Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Citat:
citat din mesajul lui UrsuletulPuf

Ai nascut ???


:P Ce glumet esti!

la si



Credeam ca îmi faci o surpriza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

djlaura ce frumoasa s-a facut Daria este blonduta si scumpa, imi plac coditele,abia astept sa-i creasca parul Anastasiei sa-i fac si eu

lidia pune mana si fa bagajul pentru bebe, ca doar cat muncesti la el? foarte putin, deci nu se pune ca ar fi mare treaba. azi fa-le, poti sa si calci cateva acolo. daca nasti si nu le ai gata?
hai sa incurajam putin pe bebe sa vina mai repede sa nu se lase prea mult asteptat
hai bebe, te asteptam sa scoti nasucul afara

irinuca asa-i cum au zis si fetele, sarea de lamaie este o mare porcarie care nu trebuie consumata mai ales de catre copilasi. mai demult mai foloseam si eu cand si cand dar de cativa ani deloc. ori pun bors, ori zeama de varza, ori rosii multe, ori suc de rosii.
spune-i soacra-tii sa nu-i mai dea, la urma urmei tu esti cea care comanda in privinta Dariei ca doar tu esti mama ei. poti sa-i interzici sa-i dea anumite chestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy stii ca pe 29 e sfanta anastasia nu?
v-ati pregatit?
faceti cevaq pt buburuza?

noi asteptam cu sufletul la gura sa se nasca viitoarea noastra finuta ANASTASIA
si toti credem ca se va naste chiar de ziua numelui ei
adica luni
da e super ca parintii au ales numele fara sa se uite in calendar cand au DPN sau sa vada ce nume de sfinti sunt
super cand un copil isi cere numele asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi, madutza ce v-o place voua la porcaria aia de cola... lasati-o incolo, nu mai beti asa ceva.

bb_yasmi pai la ce manaci ce te mai miri de cantar? ai dreptate, cola zero este mult mai periculoasa.
unchiu-meu a zis ca si-a spalat piesele de la masina cu cola si au iesit brici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed cate mai face si Andra ta, se ia de mana cu Anna

lidia ai o burticuta frumoasaaaa! si mare si tuguiata! sa fie bebe sanatos si sa nasti cu bine! abia astept sa ne dai de veste

mary dar tu ce program ai la serviciu? nu mergi de dimineata? mergi dupa ce o culci pe Anda? boierie pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami da, stiu ca este Sfanta Anastasia. noroc cu voi, de la voi stiu de anul trecut o sa o sarbatorim, iti dai seama, in oras cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ma mai uitam la poze...
irinuca ce imi place poza cu Daria si tataie in gradina, intre copacei, verdeata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus cateva poze de zilele astea

madutza bravo pentru kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

hop si eu.....azi iar o zi nebuna....daca scriam acum vreo 2-3h ii stricam reu imaginea Annei....nu am crezut ca voi avea asa copil....nu face prostii din alea sa strice ceva..de ex. pereti sau sa traga de boxele lu' ta-su..ca alt ex nu imi vine-n minte acum..insa e efervescenta rau de tot....sare..topaie....si multe multe...si cand e sora-sa prin preaja e si mai si...aia rade si asta se dezlantuie....cam am venit mai devreme in birou..chiar fugisem din living..nu mai suportam sa o vad..eram la limta de a da in ea....
hai sa va zic un mic episod....avea o banana , pe care, nu am vrut sa i-o dau ,dar a facut ceva crize....a venit cu ea in living...musca scuipa apoi se arunca pe burta si fara sa puna vre-o mana lua cu gura ce dadusew pe jos..manca sa zic ca un caine....nu conta ca scuipa pe parchet..pe covoi..manca cu scame ,cu....vai ce-a putut sa ma enerveze...eu saream sa-i pun mana la gura ,ca era asa rapida....sora sa radea....ea se enerva..tipa,tremura..adica sa o las in pace....si dau si manca de pe jos....i-am smuls banana ,a urlat de oarca o jupuisem....dar nu va ganditi ca i-amn smuls-o fara sa fi incercat cu frumosul....nu....incercasem si stand in ghenuchi in fata ei si explicandu-i ce si cum...nu pe A cand o apuca clar nu o mai scot la capat cu ea....asa ca am lasat0o urland in living si m-am inchis aici...pana sa intru pe forum m-am impiedicat de fb...si m-a bine dispus Ioana cu dovlecii ei..dar si cu cumintenia...
catankdin poze se vede ca ai o fata cuminte
si pentru Anastasia cumintica

pupici si noapte buna
nu mai am puterea sa scriu la nimeni....am reusit sa pun toate conservele ce le -am cumparat
2 borcane mari de castraveti
2 borcane mari de gogonele
3 borcane mai micute de gogosari
..gogosarul l-am facut normal sa zic asa...am luat o reteta de pe net cu mai mult zahar...zeama aia a iesit ff dulce , sper sa nu se mai simta ca sunt unii iuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

djlaura ce frumoasa s-a facut Daria este blonduta si scumpa, imi plac coditele,abia astept sa-i creasca parul Anastasiei sa-i fac si eu

lidia pune mana si fa bagajul pentru bebe, ca doar cat muncesti la el? foarte putin, deci nu se pune ca ar fi mare treaba. azi fa-le, poti sa si calci cateva acolo. daca nasti si nu le ai gata?
hai sa incurajam putin pe bebe sa vina mai repede sa nu se lase prea mult asteptat
hai bebe, te asteptam sa scoti nasucul afara

irinuca asa-i cum au zis si fetele, sarea de lamaie este o mare porcarie care nu trebuie consumata mai ales de catre copilasi. mai demult mai foloseam si eu cand si cand dar de cativa ani deloc. ori pun bors, ori zeama de varza, ori rosii multe, ori suc de rosii.
spune-i soacra-tii sa nu-i mai dea, la urma urmei tu esti cea care comanda in privinta Dariei ca doar tu esti mama ei. poti sa-i interzici sa-i dea anumite chestii.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





multumim mult de apreciere nu are nici ea fff mult par

Mergi la inceput