Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank si eu sunt de acord cu tine la capitolul lasat copii nesupravegheati
eu le-am lasat pe fete in curte da o cunosc
si nu e f mare iar la minut ieseam sa le vad
da nu o perioada mare
dar si eu am ramas paranoia ca sa zic asa de cand mi s-a innecat antonia cu mucii atunci la 40 de zile
daca nu eram langa ea putea sa moara
si fusesem afara sa arunc gunoiul si cand am intrat in casa am gasit-o tusind si innecandu-se
offffffffffff
e un exemplu nasol dar real

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank mie mi-e si rusine sa ma intrebe cineva cum stam cu olita pentru ca abia de 3 zile am inceput s-o pun zilnic la olita si inca n-a facut sta pe ea, ii place, dar in alea 15 minute cat a stat pe olita n-a facut. apoi s-a ridicat, n-a mai vrut pe ea.
eu o pun zi de zi, seara. dar cred ca ar trebui si dimineata si la pranz...nu numai seara. este comod asa cu pampers, recunosc dar trebuie la olita de acum ca este mare. si adevarul este ca abia astept sa o vad fara pampers si ca se cere ea la olita
dar nu stiu cum sa procedez sa si faca. ea zice 'pisu' si 'caca' dar nu cand face

deci, cum sa incep? cat s-o tin pe olita sa si faca? sa citim ceva sau sa ne jucam cat stam pe olita ca sa stea acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, , spor la tb!
apropo de Bali, din ce povestea Irinuk, mie una mi-a iesit din cap... am inteles ca in toata Asia e cam la fel.... imi povestea o prietena care a fost in China ca era in taxi si pe autostrada s-a oprit soferul sa-si rezolve o treaba in spatele unui stalp... de s-au cautat toti colegii ei din taxi,au strans marunt sa-i dea fix ca nu vroiau restul de la el,
noi cu oala stam prost.. avem una cu scaunel, scunelul il foloseste pt a intra in gaura/ a iesii din gaura , iar olitza in sine pune cuburi in ea, cand o pun cu fundul gol plange..., asta e...deocamdata, in schimb cu linguritza e din ce in ce mai sigura... numaram.... zicem tei si zece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Pulover nu plovar

Eu de ce nu pot corecta, sterge sau trimite mesaje pm?
cami- te pup! Sunt curioasa cum va reactiona si I de la 1 martie 2013!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami sa foloseasca fetele sanatoase masuta, scaunelele si dulapioarele pentru jucarii. cred si eu ca sunt incantate ma bucur tare mult ca Antonia progreseaza la gradi
Petra este mai mamoasa

catank ce ai facut bun cu fructele de toamna? ce-ai pus pentru iarna?
am auzit si eu de lana merinos ca este foarte buna.

nu stiu ce sa mai fac, buburuza doarme... ar trebui sa mai spal o masina, curat am facut....deci mare branza nu mai am de facut. ciorba fac maine.... dar nu stiu de care.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, hai ca a meritat efortul!ai muncit ceva dar e frumos rau acum, nu?
catank,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy, ailed am inteles!

Pai roxy, ...nu stiu cum e mai bine, ideea este ca I tot imi zicea kk fara sa faca inca, si in minute facea. A tot tinut-o lunga, ...de la Moldova am simtit...abia asteptam sa vin acasa...ajunsa acasa, am lasat-o sa se acomodeze din nou...apoi si-a reluat obiceiul. Asa ca primul lucru care il fac dimineata este sa o asez pe olita ...prima data a stat 17 minute(atat i-a luat)sa faca...eu in acel timp faceam patul, mi-am facut toaleta... ea canta, bodoganea, ma striga si imi zicea kk, ...se joaca cei drept in acel timp cu fel si fel se lucruri...dar nu se ridica pana nu face. Am incercat si intr-o seara...nu facuse kk2 in acea zi, si a stat 20 min aproape...a inceput sa bazaie ca vrea sus...dar nici ca a mai facut, nici in chilotel... a doua zi doar...

Eu am simtit ca vrea la olita, asta m-a determinat..e tare mandra apoi, abia asteapta sa se uite in urma, mai ales ca eu o laud dupa fiecare scaun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed lasa ca vine si momentul olitei o sa faca si la olita nu raman ele asa numai ca trebuie sa perseveram.
si Anastasia vrea sa bage jucarii in olita dar n-o las, ii zic ca acolo facem caca si pisu si nu-i voie sa bagam altceva in ea. i-am dus olita in baie si acolo o pun pe ea. i-am zis ca in baie facem treburile toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu am terminat de calcat, tb sa pun tricourile sus si sa dau jos puloverele , ca la noi e mai frig ca acasa...azi tbsa facem o tura de supermarket ca devine sexy prin dulap...andra doarme...roxy eu am ciorba de peste in frigi...
cami, de nu termina Antonia premianta... fii atenta... ca ea e mai desteapta decat media de aceea nici nu e in "norme", e inteligenta si independenta...Petra e mamoasa ca orice bebecutz...< Andra nu sta la pupat si in brate ca MAria .. , la Andra tb sa-i fiu in campul vizual...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Fetelor (Delia, Roxy) ce aveti cu noi gravidutele de pe aici? M-ati facut sa dau fuga la tigaie si sa imi fac si eu oua ochiuri

Delia, tu ai avut rabdare sa faci fursecurile boabe de cafea micute? eu m-am plictisit relativ repede si am facut unele micute (pentru ca vreau sa fac tortul de ciocolata si cafea de pe acelasi blog) si am facut unele mei mari, asa cum scrie si pe blog

Noi la capitolul olita suntem la zero, adica nu am incercat inca. Cand ma gandesc ca vine iarna nu prea imi vine sa ma agit cu scapatul de pampers. Plus ca am si eu o gramada de nedumeriri in ceea ce priveste metoda. In vara, am incercat sa o las fara pampers si nu avea nici o jena sa faca pipi in chilotei, dupa care mai si aluneca in baltoaca Asa ca, imi este cam frica de momentul olita.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 36+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput