Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Buna,

am vb eu cu ramona, sunt bine amandoua fetele, aia "mica" e mare :), papa deja lapte de la mami, doarme bine. Ramona se mai chinuie cu durerile..., dar trec si ele. Insa e fericita ca Natalia e bine, sanatoasa, si asta e cel mai imp.

O zi buna!
pup



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 12 ani, Robert-Adrian 3 anisori
ce bineeeeeeeeeeeee!
ne bucuram mult pt ele, mamica sa-si revina totalmente

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 15
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

intrebare pentru Floric sau fetele care mai prepara amestecul ala cu catina si miere: cat timp se poate da, adica, cat timp este valabil? eu ii dau din el de vreo doua saptamani, si bineinteles sta la frigider dar totusi, nu are o perioada de timp de la preparare dupa care nu mai este bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am uitat sa zic ca azi merg la prima sedinta cu parintii



Succes! La prima sedinta eram asa emotionata de zici ca mergeam la vreo sedinta la minister!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am uitat sa zic ca azi merg la prima sedinta cu parintii



Succes! La prima sedinta eram asa emotionata de zici ca mergeam la vreo sedinta la minister!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Te cred

Azi am mers dupa Ada la gradinita cf promisiunii de azi dimineata , doamne ce bucurie pe ea cand au terminat orele, sarea cu Andi de zici ca primisera o duzina de oua kinder, mi-a povestit pe nerasuflate ce au facut azi si apoi mi-a urat serviciu usor daca nu mai am treaba cu ea ca ei merg sa se plimbe
Oricum suntem intr-o perioada plina de declaratii de iubire , ma topesc cand o aud si ma consider asa norocoasa !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Silvia, iti raspund eu pentru ca-s pe faza si am facut si eu anii trecuti. Combinatia nu mai e grozava atunci cand incepe sa fermenteze, dar chiar si asa eu i-am mai pus din ea in ceai de exemplu, cate o lingurita, cand abia apareau bulele de aer in borcan. Mai apoi, cand s-a umplut borcanul de bule, cand s-au separat ingredientele etc, nu i-am mai dat, dar sotul a continuat sa consume, ca-i place, si inca traieste :)). Pe scurt, te prinzi cand nu mai este ok.

Novus, da, si la noi toata ziua e cu maaaaaamiiiiii te iubeeeeeeeesc, nu stiu ce e cu perioada asta de galesheala. Bine, e drept ca de multe ori ma prind ca declaratiile astea-s cu "schepsis", ori a facut o prostioara, ori urmeaza, ori vrea ceva....dar ma topesc chiar si asa :))))

Sunt racita si am o durere de cap infioratoare, care nu a trecut nici cu stropul de somn intrerupt pe care l-am prins prin bunavointa fiica-mii. E si vremea ciudata, innorata, si nu mi-e de ajutor. Mai ca as lua vreun hap, da nu stiu in saptamana 28 daca am voie paracetamol sau nurofen :)))) ca stiu ca unul dintre ele se poate in trimestrul 2, celalalt in trimestrul 3, iar eu nu stiu in ce trimestru-s acuma, ca-s cam la granita :)))

De prezentarea de azi nu spun nimic, s-au platit niste polite pe spinarea mea si asta a fost foarte neelegant, dar nu-i nimic. Mai multe detalii voi da mai incolo, cand chiar n-o sa mai conteze, indiferent cine ar citi pe aici.

Va pup si ma duc sa ma infund in borcanul cu Finetti sau in galeata de inghetata :)))))



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Novus, da, si la noi toata ziua e cu maaaaaamiiiiii te iubeeeeeeeesc, nu stiu ce e cu perioada asta de galesheala. Bine, e drept ca de multe ori ma prind ca declaratiile astea-s cu "schepsis", ori a facut o prostioara, ori urmeaza, ori vrea ceva....dar ma topesc chiar si asa :))))

Sunt racita si am o durere de cap infioratoare, care nu a trecut nici cu stropul de somn intrerupt pe care l-am prins prin bunavointa fiica-mii. E si vremea ciudata, innorata, si nu mi-e de ajutor. Mai ca as lua vreun hap, da nu stiu in saptamana 28 daca am voie paracetamol sau nurofen :)))) ca stiu ca unul dintre ele se poate in trimestrul 2, celalalt in trimestrul 3, iar eu nu stiu in ce trimestru-s acuma, ca-s cam la granita :)))

De prezentarea de azi nu spun nimic, s-au platit niste polite pe spinarea mea si asta a fost foarte neelegant, dar nu-i nimic. Mai multe detalii voi da mai incolo, cand chiar n-o sa mai conteze, indiferent cine ar citi pe aici.


Si noi tot in perioada iubareatza!

Eu stiu ca paracetamolul (ne-sinus) merge pe toata perioada sarcinii, "pobema" e cu ibuprofenul, care e CI in trim III (poate inchide canalul arterial daca bine-mi amintesc... )

Nashpa asta cu platitul de polite pe spinarea personala... ma tem si eu un pic de kestia asta... incapatanandu-ma sa am un singur mentor, cand "cutuma" cerea mai multi... Dar nu vreau sa ma gandesc... Tre sa scapam pana la urma... ce-o fi "pe urma"?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri, imi pare rau ca nu au mers toate snur astazi , dar sigur vin vremuri mai bune
Paracetamol simplu am luat si eu in sarcina, nu stiu de ce nu era voie din celalalt dar stiu ca asta era singurul permis, nu Mada ?

Iti trimit niste sa te binedispui !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Novus, am pus poza cu jambierele pe FB, dar nu prea se vede ca sunt (si) lucioase...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Novus, am pus poza cu jambierele pe FB, dar nu prea se vede ca sunt (si) lucioase...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Le-am admirat deja , sunt tare faine , imi place ca par si mai lungi, nu-i asa ? trebuie sa ne dotam si noi



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Da, sunt mai lungi. Of... nu-sh cand mai reusesc sa mai ajung la obiectiv...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput