Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lidia iubita, n-am avut timp de fursecuri asa mici, eu le-am facut ca o boaba de cafea uriasa...mai mari ca moneda de 50 de bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

legat de gemuri.... eu am facut din 2 kg de smochine si am trimis si la parinti acasa :), mama mi-a trimis de zmeura 3 borcane si cumpar din cel de prune fara zahar adaugat... la noi nu se papa...tot mierea e de baza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank eu am vazut pozele pe fb, este tare scumpa Ioana, ce mult s-a schimbat este o dulce. merele arata....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Legat de concursurile de frumusete pe la americani, cele de pe TLC, mise par groaznice. V-am mai zis la un moment dat ca eram tentata sa o inscriu pe Diana la o agentie de casting pentru copii dar asa cum ati spus si voi marea majoritate sunt tepe,asa ca am cam renuntat. Daca in timp isi va pastra frumusetea pe care o vad eu acum la ea (trebuie sa iau in calcul si un mare subiectivism) si ii va surade ideea, va putea sa se inscrie singura mai tarziu. Ma gandisem si eu ca e posibil sa fie greu pentru un copil atat de mic sa "pozeze", dar eram hotarata sa spun STOP imediat ce mi s-ar fi parut ca este stresata de chestia asta. Plus, nu as fi acceptat sa fie machiata. Daca mi se spunea ca este obligatoriu, nu ma mai bagam.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 36+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi mi-ai trimis din greseala PM-ul acela cu cv-ul, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy pana i9ntelege ea care e treaba cu oala
da tre sa vina intai instinctiv
dimineata cand e plina
apoi intelege de ce o pui si va face

fetele daca va zic ce am facut
am mers pe plaja cu fetele la aerosoli
liniste, lebede, cald 24 grade superb
nu eram pregatite sa stam da ne-am bucurat putin de vreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

copii mei sunt in parc cu socru si eu trebaluiesc pe acasa. Intr-o ora sunt inapoi dar tot e bine

Lidia cred ca nu e acum momentul bun de pus pe olitza, mai ales ca vine si fratiorul(baiatel e, nu? ). Nici tu nu ai destula putere si vor fi si 2 scgimbari mari pt ea. Cam la fel am fost si eu cu Cristi, am vrut cand eram gravida, dar nu am avut putere, apoi cand m-am obisnuit cu copii, si am trecut si de botez a mers fff reped etreaba, in 5 zile facea la olitza.

Stiti cum va povesteam eu ca imi cere mereu Cata la olitza? ei de cand nu mai e vremea de stat uda si in chilotei pe afara, nu a mai cerut. Ba mai mult de atat, cand o intreb daca vrea sa stea pe olitza sau sa faca la olitza, refuza. Doar daca ii spun ca o las sa traga apa daca face ceva pipi in olitza se screme de cativa stropi de pipi
Am zis ca dupa ce se raceste mai mult, sa dam drumul la centrala am sa o las din nou fara pampersi si poate reusim mai multe atumci.

strumph, ce faci? ai fots la dr? cum te simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! DELIA mie mi se pare o crima sa chinui copilul pt ce la urma sa ai tu contul gras? Ca copilul ce stie el de bani si cum sa ii foloseasca, sunt femei nebune care nu isi iubesc copii.

Cu olita m-am chinuit toata vara si nu am reusit dar acum a inceput sa spuna kk inainte de a face, dar cand o pun pe olita nu mai face deci cere dar nu vrea pe olita, i-am cumparat si reductor dar degeaba se ridica sa traga apa si nu vrea sa stea. o sa vie si momentul pt asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada la mine antonia a acceptat f bine olita doar dimineata
dar eu eram f multumita ca facea treaba mare si scapam de kk in pampers
in restul zilei nu o prrea puneam ca nu o nimeream
am inceput sa o pun si pe ea pe oala cand faceam eu dar tarziu cred ca dupa 2 ani jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mary si eu consider ca sunt prea mici pt asta
antonia era un copil sau mai bine zis un bebelus cuminte atunci
de aia a stat
petra care face cate in luna si in stele
nu sta pe oala
zici ca e arsa
asa ca va trebui sa adopt alta tactica
sau sa mai am rabdare
dar e bine macar daca as obisnui-o sa faca kk
desi e cam greu la ea ca face de 2-3 ori pe zi

Mergi la inceput