Burtici de mai-iunie 2013 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca



EEE eu sunt de la oras, stau in Lyon .


Vicky si Printzesone





Ehe in capatul celalalt aproape, dar nu e cale chiar asa lunga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Salutari fetele!

Bine ai venit, Simcri! Sarcina usoara si sa avem o odisee frumoasa!

M-am sperit ce a-ti scris cu sanii. Adica se poate ca la a doua sa fie canalele infundate, chiar daca la prima nu a fost nici o problema.!. Iooiiii, nu vreau sa ma gandesc la dureri, ca eu m-am muls manual o zi, ca Andreea era tare lenesa si eu fara experintza, si m-a durut de numa numa.

Eu la prima sarcina cam 2de ori pe saptamana, imi chinuiam sotul cu desfundatul canalelor , de pe la 5luni asa, se facea el acolo ca papa laptic, si s-au inmuiat si sfarcurile si eu banuiesc si canalele s-au deschis. Probabil facem si acuma la fel, cu toate ca eu inca am resturi de laptic care se aduna pe sani, inca si acuma chiar daca sunt 10 luni de cand nu mai alaptez.

Sutiene eu am purtat bustiere, nu am sanii mari si mi se par mai confortabile si in sarcina si dupa. Mai ales dupa, tot timpul sutien+tampoane de sani existau la purtator.



Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Eu am scapat de greturi, si ma simt asa de usoara, de parca mi-e frica ca s-a intamplat ceva rau. Abia pe 5 noiembrie am programare la control, vai cat mai este pana atuncea. Banuiesc ca daca e ceva de speriat, as avea ceva simptome, nu?



Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Deny, daca mai intri pe contul comun imi schimbi si mie te rog DPN in 14.06.2013?
Multumesc .

Daca se face vremea frumoasa, poate vrei sa ne vdm intr-un parc in timpul saptamanii?

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Sorry, Deny, 14.05.2013. Unde e butonul ala de edit? Eu una nu il zaresc .

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Oana, butonul edit e ala care are un creion pe el parca, fila A4 si creion, stanga pictogramei "yahoo". Cand pui cursorul pe el, apare ceva galben si scrie "editeaza raspuns".

Vreau si eu sa scap de greturi, sa pot manca fara probleme.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

7+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata fete!
De vreo 2 zile si eu ma simt mai bine ,nu mi-a mai fost greata ,dar nu ma plang ,ca nici inainte de asta nu am avut cine stie ce greturi ,au fost dar usoare.
cocuta sa sti ca si pe mine ma pune pe ganduri starea asta de bine subita ,de nu m-ar durea sanii as intra rau de tot la idei.
Mi s-au oprit greturile dar au inceput sanii sa ma doara ,iar noaptea ma cam deranjeaza baiatul meu ,ca imi tranteste cate un picior ba in sani ba in burta ,de trebuie sa dorm cu o mana pe sani si cu una pe burta.
De indoieli sper sa scap astazi ca am programare la gineco ,sper sa-mi faca eco .
O zi buna!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata fetelor,gata am terminat cu plimbarile ca ainceput sotul serviciul.Eu sunt bine,rar mai am senzatii de greata,ieri mi-am facut si eu setul de analize,am fost si la medicul de familie sa ma ia in evidenta.In rest sunt bine,cateodata ma mai doare burta in partea de jos,dar iau repede un no-spa si trece.Nu am mai avut deloc scurgeri ,merg cu progesteronul in continuare si sper sa fie bine.
Control am si eu tot cam la inceputul lunii viitoare,si sper sa fie cu bine!
Bun venit noilor mamicute,sa aveti o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Fetelor,ce stii,eu acum sunt in concediu de crestere copil pana in decembrie,dar cand am nascut eram prof suplinitor,adica eram cu contract pe perioada determinata.Acum din decembrie pana cand nasc daca ma angajez undeva,am dreptul sa iau iar concediu 2 ani?Tre sa intreb pe la primarie cred....deci problema ar fi ca eu acum numai apartin niciunui angajator,ca mie imi este expirat contractul din august 2011.
Of,sper sa am dreptul ca ar fi tare greu fara nici un ban acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Duduta, in decembrie nu ai putea sa intri in risc maternal si apoi iar in CIC? Nu stiu cum e in ro, dar aici ai putea/trebui sa te inscri la somaj si apoi din somaj se poate in cic.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simcri, si eu am avut dureri mari pana la 8 saptamani. Din fericire eu nu am avut sangerari. Sa vii cu vesti bune de la doc!


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput