Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

e posibil sa fie si la Crina la gradi o situatie de acest gen...nu stiu ce inseamna exact ca o obliga si problema e ca toata saptamana educatoarea care e cu ei dimineata si la masa pleaca la unu si eu o prind pe cealalta la ora 4. adica, deabia luni pot vorbi cu educatoarea de dimineata, cand se va schimba tura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Floric eu am facut o combinatie si mai ciudata: miere, polen, laptisor de matca, catina Am amestecat vreo 3 zile, pana s-a mai omogenizat, l-am bagat in frigider si... la revedere! Are un gust... cam naspa. Dar il pacalesc pe Calin punandu-l in lapte.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Ma bucur in nestire sa le vad pe Iulia si Cami bine
Sorry ca nu am mai intrat dar nu prea mai am vreme fac ce fac si maratonul rutinei zilnice nu-mi las vreme de respiro. Imi doresc mult sa ma "auz" la telefon cu niste tufete dar nu-mi iese neam. Prima parte a zilei imi e plina cu / comsioane/cumparaturi/trebushoare casnice iar dupa amiaza stau cu Ian afara...cit pot de mult. Acasa, doar ne spalam si ne culcam
Simbata avem 5 ani de casatorie, asa ca va las de baut vin buuuuun dar si o tocana dementiala de miel ( pe care am pus-o la cuptor ca sa am vreme de "restul" si a iesit o "bunaciune" de parca as fi facut-o in curte la ceaun)
Diseara megem la Londra pentru 2 zile; e un fel de 2, ba...3 in 1:
-aniversarea mai sus pomenita
-o vad pe sor' mea (care e si insarcinata in 8 saptamini )
-las copilu' fara noi 2 nopti

A-propos: sa-i spun sau nu ca plecam?

Promit ca ma pun la curent cu toate cite s-au ma intimplat la intoarcere; nu luni -ca e ziua dnei R. si vreau sa-i"organizez" oarishce surprize dar, de marti, ma intorc la voi.

Va

PS. Novusel, ieri cid m-ai sunat eram la medicul homeopat, imi...indrepta coloana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Noi, din fericire, avem o singura educatoare, care sta de dimineata pana la 18, dupa-amiaza. Si, culmea, are inca destula energie la ora aia. E o tipa care a inceput ca invatatoare la clasele I-IV. Si cumva se vede, caci este destul de ferma si i-a invatat pe pici deja poezii si cantecele. Pacat ca piticul trebuie sa stea acasa doua saptamani pe motiv de rinolaringita...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ina, io zic ca trebuie sa ii spui lui Ian ca pleci. Poti sa ii spui ca pleci sa il cauti pe Thomas sau pe cineva/ ceva ce ii place lui mult acum. Dar sa si vii cu acel lucru.

Aniversare placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

ina, aniversare fericita!
eu cand trebuie sa plec ii spun Crinei si chiar intelege. cand m-am operat de apendicita nu am vrut sa ii spun unde sunt asa ca i-am spus ca plec intr-o delegatie si lipsesc trei zile si m-am intors de la Spital deabia tinandu-ma pe picioare si cu papusa solicitata de la "spania". nu stiu de unde asa a inventat Crina ca am fost in spania si acolo am cazut si mi-am facut o buba cam mare la burta...
cand chiar am o delegatie intelege dar de fiecare data cere o papusa la intoarcere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Noi, din fericire, avem o singura educatoare, care sta de dimineata pana la 18, dupa-amiaza. Si, culmea, are inca destula energie la ora aia. E o tipa care a inceput ca invatatoare la clasele I-IV. Si cumva se vede, caci este destul de ferma si i-a invatat pe pici deja poezii si cantecele. Pacat ca piticul trebuie sa stea acasa doua saptamani pe motiv de rinolaringita...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui


imi convine ca sunt doua educatoare pentru ca stiu cat este de solicitant sa te ocupi de 28 de copii cati sunt ei in grupa, doar ca nu pot vorbi decat cu cea de dupa-amiaza. cea de dimineata vine la 8, si pana la 8 e doar ingrijitoarea.
si Crina a invatat deja cantece si o poezie cu toamna si per ansamblu sunt multumita. chiar si ea e incantata de activitati, de profesorul de dans (au un optional de dand modern)de jocurile din curte...dar problemele incep cand vine vorba de masa si somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

INAPREDA ma bucur ca ai venit la un raport scurt, ma bucur ca plecati la Londra , ocazia cu care va doresc sa petreceti inca multi multi ani fericiti impreuna si abia astept sa redevii activa pe forum

Si eu zic sa-i spui lui Ian ca plecati, cu treaba desigur si sa-ti spuna ce doreste sa-i aduci din delegatie !

Distractie placuta sa aveti !!

Si sarcina usoara surorii tale !!

Si .... mi-e dor de tine !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, tu cu ce te ocupi de nu mai dai pe la noi ??





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
In alta ordine de idei, pe FB eu primeam multe mesaje cu linkuri aiurea de la Florinela. I-am atras atentia printr-un mesaj privat ca trimite spamuri, nu a facut nimic, am sters-o din lista de prieteni.
Problema este insa ca Floric, cred ca te-ai contaminat de la ea, te-ai virusat si tu sau ceva, ca primesc si de la tine mesaje de-astea, si pe tine nu vreau sa te sterg ca, cu tine mai vorbesc. Asa ca te rooog, schimba parola sau ceva, ca sa scapi de balaur...


Primesc si eu minunatii de-astea... intai m-am enervat... pe urma m-am gandit ca o fi vreo... "raceala"... intrebarea e : a contului sau a calcului? Ata e pobema! Daca ma vedeti trimitand de-astea, sa-mi atragati atentia! Calculatorul nu mi se viruseaza (aproape) sigur, dar de contul de FB nu bag mana in foc, ca inca bajbai la multe kestii...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput