s-a zis si mie. eu niciodata nu m-am grabit sa-i dau ceva, pentru ce sa ma grabesc?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


pentru ca nu are un frate mai mare la care sa vada tot timpul cate ceva interzis pt varsta ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Catank zacusca a iesit super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s



fetelor, nu mai dati alune copilasilor, sunt prea micuti pentru alune care sunt destul de grele si toxie pentru unii. stiu ca sunt bune dar de ce va grabiti? au atata timp sa manance de toate, de ce trebuie sa le bagam pe gat asa de mici?
ia intrebati pediatrii si sa vedeti ce va zic...ca dupa 3 ani se dau, pot dezvolta multe alergii pe viitor. na, acum fiecare cum crede, eu doar v-am zis ce mi s-a zis si mie. eu niciodata nu m-am grabit sa-i dau ceva, pentru ce sa ma grabesc?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


pentru ca nu are un frate mai mare la care sa vada tot timpul cate ceva interzis pt varsta ei

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Si ma indoiesc ca irina i " le -a bagat pe gat" sau i le a dat in loc de o masa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Catank fff frumoasa baia!! Nici nu stiam ca in dedeman iti fac proiect...eheee daca as fi stiut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank


madutzasi eu fac o gramada de treaba cu I langa mine. Eu ii dau si sarcini, ...imi da rufele la mina sa le intind pe uscator, ...da si ea cu matura afara in curte(am una mica cu dedicatie ptr ea), duce galeata goala la put sa luam apa la animale, ..la intoarcere tine si ea de toarta. In casa la fel....eu impachetez hainele ia le duce in dulap...despachetate, ...isi pune jucariile la loc...etc...


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






da, si pe mine ma ajuta Cata la scos rufele din masina, la incurcat sosetele cand le prinde, sterge pe jos cu servetelul orice pata vede...aruncam banii degeaba pe servetele.
mai nou coopereaza f bine si Cata la strans jucarii

Tb cultivata dorinta asta a lor de a ajuta de acum. Daca nu-i lasam acum, mai tarziu cand vor fi in stare sa faca mai multe nu vor mai vrea sa faca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, am vazut si eu pozele. f frumoasa varianta ati ales, imi placeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

spunea bine una din mamici (scuze nu mai retin cine ) ca functioaza tareee bineee "paratul" aici la alti fluturasi :)))) Lucas a fost de o cumintenie rara!!! toata ziulica isi gaseste de lucru, de joaca.... sau poate mi-am schimbat si eu atitudinea, mi a revenit calmul....si atunci si viceversa sa vazut

cu tusea iasminei o iau razna!!!!!!!!!!!!!!1 nu mai rezist!!! nici nu am apucat sa terminam bine tratamentul ca iarasi are tusa seaca nu mai stiu ce sa fac! a luat o saptamana prospan, apoi pauza 0 saptamana, apoi inca o daptamana ambroxol+humex neproductiv seara....si acum tot asa incepe....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

E bine ca stim....:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg sa pun buburuza la culcare si mai revin....poate mai apare cineva pe aici... irinuca..ea este de servici pe seara :))

Mergi la inceput