Burtici de mai-iunie 2013 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

duduta din cate stiu eu ,nu ar trebui sa ai pauza pe contractul de munca ,trebuie sa ai continuitate ca sa primesti indemnizatia ,cred ca e o idee buna ce zice Vicky sa-ti depui actele de somaj daca nu reusesti sa te angajezi.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata burtici!

Nu stiu daca e de bine sau de rau, dar pana acum n-a mai aparut nicio pata, si nici burta nu ma mai doare, iar greturi si dureri de sani nu am avut deloc pana acum, toata lumea ma intreba daca am greturi si ma simt un pic ciudat sa zic ca nu simt nimic, sanii sunt umflati si putin durerosi la atingere, daca n-ar fi durerile de burta si sanii umflati nici n-as simti ca is burticoasa.

mcoca multumesc pentru urari, ma duc azi peste tanti doctora sa vedem ce zice, apropo de concediu maternal, de la secu mi-au zis ca e 6 saptamani inainte si 10 saptamani dupa, e corect? Mi-se pare cam putin totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Dragelor bine ati venit, sa aveti sarcina usoara!

Ma bucur ca voi ati scapat de greturi si de starile de rau.
In ceea ce ma priveste, inca am greturi si stari de voma (ma vomit din cand in cand), inca ma innebunesc parfurumurile. Sunt racita, dar nu am luat nimic, nu am facut febra. Ma simt obosita in permanenta. Tind sa cred ca de fapt starile dinainte se sarcina sunt doar amplificate. Eram foarte obosita si inainte si nu suportam parfumurile puternice.

Luni am programare la eco, dublu test (am facut deja analizele la sange) si sper din tot sufletul sa se vada si sexul ca sa pot incepe cumparaturile :D



10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Yey, capitol nou!

Bun venit Simcri! Sa fie totul bine!
Flafi, si eu tot luni dublu-test.
Eu nu mai pot de somn, mi-e asa de greu dimineata sa ma trezesc si sa plec la serviciu. Ma trezesc la 7 cu mare dificultate si dorm pe mine toata ziua

Pupicei

Raluca


S 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simcri, din pacate asa e :((. Inainte se mai dau 2 saptamani numite "patologice". La primul copil iti poti lua concediu parental pana la 6 luni. Din pacate asta e platit, nimic, 300 de euro, ceva in gen.
Eu imi voi lua 2 luni de parental, si de la 1 oct va merge la bona.



Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Salutari, dragelor!
Flafi, dpdv al greturilor, ma alatur tie. In fiecare dimineata imi fac "numarul", rar se intampla sa scap cate o zi.

Raluca, cat preiveste somnul, sunt exact ca tine. Seara la 9 daca sunt in pat dorm neintoarsa pana la 6 cand imi suna alarma si pana la 7 ma foiesc si mai trag mata de coada. Iar la servici stau si visez la clipa cand ajung din nou in pat! E ceva de speriat! Dar nu conteaza, ma gandesc ca o sa treaca toate astea in curand si vine trimestrul II!

Felicitari noilor venite !!!!!!



10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna fetelor
simcri bine ai venit felicitari sarcina usoara si bebe sanatos
despre mine nu am ce sa zic nou astept sa se faca vineri sa merg la ecografie cu speranta ca se va vedea bebe.
va pupacesc sa aveti o zi frumoasa

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Pe unde umblati mai fetelor? Eu am de lucru, dar nu am chef :(((((. DAr e ceva de groaza. In plus tusesc ca un ogar, si ma seaca chestia asta.

Ieri am spus la seful al mare. A fost ultra simpatic, a inceput sa rada si mi-a zis ca stie. Eu fac ochi mari, el : da, stiu de mult, din septembrie, dar asteptam sa imi spui :)). In sept am fost la masa cu un client, si am facut niste mofturi la mancare, asa s-a prins :)). Nevasta-sa e gravi cu al treilea acum, deci cunoaste omu. Zicea ca dupa amiaza, cand eu faceam prezentarea, el se gandea : "Saraca Victoria, trebuie sa faca prezentarea, si capul ei e la bb".


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Haha ce tare faza cu sefu tau Vicky!

Eu am fost la medicul cu care i-am nascut si pe primii copii ,si l-am vazut si pe praslea care ca si in povesti creste cat altii intr-un an.Glumesc binenteles ,dar un pic de adevar este ,mi-a zis ca bebe corespunde ecografic varstei de 11 saptamani si 4 zile pe cand eu dupa UM am 10 sap.si 4 zile.Nu e o noutate pentru mine ca si la ceilalti la fel mi-a zis ca sunt mai mari decat ar trebui.
M-a trimis sa fac dozari pentru incopatibilitate de grupa ,eu am 0.1 si sotul B3 ,astea le-am facut si datile trecute.Mi-a zis sa ma programez pentru triplu test ,sa vad daca gasesc loc.
Colul arata bine bebe a zis ca e bine ,misca din toate cele,mi-a zis ca se vede o zona care ar fi sangerat dar i-am zis ca am avut doar secretia aia bej-maro.In saptamana 12 mi-a zis ca-mi face eco morfologica.
Deci numai vesti bune din partea mea ,astept si de la voi la fel.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Vio, felicitari!!! Ma bucur pentru vestile bune. Eu ma tot stresez pana luni la morfo :(.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput