Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

ali_hopes, sigur ca te primim, bine ai venit! Ce stiu eu despre histeroscopie e ca nu necesita spitalizare. Se face cu anestezie (depinde de medic daca generala sau nu, de obicei nu). Daca bine retin de la fetele care au facut, trebuie sa duci trimitere de la medicul de familie si adeverinta de la casa de sanatate, in acest fel o parte din procedura e subventionata de stat. Cel mai simplu ar fi sa dai un telefon la Polisano la receptie, gasesti pe undeva pe site-ul lor nr, si sa intrebi care e pretul.
Mult succes si sa vii cat mai curand cu vesti bune!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

quanita chiar nu-ti inteleg mirarea. dr.I are foarte multe reusite, este un dr. f bun, cu care multe fete au reusit, din prima sau din mai multe incercari. iti pot intelege supararea, dar daca nu ai incredere in dr. tau, este o problema. initial am fost pacienta dr. Chicea, dar am hotarat ca FIV sa fac cu dr. I si sincer nu regret.
stiu ca luni s-a stat la el foarte mult, s-au decalat toate programarile, dar acest lucru nu se intampla de regula, este destul de punctual,nu cred ca am asteptat mai mult de 30 de minute la el, si am avut multe programari, din martie pana acum

fii optimista, crede in sansa ta, si daca esti credincioasa, roaga-te din tot sufletul tau si o sa fie bine

Mutatii:
- factor II G20210A, factor XIII Val34Leu si PAI -1 - heterozigot
- MTHFR C677T - homozigot
* 3 IUI nereusite nov. 2011-feb. 2012
* o sarcina oprita in evolutie la 3 saptamani in iulie 2010
* dosar aprobat, FIV la Polisano Sibiu cu dr. Ispasoiu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Vin si eu la raport:29 ovocite recoltate ieri,16 embrionasi pe care ii iubesc,o hiperstimulare care va trece
fetele si urez bun venit celor noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui marage

Quanita, Ciupirica Capul sus fetelor! Important e sa va adunati puterile si sa priviti cu incredere la ziua de maine. Va fi bine, veti vedea!

Sunt noua pe aici desi va citesc de ceva vreme. Eu am inceput luni trat de stimulare la dr Vaduva in Craiova.

Ali-hopes Sa ne spui cum au iesit analizele.


MULTUMESC .CHIAR AVEAM NEVOIE SA MA ADUN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismoni

quanita chiar nu-ti inteleg mirarea. dr.I are foarte multe reusite, este un dr. f bun, cu care multe fete au reusit, din prima sau din mai multe incercari. iti pot intelege supararea, dar daca nu ai incredere in dr. tau, este o problema. initial am fost pacienta dr. Chicea, dar am hotarat ca FIV sa fac cu dr. I si sincer nu regret.
stiu ca luni s-a stat la el foarte mult, s-au decalat toate programarile, dar acest lucru nu se intampla de regula, este destul de punctual,nu cred ca am asteptat mai mult de 30 de minute la el, si am avut multe programari, din martie pana acum
STIU DE ACEEA AM INSISTAT SA IL ALEG SI EU PE DR. I PENTRU CA E UN DOCTOR EXTRAORDINAR DE BUN ,DAR AM MENTIONAT CA IMI ESTE FRICA ACUM CAND INCERC A DOUA OARA SA FIE IAR UN ESEC PENTRU CA SUNT SANATOASA SI NU INTELEG DE CE IMI RESPINGE CORPUL SI MA INTREBAM DACA SI A DOUA OARA PATESC ASTA DESI SUNT SANATOASAEU CHIAR AM DEPLINA INCREDERE IN DR. SI IL RECOMAND TUTUROR FETELOR.MUTUMESC.[blue][/blue]
fii optimista, crede in sansa ta, si daca esti credincioasa, roaga-te din tot sufletul tau si o sa fie bine

Mutatii:
- factor II G20210A, factor XIII Val34Leu si PAI -1 - heterozigot
- MTHFR C677T - homozigot
* 3 IUI nereusite nov. 2011-feb. 2012
* o sarcina oprita in evolutie la 3 saptamani in iulie 2010
* dosar aprobat, FIV la Polisano Sibiu cu dr. Ispasoiu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Oauuuuuuu! Ce productie Marie! Sa fie cu ochisori!

Mergi cu embrionii la blastocist sau ii transferi acum? Au de unde alege pe cei norocosi!

Ali-hopes ai primit vesti bune?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_hopes spune:

buna...abia acum am vazut mesajele voastre. Inca nu am primit raspunsul la analize ..doar luni. Sper sa fie bune si sa pot face cat de repede investigatiile la polisano. Eu luni am avut prima intalnire cu medicul si desi a fost aglomerat si nu am stat inauntru in cabinet decat foarte putin, Dr I mi-a lasat o impresie foarte buna. Oricum , prea multe nu a putut sa-mi spuna decat ca vede la ecograf ceva care-l duce cu gandul la o sinechie uterina partiala si fiind in ziua 10 aveam folicul de 19 mm si endometru foarte foarte mic 4.5 (inca un motiv pentru histeroscopie) a decis sa facem HSG. Oricum va anunt luni dupa ce primesc analizele.

Felicitari Crismoni pentru bebel, sarcina usoara!!
Pentru fetele care au avut parte de dezamagiri , nu va pierdeti speranta ...intr-o buna zi vom vedea si noi cele mult dorite II liniute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Ali-hopes Faci histeroscopie sau histerosalpingografie?

Fetelor, de cand am inceput stimularea nu mai pot sa dorm. Si voi ati patit la fel?

Astazi merg din nou la estradiol si la ecografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

marie felicitari, cred ca mergi pe blasto si o sa ai si ce congela
ce de produtie dupa ce te plangeai ca nu merge prea bine stimularea
te-ai gandit cati pui?
marage insomnii nu am avut(desi prea bine nu am dormit), doar dureri de cap, uneori crunte, ma trezeaua noaptea din somn
cred ca e de la faptul ca inconstient ti-e gandul tot la stimulare, esti ingrijorata; banuiesc ca este firesc, bea inainte de culcare lapte cu miere, la mine functioneaza

Mutatii:
- factor II G20210A, factor XIII Val34Leu si PAI -1 - heterozigot
- MTHFR C677T - homozigot
* 3 IUI nereusite nov. 2011-feb. 2012
* o sarcina oprita in evolutie la 3 saptamani in iulie 2010
* dosar aprobat, FIV la Polisano Sibiu cu dr. Ispasoiu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Marie, felicitari pentru productie! Bea multe lichide pentru hiperstimulare si dieta bogata in proteine. Eventual bea si Gatorade.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput