Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna seara, doamnelor!

Ina&Olga, eu merg la o dr. dermatolog din Cluj, care vine, de-o vreme, si in Alba si asa mi-e si mai la indemana si mai convenabil ca pret. Consultul m-a costat anul asta 40 de lei, excizia 100, biopsia 90 si scosul firelor si consultul postoperator vor fi tot 40 de lei. Mie mi se pare ok, mai ales ca imi convine sa achit civilizat toate costurile in sistem privat, decat sa ma gandesc cat sa pun in plic in sistemul de stat. La Cluj e mai scump: acolo dr. lucreaza la "Regina Maria" si costurile au fost ceva mai mari anul trecut, cand am mai facut doua excizii, decat acum, in Alba. Oricum, nu mi s-au parut nici acolo preturi nesimtite. Ina, o sa-ti trimit un mesaj pe FB cu numele doctoritei, e o tipa foarte priceputa, plus foarte placuta ca om.

Foarte faina ideea cu barul de cocktailuri!

Azi am mancat tagliatelle bolognese, facute de H. Nu-s tocmai de dieta, dar au fost.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna fetelor! Remember me?

Mi-am facut un blog unde daruiesc lucruri, noi si aproape noi, am zis sa intru pe desprecopii sa postez linkul, cand ce sa vad?! Top of the line, forumul unde scriam in 2009!

Este frumos ca ati ramas unite si active! Imi pare rau ca am renuntat pe parcurs, nu stiu de ce mi s-a parut ca am putin timp, acum cu doi copii vad ca gasesc timp si curaj pentru orice!

Postez link-ul blog-ului poate vi se va parea ceva interesant reclama - reclama mascata , desi am impresia ca nimeresc cu mesajul intr-un moment nu tocmai bun... am vazut "alaturi de Iulia - Iulia invinge cancerul" dar nu stiu despre ce este vorba, citesc si eu paginile de la acest capitol si revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hai mai Diana , tocmai dupa ce am dat send la mesaj pe mail-ul in care te rugam sa mai intri aici, ai postat, deja chiar cred ca am puteti paranormale !!!
You made my day !!

Hai ca te integrezi tu rapid in atmosfera, noi suntem aceleasi, chiar mai multe, mai unite , dupa cum ai vazut, un ghiocel a avut nevoie de ajutor , e vorba de Iulia noastra care azi a ajuns acasa sanatoasa !!!

No, fa-ne si tu rezumatul


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ia sa vad daca ma concetrez live, mai apare o tufata tare draga mie : Mababei ??!!!!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bre, Irina nu e grecesc? eirene = pace? Sau o vinit pe filiera?

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Haideti sa va pup pe amandoua !
De unele habar nu aveam ca-s de origine slava, Irina de exemplu.
Si mie imi place Alesia. Katia la fel, dar nu-mi dau seama cum se pune accentul corect. Olga imi place diminutivat , Olguta, e asa de duuuulce ! Si....Letitia? sau asta e de alta origine?

Mai fetelor, voua nu vi se pare ca ne-am cam rarit aici pe forum...?



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

DIANAAAAAAA!!

M-am uitat de tzshpe ori dupa tine prin parc, si ieri am fost "in cartier"... Nu mai am numerele tale, ca mi s-o furat telefonul, hai macar la forumeala un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

PS. Fain blogul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Eu sunt un pic trista. Bine, mai tare. Mi-a murit "fratele". Aveam un student care ma numea "sora mea mai mare". Trebuia sa ma vad cu el acum 2 zile si din cauza lui new job n-am mai reusit. Era printre cei mai sufletisti copii pe care i-am avut. A murit intr-un accident de masina, in drum spre Timisoara, unde urma sa inceapa facultatea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aoleu Monnvas, trist sa moara un om asa tanar !! imi pare rau

Fug si eu la culcare ca ne-am facut de cap, bine asta dupa ce mi-a trecut mie durerea de cap care m-a tinut toata dupa-masa

Va


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!
CRINA s-a trezit la 5 si deja suntem spalate imbracate, am mancat...
cand e zi de gradi la 7 deabia reusesc sa o trezesc.
eu sunt experta in retete cu ficat pentru ca mofturoasa mea ar manca doar ficat si orez. asadar ficatul e nelipsit din ciorba, tocana cu cartofi sau legume-asta mai rar. la cuptor -e gata in catevaminite, la ceaun- asta e preferatul pentru ca are zeama, si aici sunt mai multe variante: simplu cu zeama de supa, sos de rosii, smantana, uneori cu ciuperci....la micul dejun cere cel mai des pateu, ca si azi...deci ficat la orice ora

petra tudor, cred ca toate ne amintim de tine. sunt pe tel si nu am putut sa intru pe linkul tau dar am vazut ca mai e cineva care daruieste. bravo voua!

ma bucur ca iulia a ajuns acasa cu bine!
nu stiu ce mai doream sa zic...week-end minunat!

Mergi la inceput