Miting pentru unire!

Miting pentru unire! | Autor: Deceneus

Link direct la acest mesaj

Pentru cei interesati!
Care vreti sa participati duminica la ora 14, la Piata victoriei,la marsul pentru Unirea Romaniei cu Basarabia, cu prilejul implinirii a 200 de ani de la primul rapt al Basarabiei, gasiti detalii privind organizarea, pe sit-ul actiunea2012 Unirea vie: Bucuresti, 21 octombrie

Timpul este favorabil manifestatilor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Deceneus, devii din ce in ce mai suspect ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deceneus,incepi sa te dai pe fata......uite unde era "agitatorul"...eu nu cred ca avem nevoie in plus de raketi,tigari fara tumbru se gasesc oricum....sincer,abia aici se poate pune problema"ce-i trebuie chelului..tichiuta de margaritar"....poarta deschisa spre rusi ne trebuie....
Nu pot sa uit colegii si mai ales colegele mele basarabence.....o,cate ar fi de povestit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Pentru cei interesati!
Care vreti sa participati duminica la ora 14, la Piata victoriei,la marsul pentru Unirea Romaniei cu Basarabiea, cu prilejul implinirii a 200 de ani de la primul rapt al Basarabiei, gasiti detalii privind organizarea, pe sit-ul actiunea2012 Unirea vie: Bucuresti, 21 octombrie

Timpul este favorabil manifestatilor.


Off topic: nu stiu cum poate cineva sa scrie Basarabiea. Nu e typo, e-ul respectiv nu e nici langa i, nici langa a pe tastatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Pentru cei interesati!
Care vreti sa participati duminica la ora 14, la Piata victoriei,la marsul pentru Unirea Romaniei cu Basarabiea, cu prilejul implinirii a 200 de ani de la primul rapt al Basarabiei, gasiti detalii privind organizarea, pe sit-ul actiunea2012 Unirea vie: Bucuresti, 21 octombrie

Timpul este favorabil manifestatilor.


Off topic: nu stiu cum poate cineva sa scrie Basarabiea. Nu e typo, e-ul respectiv nu e nici langa i, nici langa a pe tastatura.


Aoleu Deceneus,asta mi-a scapat....sau incerci sa fii in ton,sa scrii ca basarabenii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag
Off topic: nu stiu cum poate cineva sa scrie Basarabiea. Nu e typo, e-ul respectiv nu e nici langa i, nici langa a pe tastatura.

Nu e typo. Asa scriu moldovienii. Ie limba lor mai mieroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mieros nu merge ca exemplu Capcaune.Asta pentru ca este cuvant si in limba romana,insa nu-i stiu provenienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Capcanulie, nu fi malitieos!

"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si dincolo de toate,care ar fi utilitatea?In afara de faptul ca ne-ar invada si ar cere cetatenie romana ca apoi sa se duca in alte zari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

cu riscu' sa devin si io suspecta :)

"N-au nicio cale fratii sa apuce
Asteapta-n van un sprijin de la noi
E dusa Basarabia pe cruce
Si noi o contemplam cu ochii goi"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Deceneus, devii din ce in ce mai suspect ...

Adica? Detaliaza!

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Deceneus,incepi sa te dai pe fata......uite unde era "agitatorul"...eu nu cred ca avem nevoie in plus de raketi,tigari fara tumbru se gasesc oricum....sincer,abia aici se poate pune problema"ce-i trebuie chelului..tichiuta de margaritar"....poarta deschisa spre rusi ne trebuie....
Nu pot sa uit colegii si mai ales colegele mele basarabence.....o,cate ar fi de povestit....
Madalina

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Mada raketii lor sunt mici copii pe langa mafiotii nostrii care lucreaza in stil mare si organizat.
Tigarile fara timbru nu vin cu rucsacul sau cu portbagajul, vin cu tirurile si trec prin vama fara probleme. De ce crezi ca suntem tinuti la poarta Shengen-ului? Pentru micul trafic de frontiera sau pentru marile afaceri ale puterii?


Mergi la inceput