Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

aaa...nici noi nu am participat la nici un concurs anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kim deci doar gura de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Kim, dupa cum spuneam, eu va urez succes. E super ca ii place!

Ioana, sa traiasca domnul gorodea, sa fie sanatos si voios!

Noi il serbam pe John duminica, vin si verisorii mandrelor cu care fac intotdeauna dezastru asa ca sunt obisnuita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Mie mi se pare super faptul ca au notiunea de concurs/examen, si nu vor pati ca mine, mi s-a facut rau de emotii cand am dat o proba sa trec de la scoala generala la liceu in clasa a 4-a.
Tocmai de aceea, parintii m-au incurajat (niciodata nu m-au fortat, insa), sa merg la olimpiade si tot felul de concursuri, astfel incat in clasa a 8-a am trecut foarte usor peste examen.

Matei este un copil sensibil si emotiv, iar cat timp traim aici si copiii sunt victimele acestui sistem de invatamant, trebuie sa gasim metode sa ne adaptam si sa ne pregatim pentru concurenta dura si presiune maxima pe umerii lor.

Stiu ca aceste concursuri sunt de fapt afaceri care aduc bani muuulti, dar atat timp cat copilul meu este stimulat si motivat de rezultate, sunt de acord sa participe...Daca anul trecut isi facea temele cu lacrimi, acum, cand i s-a spus de catre colegi ca este cel mai tare din clasa, vrea sa isi mentina reputatia si lucreaza suplimentar benevol.

In rest, eu il stimulez sa invete engleza si germana, canta la flaut, joaca sah de la 4 ani, face dans si arte martiale...cand are chef,citim carti diverse si ascultam muzica de toate genurile, deci ii stimulez la maxim extra-activitatile, pentyru a-l forma ca si persoana sociala, care sa stie sa deschida gura, nu doar sa rezolve probleme la matematica...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Matei e fantastic, am mai zis si o repet Cred ca mosteneste talentele pe cale materna



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Nici noi nu am participat la nici un concurs anul acestas-a inscris la vreo 3 smart-uri da' habar nu am la care si cand sunt...si a mea este cam emotiva la concursuri
Multumesc pentru urari am sa i le transmit tanarului gorodel...am fost 10 la masa,6 adulti si 4 cupii,desi nu am facut mari pregatiri m-au terminat fizicsi-n week-end vin socrii...
Kim si io ma gandeam ieri ca daca mandra ar fi la after school ar avea mai mult timp pentru toate....saptamana asta au avut o carutza de teme in fiecare zi astfel incat nici de iesit afara nu a mai avut timp...de alte activitati de care zice Robi nici nu se mai pune problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Hop si io! Marina imi pare bine ca e cineva de aceeasi parere cu mine care m-am socat atat de tare de discutiunile despre concursuri incat am bagat capatana la nisip In orice caz felicitari pt rezultatele frumoase
Eu nu apuc nici macar sa ii dau cele 10 exercitii la mate pe seara asa cum mi-am propus... nu stiu cum se face ca nu imi ajunge timpul nici sa respir si nu ma pot plange de ore suplimentare, la 17 cel tarziu sunt acasa. Adevarul e ca o prioritez pe Mara cu lectiile ei anul asta pt ca are admitere la liceu, de Eva m-oi ocupa la anu
Cristale buna idee cu pian vs dans, o sa incerc si io sa aplic metoda ca Eva a inceput la pian si ii acorda fix juma de ora pe saptamana inainte de lectie
In concluzie suntem cam varza, noroc ca saptamana viitoare vine vacanta si luam pauza cu toate activitatile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulik nu are emotii pentru ca ei ii este tot un draq si nu conteaza finalul :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Giulik nu are emotii pentru ca ei ii este tot un draq si nu conteaza finalul :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca



same here

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

vaz ca v-ati suparat
Pentru referinta va zic ca am fost 2 ani in lotul international de matematica a romaniei. cum era comunism nu aveai nici o sansa sa vezi MIT-ul pe care care l-am visat asa ca m-am resemnat intr-o cariera oarescare fara legatura cu matematica decat ca imi enervez controlerul in mod constant verificandu-i P&L-ul ochiometric.
Si am nostalgia celor nefacute din cauza orelor de matematica.

Acum sa o fac si pe psihologul de doi bani din ce citesc eu de atata amar de vreme pe aici cred ca Rox te agiti degeaba si cand patrick o sa mai creasca o sa-i vina si ambitia de a straluci la scoala. Are asa o fatza senina de copil fara griji, nu cred ca pricepe de ce te agiti


Mergi la inceput