Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

dau cafea si briose calde. Acum le-am facut.

Simply, sa stii ca si eu cred ca exista o entitate. Imi place sa citesc despre religii. Sunt convinsa ca nu e numai "satana" in religii. Chiar proful meu de religie din liceu se popise dupa ce terminase Politehnica. Deci omu' a avut ceva. Am respectat asta. Stiu ca exista mai multe categorii e oameni/preoti/ calugari etc. Ii respect pe cei care fac asta pentru ca asa se simt ei fericiti. Restul...sa-i ia gaia.

Roro, asa e. Cu PF-ul am ceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata fetelor,

Azi o sa am botezul Nataliei, ieri am avut la ajutor pe cumnata care a facut multe eu fiind agatata de fetita cu alaptatul si culcatul.

Am avut cea mai horror noapte din cate mi-am putut imagina ca poate avea un copil. Ieri a fost cumintitza, a dormit mult si binisor dar la ora 21:30 a inceput cosmarul , a incept sa urle si sa dea semne de colici, se strangea si nu voia nicaieri, nici brate, nici cariucior, nici patut, nici pe burta etc.... am crezut ca innebunim amandoi pana la 1:30 cand a adormit
E drept, ieri am incercat o salata bengaleza si o alta chestie cu maioneza, incepusem sa dau gaze dar nu mi-am imaginat ca Natalia poate face atat de urat, Doamne, ma gandesc ca daca imi mai face din astea o sa innebunesc fara nici un ajutor pe timp de noapte , aseara deja imi tremurau picioarele, eu sunt cam spasmofilica si imi amorteau picioarele de la oboseala si frica ca nu mai stiam ca sa ii facem.

Sotul pleaca vineri pe 2 nov. si ma rog la Dumnezeu sa fie Natalia cuminte altfel o trec pe lapte praf pt. ca nu mai stiu ce sa mananc... sper ca dupa botez sa se mai potoleasca

Nu am apucat sa citesc din urma decat f.putin, o sarut e Floric ii doresc pace si liniste

La fel pe toate, o sa fiu ocupata zilele astea asa ca voi ramane in urma cu cititul, sper sa va gasesc sanatoase si numai cu vesti bune !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bianca iti astepti barbatul cu briose calde? Imi place Cand aterizeaza Robert?

La mine este liniste deocamdata. David inca nu s- a trezit si Leon doarme tura 1. Imi iau md linistita. Mai rar astfel de momente

Se aude David...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Robert aterizeaza abia la 19.40. Asa ca am timp sa cumpar si niste ceapa si sunca:)), ca tuica am.

Ramona, io zic sa nu mai faci experimente cu mancarea. Nu mai manca chestii grele. E adevarata la se spune ca mama nu este o sita ci un filtru, dar totusi. Eu tin minte de la Vladimir ca vreo 3 luni am mancat numai chestii de tipul: branza, oua, carne, ananas, legume dar fara cartofi, rosii, vinete...

Bafta si petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ramona sa aveti o zi minunata!!!

Si eu am tinut dieta si Leon a fsot chiar bine. Nu stiu daca de la dieta mea sau nu, dar nu am avut probleme mari cu burtica. Eu una zic ca macar primele 3-4 luni merita sa te sacrifici. Sa stii ca imediat trec si apoi poti sa mananci orice. Eu acum nu ma abtin de la absolut nimic, inafara de alcool si droguri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ramo, rabdare! Trec. Si nu uita ca si copiii care beau lapte praf au colici. Poate avea legatura sau ba cu alimentatia ta. Incearca sa vezi ce nu o deranjeaza si mananca si tu un timp mai monoton. Nu-i sigur ca intarcarea va scapa de colici.

Eu n-as cataloga mersul ocazional la alte biserici, mai ales invitat de cineva la un eveniment important pt acesta din urma, ca turism bisericesc. Sunt curioasa pisigri sau anamaria, ca-s in zona mai incarcata din punctul asta de vedere, cum ar privi faptul ca un musafir de-al lor( roman, strain, nu conteaza), ar refuza sa paseasca in manstirile din zona, pe motiv...ca-i catolic. Sunt doar curioasa. Si in Timisoara e interesant de plimbat un turist: in asta intram, in asta ba etc.

La noi ninge. Ma duc sa iau rufele de pe balcon sa le duc in uscatorie. Daca o fi loc.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ramona, zi merci ca fata suge si capata multi anticorpi si imunitate, nu te gandi s-o intarci, vorba lui Kea, tu chiar crezi ca bebelusii hraniti cu LP nu au colici? Ohoo, ba de multe ori au mai multe probleme digestive si incomfort decat ceilalti si umbla mamele disperate sa le gaseasca LP cel mai potrivit...De multe ori nu plang neaparat de la burtica, pot avea stari de agitatie si din alte cauze, poate ti se va parea neverosimil dar eu cred ca tu te-ai agitt (fara sa constientizezi) cu privire la botez, te-ai intrebat daca va merge totul struna etc si i-ai transmis starea ta!
Eu puteam baga in mine orice chiar si in primele 3 luni, cu exceptia cafelei si a nenorocitei de salata verde, a durat ceva sa ma prind ca aia era cauza rarelor dureri de burta ale Sophiei
In legatura cu "turismul religios" eu vreau sa va spun ca am simtit o mare...nu stiu, relaxare, placere, stare de bine cand am intrat prin moscheile din Turcia, atata liniste, racoare (afara erau peste 30 de grade in mai), covoarele alea fine care-ti mangaiau talpile obosite...De asemenea imi placea chemarea muezinilor, stiu ca era una pe la 2 noaptea, o auzeam din camera de hotel; colegele mele apareau a doua zi cu ochii umflati si injurand printre dinti, mie-mi inducea o stare extraordinara de calm...Mno, dar oricum nu trec la musulmani;)). Eu sunt romano-catolica nepracticanta (decat asa, din an in Paste), sotul e evreu...nebotezat si ateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Kea niiiingeeee? Wooow!!! La noi sunt 16 grade afara si un soare superb

O astept pe Emilia sa stea cu piticii ca sa pot si eu sa ma aranjez, cat de cat, caci astazi am intalnire cu colegii din generala

David inca doarme. O fi de la faptul ca este bolnavior? El se mai culca tarziu, dar de obicei pe la 10, maxim 11 se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Salutare!Fetelor, eu de dimineata fac curatenie si spal pe banda rulanta, abia acum mi-am dat seama ca e sarbatoare...De religie nu prea am ce sa spun, in general nu ma bag in discutii pe astfel de teme, dar nu as avea niciun sentiment sau reactie vis-a-vis de cineva care ar refuza sa intre intr-o manastire, eventual as cere niste explicatii si atat. Am invatat ca suntem foarte diferiti si, atata vreme cat ceva nu ma afecteaza in mod direct, nu ma intereseaza prea tare. Daca as fi fost in locul lui Floric, insa, in primul rand nu mi-as fi inscris copilul la o astfel de gradinita, constienta fiind de parerile mele puternice legate de religie. Acum, ca faptul e consumat, m-as agita probabil la fel de mult, desi realizez ca mi-am facut-o cu mana mea. Dar pe bune ca nu stiu ce as face mai departe. Sa ma duc si sa fac galagie la gradi e inutil, cred ca mi-ar rade in fata: "Pai, doamna, zau asa, nu v-ati asteptat la asta?". Sa-l retrag iarasi nu e o solutie, cata vreme el e fericit acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Of mai fetelor , merci de raspunsuri si incurajari , chiar sunt seriata rau, cred ca o sa trec pe dieta: ceai cu paine uscata, pilafuri, legume la cuptor si friptura, oua si branza (rascoapta sau din aia cu cheag ?)

M-a impresionat sotul aseara la cata rabdare a avut, cum ii spunea povesti cu voce suava si o plimba prin casa ... ce m=ao face singura nu stiu... ma bucur ca o sa vina d.na sa faca mancare de 3 pri pe sapt.si o sa mi-l duca pe Stefan la gradinitza, mai rau e cu luatul de acolo ca nu are cine, tre` sa merg cu bebelina...

Va pupic , tre` sa vina mama si soacra...


Mergi la inceput