Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Karina tot asa doarme ziua, cam 30 minute dar se mai intampla si ora sau peste o ora sa doarma. Ea adorme imediat cum i se face ora de somn ori pe muzica sau cel mai adesea la tzitzi.
Azi a fost asa iritata la fundulet ca plangea de nu o mai puteai opri, este prima oara cand se intampla. Chestia este ca demult timp o zi este un pic rosie o zi nu este. AM folosit sudocrem cum vedeam ca este un pic rosie si ii face bine si o mai dadeam cu crema de galbenele dar aia nu ajuta sa treaca. SI de vreo 2 zile nu am mai avut sudocrem si am dat doar cu galbenele si nu numai ca nu a trecut dar s-a accentuat mult mai mult decat altadata, concluzia plansul de astazi. Mai aveam in casa doua creme una de la nivea dar uitasem de ele. Daca le folosem ieri poate era mai bine.
Trebuie sa incerc si scutece eco, oricum de cand s-a nascut vreau sa cumpar dar sunt scumpe si se duc asa repede si pana nu demult nu aveam probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

eu am citit in hartiile care mi le-a dat pediatra cand am fost la controlul de 6 luni ca un bebe la varsta asta trebuie sa doarma cel putin 2.5-3 ore in timpul zilei.


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Am uitat sa specific ca doarme cam 4 reprize a cate 30 minute, asa se fac vreo 2 ore pe zi dar si 3 ore uneori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

deci cate ore cu tot cu somnul de noapte? ma ingrijoreaza ca doarme prea putin (12 ore)
Ai vostri cat dorm in 24 hore?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

kovacsc eu alternez la scutece cu Babylove de la DM si Pampers, peste noapte se comporta foarte fain babylove, asa ies ok la pret ca le am mai mult timp ... si nu sunt asa scumpe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Lelu exact la asta ma gandeam azi sa incerc sa iau si alt tip de scutece, macar noaptea sa ii dau cand sta mai mult cu el. Off asa o ustura saracuta, tremura cand o dau cu crema. Daca nu ii trece pana maine cu crema asta de la nivea trebuie sa iau sudocrem, imediat ii trecea cu asta.
Miha sa ma gandesc cat doarme Karina, sa zicem ca se culca la 9 seara, uneori la 10 si doarme cam pana la 7,. Mai doarme uneori si pana pe la 8. Sunt vreo 11 ore si apoi ziua vreo 3. Deci 14 ore pe zi. Eu zic ca este ok doar 10 ore treaza. Eu NU DORM 10 ore ci vreo 5 sau 6 . Chiar in seara asta ii ziceam sotului meu oare cand o sa mai avem o noapte in care sa nu se mai trezeasca sa simtim si noi somnul din plin. Eu nu sunt chiar asa disperata pt ca de ani de zile am avut perioade in care nu reuseam sa mai adorm noaptea daca ma trezeam. Stateam treaza si doua ore. Insa acum am un somn atat de DULCE ca atunci cand o aud ca se foioste noaptea primul lucru pe care il spun este doamne ajuta-ma sa nu se trezeasca, nu dureaza mult si incepe sa scanceasca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Miha, Gaza adoarme pe la 10, in general si se trezeste pe la 9 (noaptea suge, dar cu ochii inchisi). Mai doarme maaxim 1.30h dupa prima masa (dar d obicei vreo ora) si inca juma de ora, in cazuri rare o ora dupa amiaza. Cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Miha, Giulia are urmatorul program adoarme seara de la 9 sau 10 pana la 7, apoi are un somn de maxim o ora , un somn la amiaza de 2 ore si inca unul de jumate de ora spre seara, peste noapte se trezeste de n ori sa suga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Maya doarme la 12 ziua 40 de min o ora maxim,dupa masa pe la 4 iar la fel si seara la 9-10 maxim nani,se trezeste o data de doua ori de 3 4 5 depinde de starea ei,papa titi si somn se trezeste la 8-9,deci in total cam 14 ore hai 15 cu indulgenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna
Legat de somn pitica mea doarme ziua de la 10 cam o juma de ora, la 13 cam 2 ore si pe la 17.30 cam o juma de ora si seara de la 21 pana la 6.30-7 chiar rad cu al meu sot ca are ceas in burta cand sa se culce si cand sa se trezeasca.. tare mult as vrea sa dorm si eu mai mult dimineata dar dc. fata da trezirea n-am ce-i face.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput