Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!!!


Anca si noi avem xbox. Chiti a fost tare incantata, dar doar cateva zile David este totusi prea mic pentru asa ceva. Incearca el ceva scheme, dar nu prea-i ies. Si inaltimea este de vina. Mi se pare chiar tare ca-i ies lui Robert.

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


xbox merge i la fetite? ce face defapt, cum functioneaza, ca atere mi-ar placea sa faca si Crina miscare...ea refuza activitatile fizice. degeaba i-am luat si trotineta si bicicleta si role...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

aha, am citit ce a scris anca despre xbox, pare interesant...ma pun sa caut pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Si noi avem xbox, luat pt mine

Evident ca prima luna a avut succes, am facut ceva petreceri pe tema asta si ne-am distrat f tare...de atunci sta in cutie, l-oi mai scoate cand mai creste gaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

da, am intrebat "colegii" , hary potter e filmul cu baiatul...



Ce film caci Bogdi-i fan...mare mare

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

gina,


legat de tableta, eu anul trecut a trebuit sa-i iau cadou lui tudor, de ziua lui [cica a "trebuit" :))], asa, si, pt ca are colegi/prieteni cu "uii", am vazut ca isi dorea si el. TOTUSI, cum ma stiti, am zis sa mai analizez un pic, nu ma arunc in trend asa, pt trend, ca nu as mai fi eu . Asa ca am studiat si am descoperit xbox. E mai scump, INSA inlatura marele dezavantaj de la "uii", si anume statul pe loc prea mult timp. Am considerat ca prin xbox, aduc in casa, la pachet, SI jocuri, DAAAR si oportunitatea de MISCARE. Sunt jocuri cu dans sau sport, unde frate, cam iese untul din tine. Astfel, am gandit ca banii dati sunt pe "uii" + "abonament la sala de fitness".

V+T se joaca, le place, asa, saptamanal, nu zilnic.

Ideea este ca asta micu', pe care nici nu-l luasem in calcul anul trecut, cum se deschide xbox, cum e primul, si chiar se joaca si el.

Pe mine ma amuza faptul ca am putut oferi "tipul de jocuri in trend" insa impachetate cu miscarea/sportul/dansul etc.

Mie Calin mi se pare, din descrierile tale, un copil fff studios, tocmai de asta poate exista, un pic, riscul de a fi mai static [poate ma insel]. Dar puzzle, cifre, n lucruri pe care le stie Calin, ff avansat fata de majoritatea celorlalti copii, asa imi dau impresia, ca are inclinatia spre studiu si mai putin spre miscare. De aceea, eu m-as gandi la jocuri ce implica si miscare, iar tableta... nu prea cere miscare. E ff utila cand ai copil agitat si vrei sa mai aiba si perioade de potolire, cum folosesc anamaria si olga parca, insa, cand copilul DEJA e linistit si studios... eu, in locul tau, i-as lua lui calin role [sau are cumva?].





Poze cu noi

Veronica-Elena 15 ani, Tudor-Iulian 12 ani, Robert-Adrian 3 anisori



Anca, multumesc mult pentru sugestie! Wii am testat - toata familia - de Paste, in casa unor prieteni. I-a placut mult lui Calin! Dar nu stiu ce zici tu acolo ca e prea static, ca nu prea era. Ei aveau pe Wii niste jocuri la care tot timpul alergai, sareai, dadeai din maini (sau combinatia!). XBox am inteles si eu ca e mult mai cool decat Wii. Insa e foarte, foarte scump. Nu zic ca nu merita banii, cred ca ii merita, dar e mult pentru bugetul nostru actual.
Am lasat eu impresia gresita. Calin nu e deloc static. Nu e nici "prin copaci", e adevarat. Insa are doua biciclete, trotineta pe care le foloseste intens. Are palete de badminton si jucam impreuna. Acum cochetez cu ideea daca sa mai astept pana la primavara sau sa ii iau un cos de baschet pentru... in casa. Caci loc avem (si inaltimea necesara ). E destul de pasionat de sporturi, asa raportand la varsta lui. Role nu are, intr-adevar. Ma gandeam sa ii iau. Numa' ca n-am studiat problema la modul serios.
Dar e adevarat ca este un copil meticulos, nu stiu daca neaparat studios. Si cred ca de aia i-au placut puzzle-urile de "mic"...

Dar, inca o data, multumesc. E o sugestie buna, dar cred ca pentru Craciunul viitor.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

gina,

aurora boreala se vede si de la Leningrad... tata imi zicea ca citea ziarul, pe la 2 noaptea... ee, tata, mai inginer, citea ziarul, daaaar altii.... cine stie ce faceau, se plimbau cu picioarele goale prin nisipul ud al granitei dintre zi si noapte... nisipul acela pe care vine fluxul, pleaca refluxul... si simti ca-ti fuge nisipul de sub picioare... Asa la fel, oare, s-o simti ca-ti fuge timpul de sub picioare, la ora 2 noaptea/dimi... ?

gata, azi plec mai "normal" de la serv... oo, de cand nu am mai facut asta...



Poze cu noi

Veronica-Elena 15 ani, Tudor-Iulian 12 ani, Robert-Adrian 3 anisori


Da, Anca, cred ca sentimentul de "imi fuge pamantul de sub picioare" il caut. Nu stiam de Leningrad. Stiu doar ca perioadele sunt martie-aprilie si septembrie-octombrie. Ce mi-ar placea!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Si acum, BUNA DIMINEATAAAAA!
Mamici de pici, mamici de pici x 2, mamici de pici cu burtici!

Lista Mosului:
1.Ilinca
2.Bianca
3.Novus
4.Dodo_pui
5.Anaan
6.Silvia8
7.Olishka
8.Pisik
9.Bebe_shtrumf
10.Alex_Andra
11. Gina2008

Bianca... ma, da' ce plimbareata esti anul asta! Si nu s-a incheiat inca... Vreau si eu... . Sa pui in bagajul pe care-l faci vineri si ceva rosu...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Lista Mosului:1.Ilinca2.Bianca3.Novus4.Dodo_pui5.Anaan6.Silvia87.Olishka8.Pisik9.Bebe_shtrumf10.Alex_Andra11. Gina200812. Anamariame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Cred ca lista completa e asta. Scuze.

Lista Mosului:
1.Ilinca
2.Bianca
3.Novus
4.Dodo_pui
5.Anaan
6.Silvia8
7.Olishka
8.Pisik
9.Bebe_shtrumf
10.Alex_Andra
11. Anca
12. Gina2008


Calin, un baietel nazdravan si mamica lui
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Wooow da cate fete ne-am strans Deja miroase a sarbatoare
Da cred ca lista completa este asta:

Lista Mosului:
1.Ilinca
2.Bianca
3.Novus
4.Dodo_pui
5.Anaan
6.Silvia8
7.Olishka
8.Pisik
9.Bebe_shtrumf
10.Alex_Andra
11. Anca
12. Gina2008
13. Anamariame

Ina sper ca te inscrii si tu pe lista

Legat de Xbox...mie mi se par totusi prea mici ghioceii nostri pentru asa ceva. Inca nu se merita de investit. Poate la anul. Intr-adevar transpiri mult cu el si este super

Eu incerc sa fac o curatenie generala de cateva zile, da tot nu reusesc sa termin nicicum. De 2 zile lucrez la camera lui David si a lui Chiti si tot mai am Adevarul este ca am luat in parte fiecare jucarie si am pus deoparte jumatate din ele, daca nu mai bine. Le trimit la tara, la fratele meu. Cu siguranta nepoteii mei se vor bucura mai mult de ele.

Va

Mergi la inceput