Buburuze de mart-apr2013(7)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandralin sper si eu data asta sa alaptez mai mult. Pe Miriam am alaptat-o 3 luni la san si dupa aceea m-am muls pana la 9 luni.A fost un chin alaptatul asta cu lapte muls. In primul rand ca e incomod si psihic nu mai puteam, dar stiam ca pt bebe sunt foarte importanti anticorpii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
18 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Hello fetele!
La mine bebe va veni la aproximativ o luna dupa ce implinesc eu 33 de ani, am ramas insarcinata dupa 3 ani si ceva de asteptari. As vrea ca al doilea sa vina mai repede, pana cand implinesc eu 35 (sper sa nu se lase asteptat ca primul).
Cu privire la dormit, noi ne-am gandit ca va dormi cu noi in dormitor pana pe la 1 an, dupa care ori reamenajam apartamentul asta in care stam (din 2 camere sa facem 3) ori ne mutam.
Planul (momentan) e nastere naturala, alaptat minim 6 luni, dar vedem noi ce planuri are bebe cu noi.

Unde punem poze? Si cum??
Va pup

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Bine spus Nicole ce planuri are bebele noi. Fiecare bebe este unic si nu poti aplica retete.
Si eu tare mi-as dori nastere naturala. Am vazut cum erau mamicile cu cezariana in salon si nu multumesc nu imi trebuie la cerere, doar daca va fi cazul.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
18 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

La mine diferenta va fi de aproape 4 ani intre pitici, eu zic ca o sa ne descurcam onorabil. La mine sunt mari sanse sa nasc la 32 desi daca se naste cu 10 zile mai devreme o sa am 31
Eu l-am culcat pe robert cu noi in dormitor in patutul lui cam pana la 1 jumate si apoi eu l-am prostit cand sotul meu a inceput sa plece in curse cu saptamana si asa a ramas cu mine in pat...doar noi 2 pana la sf de saptamana apoi are loc si tati...noroc cu patul mare.
Bb2 va dormi in patut dar nu stiu cum o sa ma descurc cu Robert desi nu mi se pare capat de tara situatia.Robert daca nu sunt eu acasa doarme si cu tati, mamaie sau tataie, nu conteaza ca e zi sau noapte, dar daca sunt acasa ,nu se deslipeste de mine.
Noi acum stam la parintii mei intr-un ap suficient de mare si speram ca la vara sa fie gata de locuit si casa noastra si atunci sigur Robert va fi incantat de camera lui
Oricum mie nu mi se pare asa o mare nenorocire sa tin copilul cu mine, desi pana sa nasc as fi jurat ca eu nu o sa imi tin copilul cu mine in pat, nu o sa il legan, nu o sa-l.....multe, dar in practica e cu totul altceva....

Cosmi as vrea si eu parola de la contul comun

de Robert Andrei(18.05.2009) si 17+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!!

Suntem baietel 100%,ne-a aratat buburuzu putza
Toate sunt ok,saptamana viitoare mergem la TT.

Arianna intri pe picasaweb.google.com,te loghezi cu buburuzedragalase@yahoo.com si parola care ti-o trimit imediat si acolo iti incarci pozicile
Nicole i-am scris Ariannei mai sus cum e cu pozele.Daca nu va descurcati va ajut cu mare drag

Eu nu-mi fac planuri ,ce stiu sigur e ca bebe o sa doarma cu noi in camera,ca tati va dormi cu noi sa nu?sau bebe in pat cu noi si etc. vom vedea noi atunci cum ne va fi mai bine.Oricum bebe ne va face programul asa ca mai intai il asteptam pe el cu mare dragEu o sa am 26de ani pe cand vine buburuzu,mi-ar mai placea inca unul mai tarziu insa la cat de greu l-am obtinut pe el,daca ne mai da DD e bine venit daca nu ne multumim cu el,sanatosi sa fim toti.Aaa si dupa cate vad e sunt cea mai tinerica de aici?
Mara ai PM

Apropo mamicile noastre cu gemenasi unde au disparut?Sper ca sunteti bine

pupici multi tuturor!!!

Cosmi 15+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Emilia ti-am admirat burticaE frumoasa
Arianna activeaza-ti te rog mesajele private altfel nu-ti pot trimite parola.Uite aici pasi: mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options(e in dreapta, arata ca un semafor)- bifezi "Activeaza mesajele private".

Cosmi 15+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

cosmi ma bucur ca merge bine sarcina si o sa ai un baietel! te urmaresc din umbra ..la cotitura te pup cu drag !

sarcini usoare sa aveti burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

cosmi ma bucur ca merge bine sarcina si o sa ai un baietel! te urmaresc din umbra ..la cotitura te pup cu drag !

sarcini usoare sa aveti burtici

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!




Si eu te pup c drag.Sebi ce face?E baiat mare deja asa-i?


Cosmi 15+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Pup toate fetele
Cosminutza, eu sunt bine...happy...mi-am luat o perna mare de gravida cu care dorm ca in paradis...am fost la eco la inceputul saptamanii trecute...adica la 16 sapt si 3 zile...bebe nr. 1 - 170 grame..bebe nr. 2 - 150 grame...am vazut clar ca sunt baieti amandoi...in rest toate masuratorile si rezistente pe artere oky...merg iar la hematolog ca d-dimerii mei au ajuns la 500 ( maxim ar fi cam 250)...
Ma gandesc sa merg la Baby Expo in noiembrie...sa semnez contractul cu maternitatea pana la 1 decembrie...vreau sa nasc la Regina Maria in Baneasa ca am abonament acolo...
Printre alte analize am facut si culturi de col si din pacate mi-a iesit streptococus agalitiae grup B...hmmm...cam aiurea... va trebui sa iau antibiotic si ovule...dar asta e...sunt optimista ca o sa fie totul bine
Vreau sa eu parola voastra cosminutza sa pun o pozica cu my twin baby bump...
La mine sunt primii copii foarte doriti si asteptati cu emotie si iubire maxima...cand ma gandesc ca acum 4 luni ma gandeam cu durere ca e posibil sa nu am niciodata propriul meu copil, si ma gandeam la adoptie zi si noapte...nu ma mai sperie nimic din ce va urma ...nopti nedormite...etc...mai ales ca am un sot senzational
Le voi pune patuturile la bebei in camera lor...si voi vedea atunci
Ma duc sa-mi fac injectia de seara, Clexane...mai am de facut doar vreo 200 de infectii...asa ca ...life is beautiful burtici

17+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

ooops...am vrut sa zic 200 de injectii...

17+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput