Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *450*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

anamaria

legat de "fete citite usor":

desi, la prima vedere, m-am referit la postari, eu am vrut sa spun despre rubrica "usor de citit" urmatoarele:

persoane care, pe de o parte, au o claritate privind PROPRIILE sentimente, ganduri, stari etc ce nu e la indemana multora

si pe de alta parte, exprima/exteriorizeaza destul de fidel, fara a fi prea plin de amanunte [cum ela mine mai mereu :)))] aceasta claritate


in concluzie, rubrica se refera la fete cu postari NE-alambicate, NE-antagonice, NE-obositoare, si totusi PLINE de informatie APARTE SI PROFUNDA [ce foarte usor ar putea produce postari prea greu de vizualizat/perceput].

Mai mult, CHIAR si postari ce contin chestii mai putin vesele, tot produc o PLACERE cititorului...

asta este.

Deci, nu ma refeream la postari cu info prea simple/simpliste, ca asa, pana si eu cred ca daca trebuie sa postez despre pretul unui produs, oi fi in stare sa scriu, "usor de citit", un numar... sau poate nu :)))), ca cine stie, poate, dupa ce scriu numarul/pretul, simt ca "trebuie" sa adaug [fara sa imi fi cerut careva] explicatia mea privind acel numar, daca e prea mare, de ce e mare, daca e prea mic, de ce e mic [:)))]





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Atac frontal 2 subiecte: cadourile de Craciun si fashion victim...
Anastasia tot studiaza de vreo 2 sapt cataloagele cu jucarii. Ieri ne-a aratat ce si-a ales http://www.rueducommerce.fr/m/ps/mpid:MP-B0BDCM6094841#moid:MO-9EBD0M14519441 http://www4.fnac.com/Mineez-l-atelier-du-designer/a3647876/w-4 .
Nu cred ca o sa i le iau (poate niste margeloaie mai mari)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

roro,

eu a doua chestie as lua-o, insa nu pt fashion [desi asta e targetul lui :)))], ci pentru oportunitatea de a il invata pe copil sa fie ordonat :)

Ia ziceti, sincer, cate dintre voi tineti bijuurile ordonate, in sertare/cutii si pe caprarii, si cate cautati, pline de nerabdare, un anume lucru prin invalmaseala mai greu de desfacut decat insusi nodul gordian?...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Cuscra, toata lumea care te cunoaste mai mult decat la suprafatza STIE ca nu asta e principala ta trasatura, "fashionismul", dar nu ai ce face, e marca inregistrata la tine, ai un simt deosebit pentru combinat tinute, esti trendy si-ti iese in mod natural, asta e, n-ai de ce sa te oftici si ar trebui sa fi mandra!


Cam asta vroiam si eu sa zic dar pana mi-am cautat cuvintele, a scris-o Ilinca



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

ina,

Citat:

citat din mesajul lui Ilinca_M.
Cuscra, toata lumea care te cunoaste mai mult decat la suprafatza STIE ca nu asta e principala ta trasatura, "fashionismul", dar nu ai ce face, e marca inregistrata la tine, ai un simt deosebit pentru combinat tinute, esti trendy si-ti iese in mod natural, asta e, n-ai de ce sa te oftici si ar trebui sa fi mandra!


f bine punctat de ilincu, si cumva, tocmai de asta eu te-am pus la rubrica sofisticate, NU fashion, si mai mult, am adaugat ca este vorba de YOUR trend ;)

ca vorba accea, daca iese natural, iese, ce, eu, daca sunt "blonda, suava si cu ochi albastrii" ar trebui sa ma necajesc ca ASA ma percepe lumea??? Pur si simplu, imi "iese natural"

:))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ca tot veni vorba de raspunsurile din chestionare , Bebestrumpf daca ai chef, zi-mi si mie in ce sens ma vezi sofisticata , ca in rest sunt pe lista vorbaretelor dupa cum ma si asteptam


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Anamariame, sa stii ca nici mie nu-mi place ca sint cool/fashion victim/trendy/etc
Sau, ma rog, nu cred ca m-am exprimat bine: (de cind aveam 4 ani )imi place sa fiu asa dar imi displace ca asta e lucrul cel mai important pe care -l percepeti despre mine. De fapt,a inceput sa ma oftice lucrul asta de cind toata lumea imi spune ce "cool/trendy/mishto imbracat" e Ian Io-l vad "speshal" si mortal, dincolo de hainele lui care sint, de fapt, gusurile lu' ma' sa.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Ei hai ca la faza asta m-am "atacat". Sunt plina de admiratie pentru cum va imbracati amandoi - tu si Ian - si n-o sa ascund asta. Mie cel putin imi sare asta in ochi pentru ca eu sunt foarte netalentata la a face combinatii chic; pentru mine hainele sunt o necesitate, niste chestii utile,care tin cald si acopera goliciuni. Daca vreau sa fiu "corvette" ma imbrac intr-un fel, daca sunt "in civil" nu "asortez" roz aprins cu verde crud, dar nici n-o sa fiu n stare in veci sa compun o tinuta.
Si sa stii ca eu cand ma gandesc la tine, ma gandesc la prima tufata al carei numar l-am salvat ca s-o anunt cand (naste) NASC - EDIT PT CORECTURA, la femeia care isi aminteste cu atata delicatete de mama si il ingrijeste cu atata empatie pe tata, la fata care si-a dorit un baiat "obraznic" si, foarte pregnant, la femeia careia i-am putut povesti asta primavara lucruri nu tocmai ortodoxe si care nu m-a facut sa ma simt criticata si judecata, ci inteleasa si acceptata.

Nu stiu daca la declaratii de-astea aprinse te asteptai, ca nu-mi stau in fire, nu stiu daca am mai povestit asa despre cineva pe aici pe forum. Dar din punctul meu de vedere, te inseli tare daca ai mpresia ca nu esti "decat" fashion-ista clubului....



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Anamariame, sa stii ca nici mie nu-mi place ca sint cool/fashion victim/trendy/etc
Sau, ma rog, nu cred ca m-am exprimat bine: (de cind aveam 4 ani )imi place sa fiu asa dar imi displace ca asta e lucrul cel mai important pe care -l percepeti despre mine. De fapt,a inceput sa ma oftice lucrul asta de cind toata lumea imi spune ce "cool/trendy/mishto imbracat" e Ian Io-l vad "speshal" si mortal, dincolo de hainele lui care sint, de fapt, gusurile lu' ma' sa.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Ei hai ca la faza asta m-am "atacat". Sunt plina de admiratie pentru cum va imbracati amandoi - tu si Ian - si n-o sa ascund asta. Mie cel putin imi sare asta in ochi pentru ca eu sunt foarte netalentata la a face combinatii chic; pentru mine hainele sunt o necesitate, niste chestii utile,care tin cald si acopera goliciuni. Daca vreau sa fiu "corvette" ma imbrac intr-un fel, daca sunt "in civil" nu "asortez" roz aprins cu verde crud, dar nici n-o sa fiu n stare in veci sa compun o tinuta.
Si sa stii ca eu cand ma gandesc la tine, ma gandesc la prima tufata al carei numar l-am salvat ca s-o anunt cand (naste) NASC - EDIT PT CORECTURA, la femeia care isi aminteste cu atata delicatete de mama si il ingrijeste cu atata empatie pe tata, la fata care si-a dorit un baiat "obraznic" si, foarte pregnant, la femeia careia i-am putut povesti asta primavara lucruri nu tocmai ortodoxe si care nu m-a facut sa ma simt criticata si judecata, ci inteleasa si acceptata.

Nu stiu daca la declaratii de-astea aprinse te asteptai, ca nu-mi stau in fire, nu stiu daca am mai povestit asa despre cineva pe aici pe forum. Dar din punctul meu de vedere, te inseli tare daca ai mpresia ca nu esti "decat" fashion-ista clubului....



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+


Pisigri, nota 10

Subscriu in totalitate !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Atac frontal 2 subiecte: cadourile de Craciun si fashion victim...
Anastasia tot studiaza de vreo 2 sapt cataloagele cu jucarii. Ieri ne-a aratat ce si-a ales http://www.rueducommerce.fr/m/ps/mpid:MP-B0BDCM6094841#moid:MO-9EBD0M14519441 http://www4.fnac.com/Mineez-l-atelier-du-designer/a3647876/w-4 .
Nu cred ca o sa i le iau (poate niste margeloaie mai mari)....

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


Fashion victim indeed
Dar cred ca e specific fetelor , numai ca ma asteptam sa inceapa mai spre 5 ani si sper sa tina pana pe la 12 :)))) si atat.Anastasia e mai "precoca" se pare. Sau Ilinca mea e mai "intarziata" la capitolul asta, dar nu ma plang.
Eu sunt de parere ca Craciunul este unul dintre momentele in care Mosul ar trebui sa aduca numai (din) ce i s-a comandat. Desigur, in afara unor situatii speciale, dar chiar si atunci cand Mosul n-are bani de dat pe prostii si prefera ceva util, ar trebui sa aleaga un pulover cu personajul preferat, sau un pantalon in culorile preferate, sau o carte din lista de lecturi suplimentare (dragute si palpitante), nu un manual.
Desigur, lista pt Mos poate fi mai lunga decat un papirus, iar parintele nu va cumpara (probabil :)) tot ce e scris acolo, si aici intervine liberul arbitru si maturitatea parintelui de a alege ceva anume, ce considera mai amuzant/util/rezistent/imaginativ etc.
asadar, daca ea asta isi doreste - si numai asta - eu i-as lua unul/amandoua jocurile.daca lista se mai lungeste, poate ai de unde alege :)))



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

Si eu vin in Bucuresti saptamana viitoare si stau vreo trei zile!!! Poate punem de-o intalnire m**easca

Amalia

Iulia va invinge cancerul




eu ajung duminica seara- aterizez la 16H00, cam obo, dar daca se pune de-ntilnire musai, venim, ce sa facem? :P

Mergi la inceput