Clubul "babelor" FIV-oase 63

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

aadina te intreb, ca si dincolo: vrei la "gravdute"? sau astepti sa dispara orice urma de maroneala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aadina ma bucur ca totul e ok, tineti-o tot asa !!!
am reusit sa ajung ieri la targ, nu am cumparat mare lucru pt ca am uitat sa scot cash Am luat doar niste ulei de avocado (cu chili pt sot, cu rozmarin pt salate - atat mai avea, dar o sa vreau si simplu), miere cu ghimbir si vreo 2 carti. Nu am gustat nimic bun, mi-a oferit cineva la inceput sa degust un pahar de must care era usor asprit drept urmare in 5 min incepuse sa imi explodeze burta, aveam niste crampe cumplite si s-a facut de cel putin luna 6
Mi-au placut niste tablouri facute din frunze, petale, flori presate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari neata multumesc mult,dar si luna asta cred ca vin monstrii....in f luna la fel.ce sa fac?

Lara de dimineata m-am trezit cu gandu la tine

Qiao neata.vreau si eu avocadosi ulei de avocado

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ari, multumim de ganduri bune! Asteptam cu interes sa se termine proiectul ala si sa intri mai des.
Aadina, tin pumnii pentru test!
Lara, admir stapanirea de sine ca poti rezista atat!
Qiao, suna asa bine ce povestesti, in general imi plac povestile tale despre raw food, dar si despre Guguuuuu! Chiar, a mai facut vreo isprava noua Gugu?
Velvet, capul sus, mergem inainte, mai investigam, ne mai pastilam...

Incep sa deraiez rau, ma gandesc sa fac tratament pentru klebsiela aia care nu stiu daca exista pe bune (ca sa va reamintesc: la Synevo, infectie in col cu klebsiela, la Medlife si Centrul Medical Matei Basarab, negativ). Ma gandesc sa fac tratament cu Tagremin, e singurul medicament la care balaria e sensibila si e cu comprimate, restul de medicamente sunt injectabile. Doar ca zilele astea trebuie sa apara si menstruatia. Deci, ce parere aveti daca as lua antibiotic si termin administrarea undeva prin ziua 8, eu ovuland aproximativ in z13? Tagreminul asta e fostul Biseptol, nu se da in sarcina, habar n-am ce influenta ar avea inainte de ovulatie...as zice ca niciuna.
Stiu ca se mai recomanda administrarea de antibiotic, Doxiciclina in general, in prima parte a ciclului ca sa scada inflamatia...Stiti ceva despre Tagremin?

LE
: Am vazut acum ca doxiciclina face parte din clasa tetraciclinelor care sunt interzise total in sarcina...deci cred ca daca iau inainte de ovulatie Tagreminul ala, n-are nicio influenta asupra ovulelor.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex mergem mai departe!ce sa mai investighez?ca in afara de o histeroscopie care doar dr albu mi-a recomandat-o doar in caz de FIV,nu prea mai stiu ce sa investighez....de pastilat,iau ce iau pt mutatii.eu nu stiu sa iti raspund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aadina bun asa. foarte bine

hopa! unei dragi PUPO i-a fost greata dis de dimineata?


o saptamana foarte buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetele .. vad ca ati fost ff active .. de abia am reusit sa cetesc tot ...
.. va anunt ca ieri a fost Z1 .. si sunt ff bucuroasa ca voi fi "curata" la botez ...

Lara... se pare ca ai inceput sa ai simptome ... sper sa ne dai o veste buna sapt aceasta..

Miky- sper sa fie ok T-ul si sa ai 2 "pastilute" norocoase .. una roz si una albastra

Eu nu prea stiu ce sa fac ... sau mai bine spus in ce directie sa o apuc ...

Asteptam sa vb cu dr. si vom vedea ce vom face ..

Ari- si eu am fost plecata la socri- bunici- parinti ... ( la mine sunt din aceiasi zona si cand mergem vizitam toate neamurile )

PUp toate fetele



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis- transfer embrioni Z2
- al 2-lea fiv nereusit Biogenesis- blastocisti opriti in evoltie (fara ET)
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
- Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elly neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ari, sa stii ca si eu ma gandesc cu drag la tine si iti tin si tie pumnii sa iti iasa asa cum trebuie!


Lara, hopa?! Cine stie, hm..... Sa stii ca me likey The Newsroom , acum l-am terminat pentru ca azi am decis sa chiulesc de la birou...


Aadina, sper sa iasa bine si analizele de sange.


Vai, Qiao, mi-ai facut o pofta de avocado!!! Si as bea si must!

Mergi la inceput