Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

tot eu..am zis sa nu incurc mesajele

Irinuca
sa iti fie de bine vacanta!!!!
off si nu te mai stresa atata cu serviciul si Daria...priveste partea plina a paharului..o sa iesi in lume, o sa te ''gatesi ''in fiecare dimineata , o sa vb si altceva in afara de copii ,mancare ,dar cu marura-n bucatarile....o sa vezi cat de bine o sa-ti prinda....si mai ales ca tu ai o familie minunata....care te ajuta neconditionat...atata doar ca e drumul/distanta ...dar daca te stradui poate poti merge si in cursul saptamanii sa o vezi....

Yasmi bafta si tie...acelasi lucru ce i-am spus Irinei e valabil si la tine..mai putin cu mami care mai pleaca..dar ai niste copii minunati ,care se adapteaza usor ....ps..mai omorat cu prajiturile tale...nu te-ai mai ingrasat

Ailed...iar te prajituresti..adevarul este ca si eu as manca o plainta buna de mere , iar stefy una de dovleac..tot imi zice..dar eu evit ca stiu ca nu ma pot abtine..ce fac mandrele?...am citit ca si Dodo e cuminte numai cand ''mestereste'' ceva....parca m-a uns la suflet

Roxy numai in plimbareli o tii...te citeam intr-o zi si mi-am amintit de vremurile cand era stefy mica...zilic eram de 2 ori afara..nu eram stresata ca acum...exact ca tine ..ba un praf ,ba o mancarica si iar plimbare....pup 2 fete blonde....si noi am profitat ieri de ultima zi calduroasa si am dus fetele-n cismigiu
aa, nu mai lasa fata singura-n casa..daca as fi stiu te-as fi urechetat mai de mult..e valabil si pt Mary....

Lidia sa -ti traiasca sotul si sa fie sanatos sa va bucurati o viata de el!!!!! las ca e un tortul si azi...la munte a fost alta atmosfera..plimbareala,gratareala ..tortul merge azi cu o sampanie langa si apoi o imbratisare

Mada iar distractie ...de cand te stiu numai in petreceri o tii..in cumetrii...abia astept sa ne arati rochia..sambata e nunta ,nu?
pe Cata cu ce o imbraci..i-ai facut si ei ceva? sau ii cumperi gata..am vazut un site cu rochii de seara si cu rochii de fetite mici care imitau rochiile de mari..erau superbe...da eu nu prea am incredere in croitorese....

a ,,, mi-am amintit ,cand pusese Irina poze pe fb cu rochiile ei si voi toate , in afara de mine si Yasmi, wow ce misto sunt..am dat eu tarcoale pe la stefy prin fb ..dar nu se vad pozele irinei..si de atunci am zis ca imi fac cont....ce crezi Yasmi ?!..mi-am facut dar cum timpul imi e limitat nu am activat in aceiasi zi..dupa 2-3 zile nu mai stiam parola si nici acum nu am cerut alta..ha ha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Buna dimi
Deea cunosc perfect ce spui...eu insa am o solutie pt toate si uite asa il las sa faca ce vrea si eu imi vad de ale mele..... si in curte cam 85% din timp il las singur ca nu are ce prostii face... Revin cu ceva ponturi mai tarziu

Roxy sta pana la anul prin februarie cred nu stie nici ea ...cand se " plictiseste" nu am nimic de lucru gasit momentan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ma uit pe gem si nu imi vine sa cred..bate un vant aici de se indoaie copacul asta de-l vad eu...off vreu sa vina toamna dar nu cu vand..doar cu mai putin soare...

vai cat e ceasul si eu tau pe net....da nu imi pare rau..v-am citit pe voi..v-am si scris si am intrat si pe un alt forum unde am si acolo o prietena viruala draga mie..care si-a dorit tare tare mult al 2lea bb si a nascut acum o luna o fetita..numai ca a nascut-o inainte cu mult de termen..la1100g....a scazut pNA PE LA 930G SI abia de cateva zile a inceput sa accepte cate 1ml ,azi3ml la 8h si incepe sa prinda si ea ceva carnita..zilnic intru si citesc sa-i vad evolutia....
a nasut-o asa mica din cauza tensiunii....ALEXINA mare mare grija. nu vreau sa te sperii dar urmeaza sfaturile ce ti le-a dat Yvi..mergi la cardiolog ....nu e de glumit...sarcina usoara ..daca nu esti multumita si vrei dr. buna ..da-mi de stire..dr. mea mi s-a parut un inger de femeie..imi raspundea la tot ..e fost super...si e la giulesti
off gata ma ridic..pup toatele fetele cu drag si dor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata dragelor

am intrat repede sa va als si eu 2 vorbe, sa nu ma uitati cumva

eu sunt intr-o periaoda f f aglomerata, cu serviciul..

am trecut si prin niste boli urate cu ambii copialsi, nici nu stiu daca v-am scris..vlad e acum pe antibiotic oral dupa o saptamana de itnravenos, a stat cu branula si alergam dimi si seara sa-i bage in vena la spital..andra a scapat doar cu oral, ea a avut doar o amigdalita pultacee, vlad s lupta de o luna cu o otita care a recidivat..acum terminam zinatul, il mai tin acasa saptamana asta la recomandarea medicului si sapt viitoare sper sa -l operez..am ajusn intamplator al o dna dr care mi-a placut tare, e blanda si cu experienta, am gasit-o in rpivat dar pt operatie o sa mergem la ea in spital, la gr alexandrescu. sper sa se termine cu bine si operatia si lungul sir de neplaceri create de muci nostrii nelipsiti..

in rest ce sa va mai zic, andra s-a facut extraordinar de nazdravana si nu te intelegi cu ea, e bazdacoasa si una doua se tranteste si tipa..cand iesim la joaca pe strada noastra unde e plin de copii de la cateva luni pana la 5 ani, nu suporta pe nimeni sa o bage in seama..nici copil nici adult..daca se intampla sa o abordeze vreo bunicuta e jale, se pune pe un urlat nu stiu ce sa ma mai fac cu ea sa nu mai fie asa uraciaosa, sa fie mai sociabila..culmea e ca pe cei care ii accepta e jucausa, prietenoasa, rade in hohote..dar numai cu cine vrea ea, adica cu noi ai casei..si mai nou cu bona, plange seara dupa ea cand pleaca, ba ar fi in stare sa plece cu ea..in rest, e singuratica si independenta maica-mea zice ca seamana cu mine, asa eram si eu mica, nu-mi intra nimeni in voie..dar ea mai are in plus si un aer de superioaritate de n-am vazut asa ceva la o zgaiba asa mica
pe cat s-a obraznicit andra, pe atat s-a cumintit vlad numai ca nu are nici o sansa sa scape de sora-sa, il sufoca si nici sa respire nu-l lasa..nu ca lui nu i-ar place..

in rest, a fost si la noi in weekend sarbatoare, a fost ziua sotului, dar n-am facut nimic, adica am stat doar noi 4 singurei am facut un tortulet si ne-am petrecut weekendul in familie..
bine, adevarul e ca am fost cu krul in sus tot weekendul, aseara m-am linistit..de unde nu-i luasem nici un cadou, era cat pe ce sa-i fac unul de-l tinea minte toata viata..am avut 2 zile in care puteam sa bag mana in foc ca apare a doua liniuta la test, dar ieri m-am linistit..
stiu ca ziceam ca eu as vrea 3, dar e un moment in care nu stiu daca as putea sa o mai iau de la capat..nu acum..sunt prinsa rau peste tot si nu-mi vad capul

cam atat
va pup
am fugit la o sedinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Miki sa-ti traiasca sotul!!!! mi-a placut tare asta ii faceam un cadoul de-l tinea minte toata viata
off ca sa zic cu bolile voaste..sa va refaceti cat mai repede si pe viitor sa aveti parte de mai multa sanatate....ca numai in antibiotice o tineti..sa fie operatia solutia problemelor lui Vladut
nervisorii in cunoastem si noi ff bine...de socializat socializam ,dar e jale daca e sa o iau de unde vrea ea..se incordeaza asa tare ca pana si laba piciorului si-o intinde perfect de parca piciorul devine perfect drept pan-n varf...nu stiu cum sa explic ....uneori ma si pufneste rasul..cu e cu mainile deasupra capului ,incordata si cu piciarele perfect drepte....figuri ce sa mai..fete cu personalitate domnule


eu am ami venit o tura la net..am niste pantofi de piele noi nouti pe care ma gandeam sa-i afisez pe net....i-am descopait in dresing zilele trecute..uitasem de ei....sunt facuti in ro..piele interior exterior..la exterior lac cu piele intoarsa..cu un tuculet mic si siret....nah ca i-am si prezentat....fetele care purtati 37 nu va intereseaza 100lei eu am dat mai mult ...i-am vauzt la sora mea si la o verisora ... am zis ca vreau si eu dar se pare ca port un 37,5 ca nu ma simt bine in ei....mi i-a comandat la o firma cu care colaboreaza firma lor..numai ca nu i-am returnat repede si astia si-au mutat sediul la timisoara..sa-i trimit la timisoara prin curier dus intor am sunat si nu mi-a convenit pretul....asa ca de prin februarie tot zac printr-un colt..i-am zis lui stefy ca ii poarta ea in primavara cand ajunge la nr asta ..dar nu vrea daca am timp pun o poza cu ei in picasa....vreau sa-i pun si pe mercador...ca pe acest site am vandut caruciorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ce va ziceam..daca am timp....si nu mai am ma striga efervescenta....
alo mamaaaa heiii alooo...
ma duc sa o gadil putin sa sa-i spun ca asa se vb doar la telefon
o zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea, imi pare rau de pantofi mami , eu port 38-39....eu zic sa-i lasi pt Stefy, cu pantofii adusi in mijlocul sufrageriei...cunoastem..., eu plicurile cu condimente le-am mutat sus sa stii, in schimb la mine vine cu oale si castroane...
miki, sa-ti traiasca sotul! misto cadoul de era sa-l faci... eu cred ca asa in 4 a fost cel mai bine...si cu operatia, cu cat mai repede cu atat mai bine..., Maria la 5 ani isi puea singura in nas ca nu avea nasul liber din octombrie pana in aprilie..., avea 16 kg la 5 ani ca nu asimila...dupa s-a vazut raceste 1-2 ori pe toamna si lejer..., am o prietena a carei fetitza la 3 ani era sa surzeasca dela polipi...asa ca , cu incredere...Andra din ce povestesti e tare...daca si pe Vlad il face cumintel...si stii celasa fata, daca ei nu-i place cineva...nu-i place si gata..
yasmy, neatza...
roxy, hai , ca daca nu-ti ajung iti mai fac
Strumph, bafta la dr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi m-am trezit am mancat amandoua si dupa fata mi-a luat ibricul din dulap si mi l-a adus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

azi m-am trezit am mancat amandoua si dupa fata mi-a luat ibricul din dulap si mi l-a adus

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)



deci astept o cafeluta aburinda

multumesc de ganduri, la 11.45 am programarea si cred ca o sa merg prin ploaie dar bine ca i-am luat ieri mandrei cizmulite si hainute de ploaie, suntem pregatite ...si i-am mai luat niste hainute de toamna iarna ca a crescut, s-a lungit si-s toate scurte, zici ca-s imprumutate e lungana fiica mea, o sa fie cat plopu`

ma intorc la cafeluta mea ca de la 5 mi-s treaza, fiica mea mi-a dat trezirea si apoi nu am mai putut adormi, ea s-a trezit la 7 jumate bine merci, eu mi-s chiauna

revin daca ma lasa piscoata si am timp, am pus sa spal si tre` sa fac ceva ordine si pri bucatarie pana plecam la dr

ahhh...sa ma laud ca o sa am musafiri, la sfarsitul lunii, o sapt vine sora mea, nasa noastra de cununie si botez , yeahhhhh abia o astept, abia am convins-o sa stea la noi ca ea voia la hotel cica sa nu ne deranjeze abia o astepttttttttt!!!!! sta de duminica pana duminica, o sa avem timp de plimbareli si shopping si povestit....

gata fug ca am niste treburi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph uite pt toate...., te invidiez pt vizita surorii..., iar cu lungimea fetii... pai sa ramana mica? cui sa semene?
Eu am masurat-o pe Andra si are 83 de cm si 10,2 kg si pantalonii de 86 ii vor fi mici in curand... i-am zis barbatului ca si asta mica e defecta ca si sora-sa are picioarele lungi...Mariei ii iau ciorapi pt 152 decm( desi are 140) sau nr 1 de la femei... sa vezi ce mandra e cand isi pune licra de culoarea piciorului...


Mergi la inceput