Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

marie asteptam vesti despre tine si bebei
sa dea DD sa fie bine 9 luni de acum inainte

cata eu sunt bine, la Sibiu nu mai merg decat la 12 sapt, dr.I deja m-a trimis la dr. meu din Alba pentru restul; este bine ca se si cunosc, au fost colegi la facultate
maine am programare aici, va povestesc dupa ce se mai intampla
deocamdata au inceput greturile, eu cea care ma plangeam ca nu am semne de "gravideala"
toate fetele, fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Din pacate nu am bebeii la purtator...
Am facut hiperstimulare severa si era foarte riscant sa facem transferul.I-au congelat pe toti,mititeii mei.Partea buna e ca am avut 14 blasto de calitate foarte buna,pacat ca nu am putut face cu ei proaspeti........O sa facem FET in decembrie probabil,asa ca te urmez Cata.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata25radu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marie_83

Din pacate nu am bebeii la purtator...
Am facut hiperstimulare severa si era foarte riscant sa facem transferul.I-au congelat pe toti,mititeii mei.Partea buna e ca am avut 14 blasto de calitate foarte buna,pacat ca nu am putut face cu ei proaspeti........O sa facem FET in decembrie probabil,asa ca te urmez Cata.
Va


Imi pare rau Maria, dar tot raul spre bine. Ti s-a spus cum decurge procedura de FET? Eu nu stiu nimic, tb sa trimit mail sa intreb daca trebuie sa fac ceva trat inainte si in ce zi a CM trebuie mers?
Ma bucur Crismoni ca esti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Buna fetelor cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat? Am facut un E.T si din pacate a fost nereusit acum astept al doilea ciclu care ar trebuii sa imi vina in 3 septembrie dupa care sun sa-mi spuna cand trebuie sa merg sa fac E.T, rog fetele care a mai trecut prin aceasta situatie sa ma anunte si pe mine cand ar trebui sa ma pregatesc in prima saptamana dupa ciclu sau a doua sau a treia......as vrea sa aflu mai multe detalii de la voi fetelor, va multumesc mult si astept raspuns de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui marie_83

Din pacate nu am bebeii la purtator...
Am facut hiperstimulare severa si era foarte riscant sa facem transferul.I-au congelat pe toti,mititeii mei.Partea buna e ca am avut 14 blasto de calitate foarte buna,pacat ca nu am putut face cu ei proaspeti........O sa facem FET in decembrie probabil,asa ca te urmez Cata.
Va

De ce a fost severa? imi pare rau dar nu te intrista ca numai este mult pana in decembrie si eu astept cu nerabdare sa fac E.T , iti doresc bafta multaaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Cata,da stiu ce trebuie sa iau.Trebuie sa fac eco in prima zi cm si din z3 sa iau niste pastilute.Banuiesc ca transferul se va face prin ziua 19 pentru ca embrionasii sunt de ziua 5.Oricum voi suna in prima zi a cm si-mi vor spune exact.Tu cand ar trebui sa mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QUANITA

De ce a fost severa? imi pare rau dar nu te intrista ca numai este mult pana in decembrie si eu astept cu nerabdare sa fac E.T , iti doresc bafta multaaaa.

Nu stiu de ce a fost severa,asa a reactinat corpul meu,s-a umplut abdomenul de lichid.
Cand ar trebui sa faci ET?Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata25radu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marie_83

Cata,da stiu ce trebuie sa iau.Trebuie sa fac eco in prima zi cm si din z3 sa iau niste pastilute.Banuiesc ca transferul se va face prin ziua 19 pentru ca embrionasii sunt de ziua 5.Oricum voi suna in prima zi a cm si-mi vor spune exact.Tu cand ar trebui sa mergi?


Eu vreau sa merg in noiembrie. O sa trimit si eu mail sa intreb detalii.Si eu am tot blasto de z5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricica79 spune:

buna.
sunt noua pe aici . citind prin cate si ce probleme treceti...m-am ingrozit.
marie, esti bine?
14 blasti? frumos. pacat ca ai facut suprastimulare si s-a adunat lichid in Douglas. de ce nu au putut controla totul? ti-au facut estradiolul in ziua a -II-a? te intreb pt ca eu am ovarele polischistice si m-au monitorizat f strict tocmai pt a nu face sindromul de suprastimulare. si eu am optat pt blasti si dumnezeu mi-a ajutat si am ramas insarcinata. eu am facut fiv la craiova cu dr. vaduva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricica79 spune:

mult noroc tuturor .
sper ca nu v-a deranjat ca am intrat si eu in grupul vostru .

Mergi la inceput