Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, neatza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia ce faci?? eu m am bagat la o noua placinta cu dovleac...ca in rest nu am nimic in frigider pe ce sa pun mana sa fac de mancare dupa cese trezesc copii trebuie musai sa ajung la cumparaturi....ciorba de ieri mi s a stricat si uite asa L a servit pranzul un bibe de lapte si I out cu branza si mamaligiguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, beau cafea, azi ne-am trezit toti tarziu, am facut un dus...... mancare mai am asa si asa, dar Mari se duce la o aniversare si tb sa iesim.... si dulce mai am....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pana la urma le -am facut out cu mamaliguta , branza si ceapa verde si pe langa bibe a bagat si L dininventia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimeata la pranz ne-am trezit la 11 ....am facut curat si am zis as intru un pic sa vad ce faceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! DELIA si eu ma gandesc la tine!.

YASMI gospodina te-ai mai facut cu zacusca si dulceata de gutui bine bine sa mai faci!
IRINUCA acelasi sentiment il aveam si eu, dar acum e bine, ma gandesc sa lucrez cateva luni apoi sa mai fac un bebe si stau din nou cu buburuza ce planuri pe mine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf cine te a suparat mami?? a fost surioara la voi??

persi ce mai face raducu??? nu mai vrei sa intri si pe la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

eu m-am chinuit s-o culc pe Anastasia dupa ce am ajuns acasa si am papat. era rupta de somn dar nici pana acum n-a adormit
am fost la tati la fotbal si s-a jucat pe acolo, a fost si rece si cand am ajuns acasa la caldurica asa s-a imbujorat...
acum se maraie pe langa mine ca vrea sa-i desenez apoi sa deseneze ea langa desenul meu, asa ii place sa deseneze...daca o avea si ea talentul meu la desen si pictura... daca o vedeti cum deseneaza, asa ordonat si foarte migalos...

cami da, asa stiam si eu cu Sfintii, se serbeaza in fiecare regiune. oricum, azi n-am facut prea mare lucru.

madutza dar am zis eu ceva de usturoi? nu eu am zis... eu ii dau usturoi Anastasiei, ea il mananca si crud si ceapa la fel, ii plac foarte mult.

merg sa vad daca o adorm pe buburuza ca a inceput scandalul

toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am adormit buburuza, i-am curatat un morcov, am pus-o in scaunul de masa cum adoarme ea de obicei, dar n-a vrut in el, a vrut in brate cu tot cu morcov asa ca am tinut-o in brate si a rontait la morcov pana a adormit. apoi m-am chinuit sa i-l scot din gura

madutza pai si nastasia bea din cana foarte bine, nu da pe ea dar seara mi-e mai comod sa-i dau repede, repede lapticul, in pat, ca bea mai repede noi avem un fel de canita cu un cioc din ala lat din silicon, nu este chiar biberon.

bb_yasmi super ca v-ati luat pomi fructiferi

irinuca ce moment...imediat incepi serviciul, o vezi e Daria mai rar, ce nasol mi se pare. nici nu vreau sa ma gandesc cand voi incepe serviciul...dar cred ca primele zile vor fi mai grele si dupa aia ma voi obisnui, si tu cred ca la fel

mary cate luni vrei sa lucrezi? cand vrei bb2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea ce-am mai putut sa rad de ce-ai povestit de ieri cu Anna este teroare cu ea, nu o poti lasa nici un minut singura. de aia ne sfatuiesti tu sa nu lasam copii singuri
Anastasia este cuminte tare pe langa Anna ta, sta frumos si deseneaza, se joaca, rasfoieste carticelele, revistele, le mai si mananca dar nu mai face prostioarele ce le facea
ti-am zis, pune mana si fa mancare pentru 3 zile acolo, fa ciorbita si felul doi si sa vezi cat de bine o sa fie sa ai mancare in frigider. nu asa sa tot stai sa te stresezi ca nu ai si nici nu stii ce sa faci. si daca face mutre careva zi-le ca n-au de ales, mananca ce este, daca nu, sa-si faca
ce imi place cum ai povestit

lidia tu n-ai nici o treaba cu nascarea, vad ca te-ai uitat la meci... bebe sta bine in burtica si n-are nici un gand sa iasa...sta el sta, dar nu cred ca prea mult ca nu mai are loc de acum

ailed deci a iesit buna vita in bere...mmmm...adevarul este ca pare o reteta a la Master Chef deci, clar buna

madutza unde mergeti la munte? ce relax pe tine

Mergi la inceput