Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salutare!

LA MULTI ANI iLINCA! si din partea mea.

Multumesc fetelor ce m-au "urat" astazi si aici si pe FB...
Eu imi astept oaspetii, cine o veni....
Barbate-miu a reusit sa-mi strice ziua. Pe la pranz nu primisem inca nimic de la el.Ieri a fost plecat cu Gabriel si am anuit ca printre altele merg sa-mi cumpere si flori. Dimineata a venit si mi-a zis un La multi ani stalcit si asta a fost tot. La praz, pana sa vina angajatii la masa, l-am intrebat asa in gluma: Da nici o floare, nici un cadou? la care el imi raspunde: Da ce nu ti-am angajat femeie la curatenie, nu le poti avea pe toate... Atunci au intrat angajatii pe usa si nu am mai putut decat sa-i zic: Daca tu asta consideri cadou de ziua mea e bine... I-am zis maica-mii sa hraneasca copiii si am luat cainele si am iesit afara, ca sa nu fac vreo scena de fata cu tot personalul. M-am dus in padure si am urlat de s-a scuturat camesa pe mine. Chiar nu l-am putut intelege ce a vrut sa spuna si de ce? Femeia a angajat-o sa fac curat in magazin, nicidecum in casa si a angajat-o pt ca se plangea ca da mult la vanzatoare pt orele suplimentare. Intr-adevar eu am zis sa angajeze ca sa nu mai fie nevoie sa platesc eu baby-sitter, caci eu eram aia care intram si faceam curat la magazin.
In fine, dupa amiaza a fost plecat si mi-a venit cu un cadou pe la ora 5, nici nu l-am desfacut, i-am zis ca ce-mi aduce cadou, nu a zis ca am femeie, apoi a intors spatele si a plecat. Inainte sa o angajeze i-am zis sa se gandeasca bine, ca daca o angajeaza sa nu-mi reproseze mie, ca decat sa aud asta prefer sa fac eu mai departe. Dar el.
Nu ma mai gandesc ca ma apuca iarasi dracii...

V-am pupacit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, la multi ani! ( si pe acesta cale, da?!)

Magdy, la multi ani! Nu mai fi suparata, e ziua ta si meriti sa fi fericita!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

A comentat ea la produse. Ma conversez eu cu ea maine.

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Contul e al meu, au postat dodo, novus, anamariame, lucrurile sunt la novus si la anamaria. Ce o intere mai exact?

Keutu cheliutu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

La multi ani, Ilinca!

La multi ani, Magdy!

Cadou va las sa vizionati niste poze
http://s598.photobucket.com/albums/tt70/Floric_album/Ziua%20Recoltei%2025%20oct%202012/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Despre haine: Am mai vb pe aici o data cum imbracam copiii.Di familie avem costumatii pentru casa / afara sie vident ca asta am transmis-o si lui Rares.

Mai era ceva...dar nu mai stiu.

Sa ma laud...costumatia de bucatar e "creatie proprie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La Multi Ani, Magdy! Si gandeste-te ca poate sotul a vrut sa te tachineze ca apoi sa fii si mai placut surprinsa de cadou, eu asa ma gandesc, deci desfa-l si nu mai fi bosumflata!
Multam de cadou, Floric! Foarte frumosi bucatarii, mai cu seama unul anume! Pana la urma ti-a dat maiculitza pozele sau cum ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Tufetele, mai mergem la munte in decembrie?? ca maine trebuie sa-i spun omului de acolo cate camere si sa ii virez avansul


Eu zic ca da! Numai eu zic ca da!?

Eu m-am mai procopsit cu o problema... va mai amintiti IR-urile alea??? Eu nu am avut nici o problema cu ele la Adela, acum au inceput sa creasca! Sa vedem ce zice ginecoloaga maine...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

LA MULTI ANI ILINCA si MAGDA! Sa fiti sanatoase, iubite, mereu fericite si cu zambetul pe buze

Tufete, eu am bolunzit de tot. Dupa supararea maxima cu telefonul, acuma sunt cu botu cat casa, ca a primit prietenul mamei (sunt ca si casatoriti, doar ca nu's cu acte)un ipad de la soru'sa din Anglia. Si ei habar nu au ce sa faca cu el, dar nici mai departe nu il dau (el, ca mama mi l-ar da cu ochii inchisi).Maine vine cineva sa le arate cum sa umble la el si probabil singurul lucru la care il vor folosi va fi internetul. Si mor de oftica. Da, sunt cu capu, stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Magdy imi pare rau pt cadoul nereusit al sotului, probabil e obosit de la lucru si de aceea a reactionat asa, sigur nu asta a vrut sa spuna


Floric, faini bucatarii !!


Mada, pana acum in gasca vesela suntem: Eu, tu , Anaan, Olga, Alexandra, Aris, Pisik
Am vb cu omul si putem anula rezervarile fara a pierde banii pana in 09 decembrie ceea ce e bine





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik , imi pare rau pt tentatia familiala cu Ipad-ul , lasa ca poate se razgandeste , daca nu , da-l incolo , sa fii tu sanatoasa ca iti cumperi altul





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput