Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, pt ca stiu ca tii la gluma, iar te bagi in afaceri cu bani????

Kea, si mie imi pare rau, vezi ca ai intrat intr-un cerc vicios. De asta spui ca nu te poti controla. Keutzu se vede bagat in seama cand tu tipi, asa ca iti da motive sa o faci. Sincer, la ora asta nu-s foarte desteapta, si decat sa spun prostii mai bine ma abtin, dar te sfatuiesc cu drag cand ai timp sa citesti topicurile de "Parinteala nepavloviana" si/sau sa expui acolo pe scrut situatia si sa ceri solutii. Scriu cateva fete foarte inimoase si inspirate acolo si sunt sigura ca ar veni cu idei practice si eficiente.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri , daaaa , stii ca nu ma pot abtine de la comisioane ?!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Buna dimineata,

1. draga Kea, daca te incalzeste cu ceva iti spun ca am niste prieteni in aceeasi situatie. Copilul mare, tot baiat, are 3 ani jumate, cel mic, tot baiat are 1 an si 2 luni. Eu cred ca tu esti si putin stresata- ai un oarecare sindrom al drobului de sare. Nu te supara pe mine, te rog! Nu zic nici sa fii ca foarte relaxata si sa lasi copilul sa manance si pamant (cum fac eu) dar sa mai inchizi ochii din cand in cand. Am avut si eu o perioada tipatoare. eram stresata si frustrata. Am constatat ca cu cat tip mai tare cu atat ma inteleg mai greu cu Vladimir. Cred ca pentru a evita perioadele geloase ale Keutului ai putea sa faci ceva numai cu el cand doarme cel mic. Sa va uitati la desene, sa desenati....sa aveti chestia voastra.

2. Novus, e bine ca e bine si ca alegerea e conforma asteptarilor

3. Everybody de pe FB: va rog nu mai dati click pe toate link-urile pe care le primiti fara explicatii. Floric, poti sa faci curatenie in calculator?

4. baba batrana, am uitat ce vroiam sa mai zic


O zi buna sa aveti!


PS: Gianina, Ina, Anaan, Ana Maria, restul lumii....where are you?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Am intrat cu gand sa raspund despre catina dar acum urgenta este VIRUSUL DE PE FACEBOOK.

Ce sa fac sa scap de el? Caci cu catina nu scap.

Omu meu mi-a spus de dimineata ca sunt virusata dar nu stiu ce sa fac. HELP!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Am intrat cu gand sa raspund despre catina dar acum urgenta este VIRUSUL DE PE FACEBOOK.

Ce sa fac sa scap de el? Caci cu catina nu scap.

Omu meu mi-a spus de dimineata ca sunt virusata dar nu stiu ce sa fac. HELP!



Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Pai baga o scanare a calculatorului, il gasesti, il dilesti.

Daca nu merge pui windows-ul din nou:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ietare pentru deranjul de pe fb. Nu stiu cum am ajuns sa ma virusez caci de fel nu deschid linkuri ciudate. Sper sa nu fi virusat calculatorul de la serviciu sau pe cel de acasa.

Acum despre catina.

Mada, cu mina pe inima spun DA. La mine, Rares, mama, tata, catina a avut un efect uluitor. Pentru care spun ca e buna. Are efect. Chiar daca mai iei un muc, o tuse nu se complica treaba. Cumva vitamina C din catina protejeaza de rele vatamatoare. Rares anul trecut din toamna pana in primavara a avut o singura muceala. Sia aia fara febra sau alte nebunii. Comparativ cu primavara anului trecut cand o luna si jumatate am bagat medicamente pe toate gaurile si "raceala" nu ceda. In conditii acestea tind sa cred ca toate cele ingerate pe baza de miere si plante au un efect bun.
Acum sa nu credeti ca il tratez doar cu ceai si apa de ploaie. Nu. Spre exemplu luni si marti seara i-am facut mascutza cu fluimucil caci avea mucii in gat. Dar asta a fost tot. Au trecut mucii. A mai ramas tusea la trezire. Dar sa imi fie iertare caci tuse din aia cu gatul plin am si eu de o viata. Asa ca...


Pisigri, da, eu am ritualul dimineata sa mestec catina. Acum vorbind serios, cand ii dau dimineata lui Rares mestec evident in borcanul din care ii dau si apoi mestec si in celelalte ca nu o fi foc. In timp, am observat ca nu mai e nevoie de atata mestecare caci se combina partile. Nu stiu cum sa ma explic. cele care ati facut stiti despre ce vorbesc, partea aceea zemoasa cu partea catinoasa. Hai ca le am la expriamri, da?

Eu ma declar multumita de efectele plantelor. Luni si marti i-am dat mai multa tinctura. Adica, 10 picaturi dimineata si 10 la pranz. PArca luni i-am dat si seara. Nu mai tin minte. Cert e ca au plecat mucii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Am intrat cu gand sa raspund despre catina dar acum urgenta este VIRUSUL DE PE FACEBOOK.

Ce sa fac sa scap de el? Caci cu catina nu scap.

Omu meu mi-a spus de dimineata ca sunt virusata dar nu stiu ce sa fac. HELP!






Pai baga o scanare a calculatorului, il gasesti, il dilesti.

Daca nu merge pui windows-ul din nou:(


Acasa ar mai fi ce ar mai fi dar te gandesti ce inseamna asta la munca?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Uitai sa va spun ca ieri la gradi a avut ora de educatie fizica. Astfel am intrat in sala de sport care e minunata. Mi-a placut tare mult. Nu stiu ce au facut exact caci mai mult s-au jucat (au niste dotari pe acolo insa ei tot pe salteluta si se bagau prin tub, taras pe coate au facut) dar cert e ca erau toti lac de apa. Si nici unul nu se lasa plecat de acolo. Am stat un sfert de ora sa ma rog de Rares sa iasa din sala. Si a spus la cine se intalnea cu el ca e suparat pe mami ca l-a luat din sala de joc.

Astazi au ora de pictura. Nu vrea sa ma gadnesc cum il iau. Voi vedea ce 'culori" prefera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisik, fundatia SOROS cauta manager comunicare. Am vazut pe un site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mesajele astea unul dupa altul sunt trimise de mine, nu de virus.

De mult voiam sa va intreb. Cineva din comitetul de coordonare a anuntat-o si pe Gia de succesul Iuliei? Sau poate vedea si ea.

Mergi la inceput