Soacra ii face poze copilului cu orice ocazie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sorana, soacrele noastre s-ar putea sa fie rude..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Copilul meu are 10 ani. Soacra mea nu i-a facut niciodata o poza. De asemenea nu a tinut-o niciodata in brate (nu acum, evident, cand era mica), nu a pupat-o niciodata, nu i-a luat niciodata o ciocolata. Ma rog la ultima mint un pic, in sensul ca acum vreo 5 ani a venit fi-mea cu o cutie de bomboane de la bunici. Stiu ca m-am crucit in sinea mea, i-am dat o bomboana si ... a scuipat cat colo - erau bomboane cu cognac

Acum (adica in ultimii 5 ani) se vad o data pe an, practic o duce sotul meu la bunici de Paste.

Recent fi-mea imi spunea (din cer senin, ca mai e mult pana la Paste) ca ea nu mai vrea sa mearga deloc la bunici, e fara sens sa se duca pana acolo pentru ea. Normal ca i-am zis ok, nu e obligatoriu, daca vrei mergi, daca nu, nu.

Ce ziceti de asta pe post de bunica?

Sorana si Monica (28.09.2002)



Bun venit in 'club' !

Inainte de nunta cu cateva zile soacra tot ne batea la cap 'Dar nu iesiti si voi undeva?,Nu va duceti si voi undeva sa beti un suc?Nu vreti sa luati masa in oras?' Si mereu ii spuneam ca nu consideram ca e necesar sa iesim si sa stam mereu cu gandul la Stefan.(Pentru ca la inceput chiar eram mereu stresati de chestia asta)Eu ma gandisem la asta dar mama nu putea sa aiba grija de Stefan pentru ca isi renova casa si soacrei nu indrazneam sa ii cer asta,daca ea tot nu manifesta nici un interes pentru copil,nu puteam sta linistita.Si ea ne linisteste ca sta ea cu el,ca doar e bunica lui,nu? Si a tot insistat vreo 2 zile.Pana la urma hotaram sa iesim la o pizza cu niste prieteni.A decurs totul bine.
Ne intoarcem acasa,soacra dormea si copilul nicaieri.O trezim si o intrebam de Stefan.'A,a trecut maica-ta pe aici si a zis ca il ia la ea!'.O sun pe mama si imi comfirma ca Stefan e la ea si imi spune ca vorbim a doua zi.
A doua zi dimineata bineinteles ca am aflat ca de fapt,soacra-mea o sunase pe mama la 22:30(si noi plecasem pe la 22-22:10) sa se duca repede sa ia copilul ca o doare capul de cat a plans.

Si multeeee altele.As putea scrie un roman cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Ce ziceti de asta pe post de bunica?



Ce sa zicem? Ca o vrei pe a lui Savvy?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

lasa savvy ,sa fie copilul sanatos
ai mei nici nu o cunosc pe bunica si ea doar daca se uita pe fb sa-i vada cum arata


Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput