Uniunea Social-Liberala-Crestina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Eu cred ca Becali plateste bani frumosi ca doamnele si domnisoarele lui sa ramana anonime.
Altfel nu ai cum sa explici "tacerea" unei prese dornice de ratinguri itzite din scandaluri.


Recunosc ca la asta nu m-am gandit. Eu credeam ca vine din faptul ca imi imaginam o familie destul de religioasa si patriarhala in casa lui. Daca Gigi ii amendeaza si pe fotbalistii de la Steaua care nu-i respecta canoanele, cred ca nici doamna si mai ales domnisoarele din familie nu prea cracnesc si in orice caz nu indraznesc sa calce pe bec si sa ajunga in ziarele de scandal.

Edit: Cat despre Becali si liberali ... hmm, e o alianta contra naturii, ca sa zic asa, dar dupa fratia cu PSD-ul nu ma mai mira nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dupa o sedinta furtunoasa...incepe sa mi se aplece de PSD si restul...nu de PNL-ul meu ca el saracu` imi face impresia unei femei care sta cu barbatul betiv ca nu are unde se duce.....
Mi se apleaca de multe chestii.....e prematur sa se traga concluzii abia dupa ce incepe campania vedem,dar efectiv...m-a luat cu frisoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Iar varianta ta Lali e cea corecta...referoitor la Becali fi familia lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eumada, teoretic urmasii liberalilor cu urmasii comunistilor nu prea ar trebui sa se amestece, indiferent cat de tare s-au europenizat acestia din urma. Acum Ponta si-a dat exact masura europenizarii lui, asa ca ce sa mai vorbim !
Uleiul cu apa nu ar trebui sa se amestece, doar daca uleiul si apa nu sunt ceea ce pretind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

adica nu mai putem de dragul lui Becali dar strambam din nas la Cancan? Becali si Cancan sunt fix din acelasi registru dupa parerea mea.

Doamnele lui Becali sunt machedoance si cred ca sunt crescute in acest fel, barbatul e in fatza ele isi vad de familie din spate. Adevarul ca nu am nimic de comentat despre ele, tot respectul singura chestie care am comentat-o care era relevanta discutiei despre familie in acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Despre partea feminina a familiei lui Becali, chiar nu se poate spune nimic. Ca le impune Becali, ca asa sunt ele...sunt un exemplu, dupa parerea mea (in sensul ca nu profita de un primplan facil).
Inclin sa-i dau insa dreptate Vivianei. Nu-i vorba ca doamnele/domnisoarele nu se expun, dar nimeni nu le vaneaza. Sa fim seriosi, au prins-o in pielea goala pe viitoarea regina a Angliei...n-ar gasi ceva picanterii din ograda lui Becali? Un chilotel, un decolteu...astia fac subiect de presa din orice.
Dar, dintr-un motiv sau altul, nimic despre doamnele/domnisoarele Becali.

E clar ca banii decid in cazul lui Becali. El avea negocieri pe doua fronturi. Daca nu ii iesea cu PNL, pergea la PDL. Indiferent cata minte are cineva, tot poate sa-si dea seama ca Becali nu va folosi nimanui din cei care voteaza. S-a vazut clar cat a folosit Romaniei din PE. Va fi, alaturi de Antonescu, pe lista chiulangiilor in Parlamentul nostru.
E mai putin important faptul ca va candida din partea PNL, PSD, PDL, sau alt partid. Important este ca oamenii care voteaza sunt pregatiti sa inghita o noua broasca, punand stampila pe USL. Singur, n-ar ajunge niciodata acolo unde vrea. Bagat pe o lista insa...mi-e din ce in ce mai neclar de ce s-a votat si de ce s-ar vota masiv USL. Sau poate...cine stie?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus EBA nu are nici ea nimic in PE.Nu de asta trebuie sa te agati.Altii ii vor fi de folos lui Becali nu el altora.Si cum ceva ceva capital tot va avea "Jiji" asa ca.....banuiesc ca deduci singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Las-o pe Eba, pe ta-su...ca stiu ca nu poti trai fara sa-i pomenesti, dar aici nu de ei discutam.
Discutam de Becali, care in parlament ar trebui sa fie de folos celor care voteaza lista pe care este pus si el.
Capital...n-are, ca daca avea candida cu partidul lui. Pe care nu-l voteaza prea multi.
Asa ca de dedus nu deduc decat faptul ca ne vom procopsi cu personaje "pitoresti", voatate de oameni care se vor trezi ca-s nemultumiti incepand de a doua zi dupa vot. Si timp de 4 ani vor da din buze...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bun,atunci numeste-mi tu un parlamentar care a fost de folos oamenilor care l-au ales.
Care a facut efectiv ceva pentru cei care l-au dus in scaunul ala cald....

Rufus ti-am dat un contraexemplu la parlamentari europeni carenu au facut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Crucea se pune sau s-a pus pe noi...
eu iar nu mai am pohta sa merg la alegeri...
Mie imi plac discutiile politice DC. No offence! da' cine vorbeste anti Baselu si sleahta...ori o ia in freza, ori..mneah, vezi ca esti off topic ma chere! ori e tralala, ori e cu interes politic
La fel si la Antene. One way, invers celui DC De aaaani de zile il balacaresc pe mai sus numitu' and co. SI? care e rezultatul? Aici ma refer eu la spalare pe creieri sau poate ca e masochism---cum e sa vorbesti in spume ani la rand despre B si acolitii?(caci poporul poate duce, nu se frustreaza cat sa iasa in strada ); si perpeturarea in nestire a votului pro raului al mai mic) ok, cu dovezi, pe drept, da' bon...aialalti sunt zero barat!din moment ce nimeni nu e pedepsit, ba din contra, tot fraeru' strange cureaua iar aia sunt in posturi calde, mufati la resursele statului. so, oricare alternativa pute mai rau ca'n Danemarca, caci acel "ceva " de la danezi, la noi e dictai "putreziciunea" la vedere
Sincer, DD nici macar nu ma minuneaza. Cu ce e mai "rau" ca ceilalti? A nu se intelege ca l-as vota, eu. Da' e de-acoloreprezentativ as adauga pt vremurile noastre.

Mergi la inceput