Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

OOOfff Sanatate multa, Andi! pupam sa treaca repede mucisorii.
zicea Bubu ca la Mara a trecut cu laptic de mama in nasuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Multumim Miha , stiu de laptic si o sa incerc sa-i pun diseara ca doar atunci pot scoate ceva. daca el nu mai papa lapte decat dimineata si pe timpul noptii zuua nu pot scoate nimic.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Sanatate Andi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Sanatate, Andi! Cred ca in Ergo a reusit sa doarma si pt. ca la verticala i se scurg mai bine mucisorii in gat (e ok daca-i inghite) si ii mai elibereaza nasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dara si Dana, nu ne puneti si noua poze cu bebelusii in Chimparoo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Sanatate Andi! cum mai e Mona? Dar Gaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Miha, am pus pe picasa singurele poze cu Chimparoo pe care le aveam. Si eu sunt curioasa sa le vad pe ale Danei.

La noi unul din motivele pentru care nu am/pun poze (in afara de lipsa timpului) este ca se fac mereu filmulete si majoritatea sunt cam lungi. Pentru ca tatal meu este foarte bolnav, cu inima si coloana, nu prea se mai poate deplasa si mama ii duce mereu filmulete cu Miruna. I-am zis sa faca si unele mai scurte, sa le pot incarca pe net, dar a zis ca pierde nu stiu ce daca le face scurte (??). Cred ca tata le vrea asa mai lungi. Si aparatul foto sta cam mereu pe modul "film". Iar cand filmam, se mai aud si tot felul de discutii din casa sau eu sunt imbracata in camasoi si nu mi-a venit sa ma afisez asa pe net. Sau daca nu-s discutii sau eu in camasoi, nu face Miruna nimic interesant. Ca altfel, daca nu stau in camasoi, mor de cald, la noi nu se regleaza caldura, ori o oprim de tot, ori o lasam cum e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

multumim fetelor de urari
inca mai are mucisori dar e mult mai bine, nu se mai trezeste noaptea chiar din ora in ora.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dara, sa-l stapaniti sanatosi!Pare ca se simte tare bine in Chimparoo Cu ocazia asta am vazut-o si pe Miruna, ca nu o mai vazusem tare de mult...poate la intalnirea viitoare sa o vedem si live

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Ronina te "auzeam" plangandute de pediatra ca nu e multumita cum papa Bianca si cum a luat in greutate.... iata si a noastra pediatra e pe invers E foarte multumita de Antonia (exceptand ca de ce nu i-am dat calciu....da eu de unde sa stiu ca e nevoie?! ... ea trebuia sa ne zica la vizitele trecute, dar cum nu era decat asistenta....cine sa i-mi zica? )
Desi Antonia la 8 luni si 3 saptamani are 7500 gr si 69 cm ea e multumita, nu i se pare slabuta ... adevarul este ca bebelina e vioaie si nu ne deranjeaza greutatea, ar fi mai draguta mai durdulie dar asa e mai finuta
Eu nu stiu de ce nu prea pune in greutate ca mi se pare ca papa ok, adica nu se indoapa, dar sa puna doar asa finut pe ea...poate asa o fi felul ei mai slabuta
Insa putin ma pus pe ganduri ca mi-a spus ca ar fi ceva in neregula la labuta piciorului, ar trebui sa se "plieze" spre interior mai tare decat face ea, asa ca ma asteapta un ortoped...

A si am facut si vaccinul de 6luni, sa suparat tare dar a decurs totul ok.

Mergi la inceput