Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Multumesc Carla
Am fost si e ok,in seara asta fac inj de declansare si miercuri punctia.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

maria sa fie intr-un ceas bun!
pacat ca nu am stiut ca esti si tu luni la dr.I ca poate vorbeam si noi mai multe, ca am stat de numa; tu de la ce ora aveai programare?

eu am vesti bune, ieri am vazut cum bate inimioara, deci este oficial: sunt insarcinata

Mutatii:
- factor II G20210A, factor XIII Val34Leu si PAI -1 - heterozigot
- MTHFR C677T - homozigot
* 3 IUI nereusite nov. 2011-feb. 2012
* o sarcina oprita in evolutie la 3 saptamani in iulie 2010
* dosar aprobat, FIV la Polisano Sibiu cu dr. Ispasoiu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Marie, multa bafta la punctie, o sa fie bine!
Crismoni, felicitari, ma bucur mult ca sunteti bine. Sarcina usoara in continuare si sa fie bine pana la capat!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata25radu spune:

Maria, multa multa bafta miercuri!!
Crismoni, felicitari sa fie intr-un ceas bun si sa fie bine pana la sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Multumesc fetelor
Crismoni felicitari pentru inimioara,sa fie sanatos si la termen!
Eu am fost ieri la 1 dar am stat pana la 2 si jum la usa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Dragele mele,
sunt si eu o mai veche aspiranta. Nu am mai scris demult, dar v-am citit si am trait alaturi de voi toate succesele si insuccesele.
De data aceasta e randul meu sa va spun ca nu am reusit la al doilea FET
si vreau sa va cer sfaturi cu privire la oprirea tratamentului cu Medrol, pentru ca am sunat la Sibiu si inca nu mi-au dat niciun raspuns, desi stiu ca tratamentul cu Medrol nu se intrerupe brusc.
Asa ca daca stiti cum trebuie sa procedez in continuare, va rog frumos sa veniti cu sfaturi.


Va doresc sa aveti mai mult succes decat am avut eu la Sibiu.
Personalul a fost deosebit, dar se pare ca nu a fost clinica norocoasa pentru mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Imi pare rau si eu sunt distrusa am avut un esec la primul transfer nereusit astpet sa il fac pe al doilea dar sunt tot mai dezamagita.Si vrei sa spui ca numai incerci inca o data? nu te lasa usor batuta..Pentru ciuripica. TOTUSI NICI EU NU INTELEG SI NU AM UN RASPUNS CONCRET DE CE NU SE PRINDE SI CARE AR FI CAUZELE??? TE ROG DACA STI MAI MULTE INFORMATII SPUNE-MI SI MIE PENTRU CA PREGATESC DE UN ALT TRANSFER SI IMI ESTE TARE FRICA CA IAR O SA FIE UN ESEC.MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismoni

maria sa fie intr-un ceas bun!
pacat ca nu am stiut ca esti si tu luni la dr.I ca poate vorbeam si noi mai multe, ca am stat de numa; tu de la ce ora aveai programare?

eu am vesti bune, ieri am vazut cum bate inimioara, deci este oficial: sunt insarcinata

Mutatii:
- factor II G20210A, factor XIII Val34Leu si PAI -1 - heterozigot
- MTHFR C677T - homozigot
* 3 IUI nereusite nov. 2011-feb. 2012
* o sarcina oprita in evolutie la 3 saptamani in iulie 2010
* dosar aprobat, FIV la Polisano Sibiu cu dr. Ispasoiu,
Ai reusit la DR.ISAPASOIU????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_hopes spune:

Buna fetele. Sunt si eu o aspiranta veche la bebe de aproape 4 ani. Dupa atatea deceptii ne-am cam pierdut increderea ca vom reusi pe cale naturala dar medicul mi-a dat mari sperante. O sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani in ianuarie 2010 urmata de chiuretaj si o endometrita post avortum si de atunci nu am mai ramas insarcinata. Sotul are o spermograma buna. Prea multe investigatii nu am facut...practic am pierdut vremea pe la medici in alba iulia in tot acest timp . Luni am avut prima intalnire cu Dr. Ispasoiu, era foarte aglomerat ...f. multe fete asteptau sa intre la el (posibil sa ma fi intalnit cu vreuna dintre voi). Am avut programare la 11.30. Cert e ca pentru prima data cineva imi zice ceva concret. Dr. Ispasoiu banuieste o sinechie uterina partiala sau ceva aderente pentru care va trebuie sa fac o histerosalpingografie si ulterior histeroscopie. Aceasta fiind cauza infertilitatii. Deja mi-am facut analizele pentru chlamydia , culturi col si celelalte si astept raspunsul sa-l trimit pe mail. Sper sa fie bune analziele si sa reusesc la urmatorul ciclu sa fac HSG.
Daca puteti sa ma ajutati cu mai multe date despre histeroscopie...stiu ce presupune interventia dar nu stiu exact cum va fi la polisano (pret, anestezie totala sau partiala). E necesara spitalizare si pe ce durata?
Sper sa ma primiti si pe mine aici ...desi medicul a zis ca nu suntem pentru Fiv inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Quanita, Ciupirica Capul sus fetelor! Important e sa va adunati puterile si sa priviti cu incredere la ziua de maine. Va fi bine, veti vedea!

Sunt noua pe aici desi va citesc de ceva vreme. Eu am inceput luni trat de stimulare la dr Vaduva in Craiova.

Ali-hopes Sa ne spui cum au iesit analizele.

Mergi la inceput